Nazwa działu O nas / Regulamin / Kontakt / Reklama
Logo Komponenty Forumowisko Forum Zakladki
 
ReklamaReklama
Uwaga! Aby używać naszych komponentów musisz posiadać darmowe konto w serwisie free4web.pl

Komponenty:
  - System newsów
  - Forum
  - Ankieta
  - Komentator
  - Panorama Firm
  - Wyszukiwarka
  - Klikomierz
  - Lista mailingowa
  - Informator
  - Form2Mail
Zapamiętaj mnie
Zarejestruj się!
Przypomnij hasło!
belka
Aktualności
2008-06-16 00:36:01, Mateusz Brodnicki

Nowy serwer

Z przyjemnością informujemy, że od kilku minut serwis działa na nowym sprzęcie! Od jakiegoś czasu wiele osób skarżyło się na błędy i przerwy w działaniu serwisu. Z tego powodu został zakupiony nowy sprzęt, który nie tylko zwiększa wydajność dotychczasowej wersji serwisu, ale również jest w pełni przygotowany na nadchodzącą nową wersję forum. W przypadku, gdyby pojawiały sie problemy z działaniem komponentów, prosimy o kontakt poprzez forum albo mailowo.
2007-08-30 00:33:59, Mateusz Brodnicki

Sąd Najwyższy: strony WWW podegają rejestracji jako dzienniki lub czasopisma

Postanowienie Sądu Najwyższego jest ważne dla zwykłego użytkownika i autora WWW - amatora. Sąd Najwyższy potraktował (zgodnie z literą ustawy o prawie prasowym) strony WWW aktualizowane co najmniej raz w roku jako prasę. Tym samym nałożył obowiązek rejestracji wydawnictwa w sądzie. Oznacza to, że ogromna większość stron WWW w Polsce powinna również zostać zarejestrowana jako wydawnictwo. Pełna treść postanowienia powinna zostać opublikowana w pierwszej połowie września. Postaramy się informować o rozwoju sprawy oraz w razie potrzeby pomóc w podjęciu odpowiednich kroków.
2007-06-20 00:03:05, Mateusz Brodnicki

Krótka prezentacja nowej wersji forum

Zamieściliśmy krótką prezentację nowej i długo wyczekiwanej wersji forum!
Link do filmu ukazującego niektóre funkcje nowej wersji wraz z komentarzem znajduje się tutaj. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem oraz do konstruktywnej dyskusji!
2006-11-08 22:33:19, Mateusz Brodnicki

Nowe kody usług SMS

Uległy zmianie kody, które należy wpisywać w treści SMSów wysyłanych by uzyskać punkty lub reklamę tekstową.

Nowe kody usług znajdują się na odpowiednich podstronach przy zamawianiu punktów.

Pragnę również poinformować, że serwis pomyślnie przeszedł do końca migrację na nową platformę i już teraz można odczuć pozytywną zmianę w jego działaniu oraz stabilności pracy.
2006-10-18 07:25:18, Mateusz Brodnicki

Aktualizacja serwera

W ciągu kilku następnych dni mogą nastąpić chwilowe przerwy w działaniu serwisu. Są one spowodowane zmianami oprogramowania na naszym serwerze. Przepraszamy za utrudnienia.
2006-04-15 09:08:02, Mateusz Brodnicki

Wesołych Świąt :)

Bogatego zająca! Mokrego Dyngusa! I dużo radości :) Tylko w poniedziałek proszę się nie przeziębić! :)
2006-04-05 22:50:32, Mateusz Brodnicki

Mała poprawka w forum

Poprawione zostało wyświetlanie bbcode czyli implementacja znaczników w treści postów. Powinny zniknąć błędy związane z niezamkniętymi znacznikami.
2006-02-23 13:10:19, Mateusz Brodnicki

Nowa opcja w forum

Pojawiła się opcja umożliwiająca udostępnienie gościom forum na zasadach "tylko do odczytu". W ustawieniach każdej kategorii możliwe jest włączenie opcji, która daje gościom jedynie możliwość przeglądania forum. By stworzyć wątek lub napisać odpowiedź w już istniejącym należy się zarejestrować. Mamy nadzieję, że nowa opcja okaże się przydatna :)
2005-12-24 01:51:05, Mateusz Brodnicki

Życzenia Świąteczne oraz noworoczne

Z okazji zbliżających się Świąt chcielibyśmy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia! Zdrowia, szczęścia oraz wszystkiego co wymarzone! Również w Nowym nadchodzącym roku! Oby był lepszy niż ten mijający! Nowy Rok - to zwykło się mawiać - dobra okazja do tego, by się zmienić.. I również my planujemy w nowym roku pewne zmiany :) Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte...!
2005-10-11 08:56:47, Mateusz Brodnicki

free4web i Panorama Firm!

Od dzisiaj panele wyszukiwarki Panoramy Firm, które można zamieścić na swojej stronie za darmo są dostępne w naszej ofercie! Wystarczy wybrać pozycję "Panorama Firm" z menu głównego lub wejść bepośrednio pod adres: http://free4web.pl/1/0,PanoramaFirm.html.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą!
2005-05-04 00:20:27, Mateusz Brodnicki

Fałszywe free4web!

UWAGA! Dotarła do nas informacja o stronie podszywającej się pod free4web.pl. Jej adres to free4web.4t.com. Być może w momencie, gdy to czytacie strona już nie istnieje (podjęte zostały odpowiednie kroki), jednak czuję się w obowiązku przestrzec przed negatywnymi skutkami wypełniania jakichkolwiek formularzy obecnych na tej kopii!

Żadna strona, choćby wyglądająca tak samo jak oryginalna, ale nie znajdująca się w domenie *.free4web.pl lub *.f4w.pl (a niedługo także *.free4web.org) nie jest przez nas autoryzowana i wypełnianie jakichkolwiek formularzy na nich może skutkować utratą poufnych danych oraz utratą kontroli nad kontem w naszym serwisie.

Dlatego apelujemy o ostrożność i prosimy o zgłaszanie wszelkich podejrzanych stron na adres abuse@free4web.pl.
2005-03-23 12:15:44, Mateusz Brodnicki

Wielkanoc :)

W imieniu całego zespołu free4web.pl chciałbym złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych! Miłych i pogodnych dni świątecznych, smacznego jajeczka oraz mokrego dyngusa, a także wszelkiej pomyślności!
2005-02-23 18:12:33, Mateusz Brodnicki

Awaria DNS

Dzisiaj serwer free4web.pl był prawie cały dzień niedostępny. Było to spowodowane błędnym wpisem wprowadzonym do serwera DNS odnośnie naszej domeny. Niestety nie mieliśmy na to żadnego wpływu :( Przepraszamy za utrudnienia.
2005-02-07 22:36:42, Mateusz Brodnicki

Rekompensata punktowa

Zgodnie z obietnica dzis dodalismy 50 pkt rekompensaty za przerwy w dzialaniu serwisu przed zmiana serwera. Doladowanie konta dotyczy wszystkich, ktorzy posiadali jakis komponent w wersji PRO w okresie od 1 grudnia 2004. Mamy nadzieje ze to w jakims stopniu powetuje braki stabilnosci :) Jednoczesnie dziekujemy za cierpliwosc wszystkim tym, ktorzy wytrwali z nami w tym trudnym okresie!

Mam zaszczyt przekazac rowniez, ze w styczniu br. ogladalnosc serwisu free4web przekroczyla pol miliona unikalnych uzytkownikow! Dziekujemy! :)
2005-01-12 18:38:50, Mateusz Brodnicki

Wyniki badania megapanelu

Miło nam poinformować, że free4web.pl zajęło czwarte miejsce w TOP20 kategorii Komputery i informatyka badania megapanel! W klasyfikacji generalnej zawierającej ok 3000 witryn free4web zajęło miejsce 72. Zachęcamy do zapoznania się z całym zestawieniem pod adresem:

http://www.internetstandard.pl/news/74396.html
2004-12-23 19:50:10, Mateusz Brodnicki

Życzenia :)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku zespół free4web.pl chciałby złożyc najserdeczniejsze życzenia wszystkim drogim użytkownikom oraz wszystkim odwiedzającym nasz serwis! Niech te święta będą dla wszystkich udane a nowy rok przyniesie wszystko to co najlepsze! A przede wszystkim siłę i motywację do daleszej pracy!
2004-09-22 10:46:14, Mateusz Brodnicki

changelog 220904

wtorek 22.09.2004

- forum: prywatne wiadomosci
- forum: moderator widzi teraz tez IP goscia
- forum: zablokowany uzytkownik nie moze juz ogladac forum na ktorym jest zablokowany
- system newsów: zmiany w szablonach newsów, newsy powinny być lepiej wyświetlane (bez przerw)
- system newsów: poprawiona funkcja drukuj.
2004-09-09 00:52:58, Mateusz Brodnicki

changelog 09092004:00:45

Pojawiły się kolejne zmiany na forum! Teraz zarejestrowani użytkownicy mogą otrzymać od administratora lub moderatora ostrzeżenie w postaci karnych punktów procentowych. Po uzyskaniu 100% automatycznie nakładany jest ban. Mamy nadzieję, że to narzędzie okaże się pomocne dla moderatorów, którzy dbają o porządek na swoich forach.

Oraz kosmetyczna zmiana: ramka statystyk forum na dole.
2004-09-06 12:39:45, Mateusz Brodnicki

changelog 06092004

Wszystkie zmiany dotycza forum. Oto one:

- forum: poprawiony błąd wyświetlania odnośnika w dolnym menu (po kliknięciu w Zarejstruj się zawsze pojawiała się strona \ wyboru typu konta, nawet jeżeli było ustawiony "Tylko lokalni")
- forum: można ustawić administratora forum (tylko jednego)
- forum: poprawiony błąd w panelu moderatora: można już określać wątki jako tylko dla moderatorów
- forumowisko: nowy dział
- forum: nowe statystyki forum (calkowita ilosc postow i watkow)

- forum: poprawiony blad niewlasciwego wyswietlania informacji o uzytkowniku lokalnym gdy zostal usuniety.
2004-07-20 00:36:59, Mateusz Brodnicki

Update

W skrócie:
- forum: Dodane rangi
- baza danych: poprawienie wydajnosci systemu newsow, dodany jeden indeks
- forum: Poprawiony błąd z wyświetlaniem emotikon
- forum: Dodano statystyki na temat obecnych na forum użytkowników.


Rangi
Po wielu prośbach postanowiliśmy spełnić oczekiwania użytkowników i dodaliśmy rangi użytkowników forum. Można zdefiniować dowolną ich ilość, ustawiając nazwę i minimalny próg postów na forum. Opcja dostępna jest tylko dla użytkowników posiadających wersję PRO komponentu.

Zmiany w bazie
Dokonane poprawki powinny znacznie poprawić wydajność systemu newsów, a tym samym całego serwisu. Teraz newsy będą się szybciej ładować, a ten proces będzie zajmować mniej czasu pracy serwera.

Emotikony, a "makarego guestbook"
Problem objawiał się wyświetlaniem wspomnianego forum zamiast dodatkowej strony z emotikonami. Naprawione.

Statystyki forum
Dodano stystyki dostępne na forum. Teraz użytkownik widzi ile osób jest online i jacy to użytkownicy (goście czy zarejestrowani).
2004-06-11 13:40:02, Mateusz Brodnicki

mailing online

Bardzo przepraszamy za opóźnienia w naprawie systemu. Teraz już wszystko powinno działać jak powinno!
2004-05-24 21:02:52, Mateusz Brodnicki

Kłopoty z form2mail

Awaria spowodowana jest zmianą wersji serwera www, po której form2mail przestał być kompatybilny z platformą.

Trwają prace nad ponownym uruchomieniem usługi. Przewidujemy, że nastąpi to pod koniec tego tygodnia.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia!
2004-05-06 00:33:06, Mateusz Brodnicki

Porady web.reporter.pl

Sprawdź jak wypromować strony, poprawić ich pozycję w wyszukiwarkach, zwiększyć oglądalność, pozyskać klientów i rozwinąć biznes w Internecie, który będzie przynosił zyski. Dowiesz się, jak zapewnić bezpieczeństwo danych, zwiększyć wydajność oprogramowania i sprzętu. Kody programow i skrypty działają natychmiast po wstawieniu ich na strony WWW! Wystarczy kliknąć na nagłówki w dziale "czytelnia" widocznym w systemie administracji free4web.pl, lub wejść pod ten adres: http://web.reporter.pl/porady/, by odnaleźć olbrzymią bazę informacji pomocnych przy tworzeniu stron WWW! Porady piszą dla Ciebie osoby wyśmienicie znające rynek i od lat zajmujące się zawodowo tworzeniem serwisów, co gwarantuje wysoką jakość i skuteczność opisywanych rozwiązań. Możesz liczyć na pomoc i wsparcie przy wdrażaniu porad na własnej stronie. Cena abonamentu za korzystanie z porad jest bardzo atrakcyjna. Szczególnie biorąc pod uwagę ich jakość, oraz trafność poruszanych problemów. Nigdzie nie kupisz książek, czasopism i publikacji, które w cenie abonamentu dostarczą Ci tak wiele gotowych rozwiązań. Na żadnych szkoleniach nie zdobędziesz tylu praktycznych umiejętności. Nie czekaj, wykorzystaj to i zamów abonament już teraz!
2004-04-16 22:59:06, Mateusz Brodnicki

f4w i Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa

Mam zaszczyt i przjemność poinformować, że serwis free4web.pl został oficjalnym partnerem II Ogólnopolskiego Festiwalu Modelarstwa w Łodzi, który odbędzie się w dniach 29-30 maja br. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony Festiwalu pod adresem: www.modelarskie.pl i oczywiście do uczestnictwa w imprezie! Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek..:)
2004-04-07 21:15:16, Mateusz Brodnicki

Wesołego jajka!

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, chcielibyśmy złożyć Wam wszystkim, drodzy użytkownicy, najserdeczniejsze życzenia! Zdrowych i wesołych Świąt - życzy zespół free4web.pl! :)
2004-04-03 19:33:35, Marek Kałużny

Statystyki

Przedstawiam Wam trochę statystyk serwisu free4web.pl. Przedstawiają one aktualny stan systemu, czyli nie obejmują obiektów usuniętych przez użytkowników lub administratorów.
Statystyki komentatora obejmują też komentatory tworzone dla ankiet i systemu newsów.

Liczba Użytkowników free4web: 72 124
Forum:
Liczba Użytkowników for free4web: 152 261
Liczba for dyskusyjnych: 26 185
Liczba wątków w forach: 209 021
Liczba wiadomości w forach: 1 567 991

System newsów
Liczba systemów newsów: 19 882
Liczba newsów: 95 714

Ankieta:
Liczba ankiet: 17 223
Liczba odpowiedzi w ankietach: 97 790
Liczba oddanych głosów: 20 134 204

Lista mailingowa:
Liczba list mailingowych: 7048
Liczba adresów w listach: 147 745

Klikomierz:
Liczba klikomierzy: 28 641
Liczba klikniec: 8 180 657

Komentator:
Liczba komentatorów: 58 539
Liczba komentarzy: 149 334
2004-03-14 22:35:38, Mateusz Brodnicki

Reklama tekstowa

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy płatne reklamy tekstowe na stronach serwisu. Są dostępne dwie opcje: płatny link w systemie administracyjnym, lub na forum. Za 5-dniowe wyświetlanie linku opłata wynosi 9 zł + VAT i podobnie jak w przypadku komponentów PRO, przekazywana jest SMSem. Wszystkie szczegóły i dokładny opis znajdują się tutaj: http://free4web.pl/1/109,AddTextAd.html
2004-02-28 10:59:54, Mateusz Brodnicki

Punkty

Punkty zostały dodane na wszystkich kontach, które kiedykolwiek były nimi zasilane. Mamy nadzieję, że w ten sposób zrekompensowaliśmy Wam, drodzy użytkownicy, ostatnią awarię i chwilowe przerwy w działaniu właśnie nią spowodowane.
2004-02-27 16:25:41, Mateusz Brodnicki

Awaria

Mamy nadzieję, że tym razem na dobre! Udało się naprawić bazę danych i co najważniejsze nie utraciliśmy żadnych danych. Tak jak obiecaliśmy wszyscy użytkownicy wersji PRO otrzymają punkty rekompensaty. Będzie to miało miejsce dziś wieczorem.
2003-12-23 00:17:03, Mateusz Brodnicki

Wesołych Świąt!

W imieniu zespołu free4web.pl chciałbym złożyć wszystkim użytkownikom najlepsze życzenia z okazji Świąt! Każdy z Was sam doskonale wie, czego by chciał, więc ja ogranicze się do życzenia Wam zdrowia, szczęścia i wszystkiego co najlepsze!!! :)
2003-11-29 23:29:52, Mateusz Brodnicki

Przerwa w działaniu kodów SMS

Przerwa rozpocznie się w poniedziałek 1 grudnia o północy, a zakończy o 6.00 rano we wtorek. Tak więc przez sześć godzin wstrzymane zostanie dostarczanie usługi. Za przerwę przepraszamy.
2003-09-06 00:35:18, Mateusz Brodnicki

Panel moderatora

Został dodany panel moderatora forum! Teraz każdy moderator może z poziomu strony WWW dostępnej z forum, zarządzać wiadomościami i wątkami! Zostały udostępnione wszystkie opcje dotychczas obecne tylko na poziomie administracji forum w serwisie free4web. Panel moderatora dostępny jest dla wszystkich moderatorów wersji PRO forum.
2003-08-31 16:07:40, Mateusz Brodnicki

Plebiscyt

Ogłaszamy plebiscyt na nazwę dla nowego działu! Wszystkie pomysły prosimy umieszczać na forum, gdzie znajdują się również szczegółowe informacje. Odpowiedni wątek znajduje się pod adresem: http://free4web.pl/3/2,52252,79082,1037737,Thread.html
2003-08-18 16:29:58, Mateusz Brodnicki

Przerwy w działaniu serwisu

Bardzo przepraszamy za występujące od kilku dni przerwy w działaniu free4web. Prawdopodobnie są one spowodowane błędem, który postaramy się jak najszybciej znaleźć i usunać. Przerwy w dostawie usług występują losowo i nie sposób ich przewidzieć, dlatego przepraszamy jeśli trwają zbyt długo - nie jesteśmy w stanie kontrolować działania serwisu cały dzień. Dlatego prosimy o cierpliwość do czasu aż usuniemy bląd!
2003-08-12 16:32:31, Marek Kałużny

Oddaję serwis w Wasze ręce

Niestety muszę dziś wyjechać i wrócę dopiero w poniedziałek a może później. Większość błędów porpawiłem, mam nadzieję, że serwis jakoś będzie działać. Jeżeli stało by się cos poważnego, serwis przestałby działać to proszę, wyślijcie mi SMSa pod numer: 603 774 913 z opisem sytuacji, a przyjadę choćby rowerem albo stopem. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
2003-08-11 11:29:49, Marek Kałużny

Redaktorzy i system newsów

Musiałem usunąć wszystkich redaktorów założonych w ciągu ostatnich 12 godzin, ponieważ nie byli widoczni starzy redaktorzy. Stare redakcje powinny już działać tak jak poprzednio.
2003-08-11 01:30:32, Marek Kałużny

Nowa wersja serwisu!

Mamy przyjemność poinformować wszystkich naszych użytkowników, że pojawiła się właśnie nowa wersja serwisu free4web.pl! Prace nad nowa wersją trwały już od dłuższego czasu i niestety czasem się przeciągały, ale za to nowe oblicze free4web.pl niesie ze sobą często rewolucyjne zmiany. Cały system został napisany od początku przy wykorzystaniu języka Java w oparciu o szablony Velocity. Tym samym całkowicie uległa zmianie struktura wewnętrzna serwisu, co przyczyniło się do znacznego wzrostu wydajności i przejrzystości kodu. Całkowitej zmianie uległa także struktura bazy danych, tak by nowe wersje naszych komponentów miały szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji. Nowa struktura pozwala na szybsze dostosowanie bazy danych do ewentualnych zmian w przypadku pojawienia się nowych opcji w naszych komponentach.
 
Pojawiły się również nowe wersje wszystkich komponentów dostosowane do nowego serwisu. Jednak najbardziej rewolucyjną zmianą jest pojawienie się płatnych wersji "PRO" forum, systemu newsów, ankiety i komentatora! Różnice między płatnymi wersjami, a ich darmowymi odpowiednikami znajdują się w poszczególnych działach. Pragniemy zauważyć, że płatne komponenty NIE ZASTĄPIŁY tych darmowych. Darmowe wersje w pełni sprawne cały czas są dostępne dla wszystkich użytkowników. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą PRO, która za niewygórowaną cenę ofruje dużo dodatkowych możliwości, np.:

  • brak bannera reklamowego!
  • brak informacji o serwisie free4web.pl
  • blokowanie użytkowników forum ze względu na adres IP
  • blokowanie użytkowników forum ze względu na nazwę użytkownika
  • przenoszenie wątków pomiędzy kategoriami forum
  • zamykanie wątków w forum
  • przylepianie wątków do szczytu spisu wątków
  • wyznaczanie wątków tylko dla moderatorów
  • nieograniczona liczba odpowiedzi w ankiecie
i wiele innych!
 
   Mamy nadzieję, że nowe oblicze serwisu free4web przypadnie Wam, drodzy użytkownicy, do gustu i przyciągnie nowych. Jak zwykle wszelkie uwagi, skargi i prośby prosimy kierować na forum, które - wbrew temu co głoszą niektórzy - czytamy. Nie zawsze tylko mamy czas odpowiedzieć. Zapraszamy do zapozniania się z nowa ofertą!
2003-08-10 19:49:12, Marek Kałużny

Błędy i poprawki

Będziemy Ci bardzo wdzięczni jeżeli zgłosisz nam odkryte błędy. Zdajemy sobie sprawę, że jest ich wiele. Przy tak ogromnym serwisie (free4web.pl to ponad 500 plików źródłowych Java i ponad 200 szablonów HTML) nie da się uniknąć błędów. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do działania nowej wersji serwisu, nie możesz czegoś znaleźć - pisz! Postaramy się Ci pomóc.