Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- www.Jarocin-Festiwal.com

 

www.Jarocin-Festiwal.com/forum

Forum internetowe poświęcone Festiwalom rockowym w Jarocinie

Zapraszamy do dyskusji o historii oraz Jarocinie współczesnym

FORUM: Strona główna » Forum ogólne » Dezerter o koncer... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2005-10-02 17:18:03 napisana przez slawo67
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 2 wiadomości na 1 stronie
Jarocin-Festiwal
Administrator

Napisanych postów: 68
Ostatni post: 2007-05-29 19:15:30
GG: 5543699
ICQ: 3944260


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Dezerter o koncercie w Jarocinie 2005
2005-06-01 05:52:26 | URL: #
    http://www.cgm.com.pl/aktualnosci/wyswietl.php?O_NEWS=7660882

Brakuje Tylko Zomowców
[Paweł Piotrowicz, 2005.05.31]

Perkusista Krzysztof Grabowski krytykuje formułę rozpoczynająceGO się w najbliższy piątek Jarocin PRL Festiwal


Zdj.:Zaproszenie na festiwal. Zwraca uwagę użycie słów „towarzysz” i "obywatel", podkreślających peerelowski rodowód imprezyGrabowski to perkusista i autor tekstów Dezertera, który rozpoczynał swoją karierę w latach 80. właśnie na festiwalu w Jarocinie. Muzyk nie jest przekonany do formuły "Jarocin PRL Festiwal". „Im więcej się dowiaduję o tej imprezie, tym większą mam do niej niechęć. Nie podoba mi się pomysł oswajania PRL-u, bo to był naprawdę ch... system i nie należy pokazywać go w świetle rozrywkowym - powiedział Grabowski.

Jak na swojej stronie internetowej zapowiadają organizatorzy, „Jarocin PRL Festiwal” to próba pokazania dawnego festiwalu "poprzez bezpośrednie odwołanie się do epoki PRL". "Pragniemy stworzyć w ciągu dwóch dni żywe muzeum, a widzów wciągnąć w dwuznaczną grę wyobraźni, sprawić, by poczuli szarość i opresyjność tamtych czasów" - napisali.

"Skansen - żywe muzeum. Będzie maślanka w foliowych torebkach, i to będzie takie super, żeby młodzież zobaczyła jak było kiedyś fajnie. A nie było fajnie - mówił Grabowski. - Ja proponuję, że aby pokazać, jak było, to wprowadzić zomowców, niech trochę ponap..., i młodzież zobaczy jak było fajnie".

Mimo wątpliwości, Dezerter jednak zagra na festiwalu. "Może się okazać, że żywi młodzi ludzie zawłaszczą sobie tę przestrzeń dla siebie i nie będzie problemu. Ale jeśli będzie wciskanie im na siłę tego PRL-u z uśmiechem na ustach, to myślę, że z naszej strony będzie jakaś reakcja" - zapowiedział perkusista, który pamięta również pozytywne strony jarocińskich Festiwali Muzyki Rockowej. "Jarocin był oazą wolności pod tym względem, że śpiewaliśmy to, co chcieliśmy śpiewać i nikt nas do więzienia za to nie wsadził. Cenzura poprawiała nam teksty, a my i tak śpiewaliśmy swoje na własne ryzyko. Byliśmy młodzi i nastawieni bojowo. Z drugiej strony milicja. Milicja na każdym kroku, przez trzy Jarociny na których graliśmy - w '82, '83, '84 roku. Te siły milicyjne były naprawdę duże, a w '82 pamiętam dryblasów po 2 metry chodzących z psami" - wspomina.

Grabowski ma nadzieję, że na czerwcową imprezę przyjadą zarówno ci, którzy byli uczestnikami punkowej i rockowej rewolucji lat 80., jak i ich dzieci. "Myślę, że przyjedzie trochę takich ludzi, którzy pamiętają te pierwsze festiwale. Może nawet z własnymi dziećmi. Na koncertach, które graliśmy w ramach »PRL« (Punk Rock Later), były całe rodziny".Dezerter powstał w 1981 roku w Warszawie jako SS-20 (zmienił nazwę podczas stanu wojennego). Od tego czasu uznaje się go za najważniejszą polską grupę punkrockową, mającą na koncie takie albumy, jak „ezreter” (198, „Wszyscy przeciwko wszystkim” (1990) czy „ecydujące starcie” (2001 ). Od początku filarami zespołu są Robert Matera (gitara, śpiew) i Krzysztof Grabowski (perkusja), a obecny skład uzupełnia basista Jacek Chrzanowski. W 2004 roku grupa nagrała płytę „Nielegalny zabójca czasu”.(PAP/ CGM.PL)


Jarocin-Festiwal

slawo67
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 1
Ostatni post: 2005-10-02 17:18:03


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Dezerter o koncercie w Jarocinie 2005
2005-10-02 17:18:03 | URL: #
    Grabowski ma rację...Jarocin był wielki ale 20 lat temu młodość jest piękna i mam wielki sentyment do tamtych chwil lecz pamiętam tamtych panów z psami i pałami aż za dobrze więc takie bezpośrednie nawiązywanie do PRL-u jest chore.Czasy chore ale zabawa przednia


Wyświetlam 2 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 501 wiadomości w 122 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera