Nazwa działu O nas / Regulamin / Kontakt / Reklama
Logo Komponenty Forumowisko Forum Zakladki
 
ReklamaReklama
Uwaga! Aby używać naszych komponentów musisz posiadać darmowe konto w serwisie free4web.pl

Komponenty:
  - System newsów
  - Forum
  - Ankieta
  - Komentator
  - Panorama Firm
  - Wyszukiwarka
  - Klikomierz
  - Lista mailingowa
  - Informator
  - Form2Mail
Zapamiętaj mnie
Zarejestruj się!
Przypomnij hasło!
belka

 

O nas

   Właścicielem free4web.pl jest firma ELTEL Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w robotach energetycznych oraz telekomunikacyjnych.
   Free4web.pl to prężnie rozwijający się serwis dla webmasterów. Oferujemy szereg darmowych komponentów gotowych do użycia na własnej stronie zaraz po założeniu konta i prostej konfiguracji. Każdy może wzbogacić swoją stronę o System Newsów czy Forum nie posiadając ani wiedzy na temat pisania skomplikowanych skryptów ani zaplecza technicznego, którego nie ma na darmowych serwerach WWW. Użytkownik wkleja na swoją stronę tylko odpowiedni kod HTML.
Każdy twórca stron WWW znajdzie tu coś dla siebie. Jedyną rzeczą jaka dzieli użytkownika od dostępu do profesjonalnych komponentów jest operacja założenia darmowego konta w naszym serwisie. Rejestracja jest banalna. Nie zbieramy żadnych niepotrzebnych danych o naszych użytkownikach. Wystarczy podać nazwę dla konta i hasło, a cały serwis free4web.pl stoi otworem! Całość znajduje sie na naszym serwerze i jest przez nas obsługiwana i doglądana.
Wszystkie komponenty wykonane są w wysoce wydajnej technologii Java (TM), wspartej przez usługę Velocity. Wszystko to sprawia, że serwis działa sprawnie i szybko, a naprawianie usterek i dodawanie nowych opcji odbywa się ekspresowo.
 
Proponujemy 2 wersje komponentów:
  • Darmowe: jest to podstawowy składnik naszego systemu. Nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z darmowych komponentów naszego serwisu. Jednak w tych narzędziach jest wyświetlany banner reklamowy normalnych rozmiarów.
  • PRO: jest to rozwinięta wersja darmowych narzędzi. Oferują dodatkowe atrakcyjne i zaawansowane opcje oraz brak bannera reklamowego. Po szczegóły o formach płatności i cenach odsyłamy do cennika (widoczny dla zalogowanych użytkowników).

 

Historia

   Serwis free4web.pl powstał 5 kwietnia 2001 roku. Jego autorami są Marek Kałużny i Mateusz Brodnicki. W zamyśle autorów serwis miał ułatwiać tworzenie stron WWW wszystkim webmasterom, których nie było stać na wykupienie komercyjnych kont na płatnych serwerach, a tym samym na tworzenie bardziej zaawansowanych i ciekawszych stron. Pierwsza wersja serwisu była oparta na języku PHP.
Do pierwszych komponentów należały: Licznik, Ankieta, Forum, Lista mailingowa, Informator oraz Form2Mail. Później pojawił się nowy komponent: Rotacja bannerów. Był to pionierski pomysł, nigdy nie oferowany na tak dużą skalę. Serwis cieszył się wielkim powodzeniem wsród użytkowników. Po pewnym czasie konieczna okazała się zmiana całego zaplecza technicznego. Serwis został przeniesiony, a większość narzędzi napisana od początku. Niestety Rotacja bannerów generowała olbrzymie obciążenie serwera i autorzy zostali zmuszeni ten komponent wyłączyć. Dokonano jednak pewnych zmian i całe narzędzie zostało przygotowane do działania bez wsparcia ze strony free4web.pl.
Rotacja jest nadal dostępna pod adresem rotacja.free4web.pl. Następnym komponentem zaproponowanym przez free4web.pl był System Newsów. Narzędzie również unikatowe. Wielu użytkowników jest bardzo z niego zadowolonych.
   W między czasie pojawiały się nowe wersje serwisu z ulepszeniami i poprawionymi błędami. Do free4web.pl zaczęło napływać wiele nowych użytkowników i w krótkim czasie stosowana technologia przestała spełniać pokładane w niej nadzieje. Konieczne okazało się znalezienie nowych, bardziej wydajnych zastosowań. Wybór padł na Javę. Przez pewien okres serwis przechodził metamorfozę. Końcowy efekt przerósł oczekiwania. Komponenty wiele zyskały na funkcjonalnosci i prędkości działania. Użytkownicy odczuli olbrzymie przyspieszenie w pracy całego systemu. Niestety po pewnym czasie możliwości i tej wersji się wyczerpały. Autorzy postanowili stworzyć system free4web jeszcze raz od nowa, tym razem opierając się o Jave i Velocity. Wiele miesięcy pracy dało rewelacyjny efekt, który można teraz oglądać. Powstały również płatne wersje komponentów o zwiększonej funkcjonalności względem darmowych odpowiedników.
Według statystyk z lutego 2005 r. serwis posiada ok. 95 tyś. użytkowników free4web.pl; ok. 260 tyś. niezależnych użytkowników forum; oraz ok. 25 tyś. redaktorów newsów w Systemie Newsów. Razem daje to ok. 380 tyś. użytkowników związanych z serwisem free4web.pl.