Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- www.Jarocin-Festiwal.com

 

www.Jarocin-Festiwal.com/forum

Forum internetowe poświęcone Festiwalom rockowym w Jarocinie

Zapraszamy do dyskusji o historii oraz Jarocinie współczesnym

FORUM: Strona główna » Forum ogólne » Grunt to bunt? »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2006-05-27 13:53:28 napisana przez ~Boont
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 1 wiadomość na 1 stronie
~Boont
Gość

1. Grunt to bunt?
2006-05-27 13:53:28 | URL: #
    Idole inaczej? Znalezione w sieci:

W połowie lat 70-tych w Wielkiej Brytanii niejaki Malcolm Mclaren szukając sposobu na nowy produkt tamtejszego show - biznesu wpadł na genialny pomysł. Znalazł kilku domorosłych muzykantów i alkoholików, przekonał ich że umieją grać, wytłumaczył jak mają się ubierać i co śpiewać, po czym wypuścił ich na rynek pod szyldem "Sex Pistols". Fatalnie grali, żenująco śpiewali, ale szok i oburzenie, jaki wywołały pisane przez McLarena teksty wystarczyły dla zbicia fortuny.

Lansowanie anarchii jako stylu życia, lżenie tradycji, Królowej i państwa zdobywało rząd dusz młodego pokolenia Brytyjczyków. Rzesze młodych ludzi dało się wciągnąć w pozorny bunt przeciw rzekomemu uciskowi tradycyjnych instytucji a "pistolsi" podsuwali im swoich jazgotach powody do kontestacji istniejącego ładu i usprawiedliwień bierności. Po latach ziejący buntem "Sex Pistols" obudzili się jako majętni członkowie establishmentu, a ich fani w końcu się przekonali, że ów bunt to bujda na resorach.

McLaren i "Sex Pistols" byli jednymi z pierwszych, którzy z taką skutecznością zbijali kapitał na młodzieżowej skłonności do buntu. Szybko doczekali się naśladowców. Artystyczne gnioty i towarowa tandeta znajdywała uznanie i zbyt, jeżeli tylko dość agresywnie i wulgarnie atakowała naturalny ład, hierarchię, rodzinę, religię, tradycję.
W XXI w. krajach bogatego zachodu młodzieżowy bunt to branża warta krocie. O ile każdy marketing ma w sobie coś z manipulacji o tyle sprzedawanie buntu jest jej najwyższą formą, bo wciskanie młodzieży zbuntowanych etykiet od koszulek po muzykę, filmy i gry komputerowe przykryte jest fałszywą ideologią naprawiania świata.


Młodzi ignoranci z dużym kieszonkowym nabierają się na komercyjny przekład komunizmu, nihilizmu, anarchii i innych fałszerstw wolności wymyślonych, by wcisnąć im buntowniczy asortyment pełen prochów, pornografii, che guevary, sierpów i młotów. Wystarczy tylko ich przekonać, że paląc trawę sprzeciwiają się wojnie a nosząc na koszulce twarz bolszewickiej rewolucji walczą z niesprawiedliwością. Muszą tylko kupić.
Chwytliwy, lewacki mix ideologiczny rzucający na lewo i prawo frazesami o równości, wszechświatowym pokoju, sprawiedliwości społecznej itd. wchłania się w naiwniaków pozbawionych ukierunkowania, krytycyzmu czy ugruntowanej tożsamości. Żeby dać upust swoim ideowym zapędom, z zapałem wydają pieniądze swoich rodziców na koszulki z wizerunkiem Che, płyty z gatunku Revolution Action, wszywki, wpinki, nalepki itp. nie zastanawiając się, że ci, którym nabijają kasę, z ich całego buntu mają niezły ubaw. Słuchają zbuntowanych punk - rockowych wokalistów, wojujących z systemem bardów i lansujących moralną swobodę grafomanów nie zastanawiając się, że wszyscy oni śmierdzą swądem laboratorium, w którym ich wyprodukowano.


Współczesny marketing oferuje zdezorientowanej młodzieży liberalną odmianę buntu do nabycia w przystępnej cenie w postaci mediów, wątpliwej sztuki i głupkowatych gadżetów. Oferuje bunt wpisujący się idealnie w standardy politycznej poprawności. Bunt bierności i zwolnienia z obowiązków.

W tym klimacie Młodzież Wszechpolska wybija się jako organizacja buntu autentycznego rozumianego jako aktywna niezgoda na złą rzeczywistość, która zakłada odrzucenie narodowych wartości i patriotycznych obowiązków. Buntu połączonego z odwagą w czasach, gdy głoszenie i zakorzenianie narodowej tożsamości napotyka ataki ze wszystkich stron. Buntu pozytywnego działania i realnych osiągnięć a nie ciągłej negacji i bierności. To my tak naprawdę idziemy pod prąd i staramy się zawrócić na narodową, przepełnioną wyższymi wartościami modłę.

MW skupia wielu oddanych młodych ludzi, bo umie udowodnić, że wszechpolski bunt wymyka się skutecznie sztuczności i komercji, że ma zwarte ideologiczne podstawy, własną wizję Polski i własną tradycję służby jej interesom. MW była i jest jedyną alternatywą dla młodych ludzi chcących swój zapał i buntowniczą motywację poświęcić realnie dla ojczyzny i narodowych interesów.

Oby nigdy nie opuszczała nas zdrowa buntowniczość i powiązana z nią bezkompromisowość i odwaga w krzewieniu endeckiego światopoglądu i zwalczaniu wszystkiego, co złe w życiu naszego Narodu.
Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 501 wiadomości w 122 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera