Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Cancer Cure

 
Witam na forum dyskusyjnym o mojej metodzie naturalnego uzdrawiania z wszelkich typów raka, artretyzmu, astmy, reumatoidalnego zapalenia stawów i AIDS - dr George E.Ashkar (USA)
FORUM » FORUM DYSKUSYJNE-ARCHIWUM » NIA w ujęciu wiel... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2010-08-11 13:03:41 napisana przez ad-astram
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 49 wiadomości na 5 stronach [ 1 2 3 4 5 >>>]
Igor45
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 31
Ostatni post: 2010-06-14 13:40:52


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. NIA w ujęciu wielowymiarowym
2009-12-23 16:56:50 | URL: #
    Jestem nauczycielem akademickim, zajmuję się analizą systemową, od kilku miesięcy stosuję NIA w celu terapeutycznym.Tym samym przeżywam te same co Wy troski i obawy. Chciałbym, by było ich jak najmniej, a coraz więcej sukcesów. Aby tak było, warto zwrócić uwagę na poruszane przeze mnie zagadnienie.
Przeczytałem wiele wątków na tym forum i odnoszę wrażenie, że stosujący tę terapię mogliby szybciej zdrowieć, gdyby zwrócili uwagę na kilka elementów. Po pierwsze: nie ma sensu dyskutować i zastanawiać się nad efektami terapii, kiedy ona została już rozpoczęta. Musimy zaufać mądrości i sile naszego organizmu, a szczególnie naszej podświadomości. Każdy organizm ma swój własny program uzdrawiania. Naszym zadaniem jest stwarzać mu najdogodniejsze warunki w tym zakresie. Co przez to rozumiem? Należy pilnować należytego nawadniania organizmu dobrymi płynami (zdrowa woda, naturalne soki owocowe itd), zachować higienę podczas zmiany opatrunku (kanapki), stosować właściwe odżywianie (unikać cukrów prostych, białej mąki itd), dbać o dobry sen (w razie kłopotów zażywać ziołowe środki uspakajające i nasenne). Po drugie: aby z limfą wydostawało się więcej związków toksycznych, zalegających w strukturach naszego ustroju, należy stosować codzienną aktywność ruchową. Każdy, w zależności od możliwości i potrzeb. Nawet osoby obłożnie chore powinny wykonywać proste ćwiczenia, które przynieść mogą wielokierunkowe korzyści.Szczególnie kiedy cieciorka jest umiejscowiona na łydce winniśmy wykonywać wspięcia na palce, różne formy spaceru, jeżeli nie wykonujemy zawodowo pracy fizycznej (listonosz, ekspedientka itd). Po trzecie: Z teorii Ashkara wynika, że w procesie powstawania raka, a później wychodzenia z tej choroby niezwykle ważną rolę odgrywa odporność psychiczna. Nie zawsze jesteśmy w stanie sobie z tą trudną sytuacją poradzić. Wiele nam mogą pomóc techniki relaksacyjne, np. trening autogenny Schultza. Ogromne znaczenie ma modlitwa. Ale pamiętajmy o podejściu systemowym lub wielowymiarowym. A mianowicie, wszystkie te wyżej wspomniane elementy muszę być traktowane jednocześnie w najkorzystniejszym dopasowaniu. Bez wiary w skuteczność tej terapii nic nam nie da najlepsza suplementacja (na forum zgłaszają się osoby, które chcą nam wcisnąć drogie specyfiki, by przy okazji zarobić)czy też sama modlitwa. Tyle na początek. Myślę, że ten wątek będzie ciągle rozwijany.

(2009-12-23 17:03:39) Wiadomość została zmodyfikowana

OlgaZ
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 22
Ostatni post: 2010-04-14 14:59:14


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2009-12-23 17:50:16 | URL: #
    Dziękuję ci Igor45 za poparcie na stronie Verbala. Ja osobiście rozmawiałam w pażdzieniku tego roku w Katowicach z dr. Ashkarem. Ujeło mnie jego ciapło i bezinteresowna chęc pomocy innym. Ale nie tylko to przekonało mnie do jego metody. Przed tym jak ją zastosowac, postarałam się jak najdokładnej z nią się zapoznac. Ponieważ tę metodę chciałam przede wszystkim zastosowac u swojego syna, dlatego chciałam uzyskac jak najwięcej dowodów, że mu nie tylko nie zaszkodzi, a że napewno pomoże.
A jest to bardzo ważne ponieważ od pażdziernika, gdy u syna wykryto guza w śródpierciu, a on nie zgodził się na biopsie i automatycznie chemie, to nic innego medycyna konwencjonalna nam nie mogła zaproponowac. Dlatego leczymy go metodami niekonwencjonalnymi, nie na własną rękę, tylko w porozumieniu z naszym lekarzem-homeopatom. I gdy dowiedziałam się o metodzie NIA, to najpierw też chciałam poznac opinie naszego lekarza, który zgodził się na zastosowanie NIA u syna, co dodało nam jeszcze więcej pewności, że jesteśmy na właściwej drodze. Natopiast reszta mojej rodziny, t.j. ja, mąż, drugi syn i synowa zastosowaliśmy metodę NIA też w pażdzierniku, żeby podtrzymac chorego. Jestem całkowice przekonana co do metody NIA, ale też wiem (rozmowa z Ashkarem), że niektórym może nie pomóc (zbyt zaawansowana choroba i brak woli życia). Dlatego nie zwlekajmy, bo czas idzie bazdo szybko, i trzeba go wykorzystyc, żeby życ i pokonac chorobę. Czego i Panu też życzę.


LAG
^Kori
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 15
Ostatni post: 2010-02-07 16:46:17


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2009-12-23 19:55:01 | URL: #
    Witam właśnie takie posty aż chce się czytać dziekuję za mądre słowa ,które potrafią nie tylko przemówić do rozumu ale próbują również uzdrowić duszę

~Brajan30
Gość

4. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2009-12-23 21:17:05 | URL: #
    Witam
Odnośnie wysiłku fizycznego, to prawda, wiem po sobie, po bieganiu zawsze więcej wychodzi z ranki ropy.
Pozdrawiam

^olala
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 92
Ostatni post: 2010-05-06 07:37:17
GG: 16224366


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2009-12-23 21:51:06 | URL: #
    Dzieki za ostatnie pozytywne wpisy OlgiZ i Igora45.Sledze forum od jakiegos czasu i przepelnia mnie smutek,ze na kazdej stronie stykam sie z agresja.Mowie tu tylko o osobach,ktore stale stosuja slowna przepychanke.Madra wymiana argumentow,jest dla mnie kopalnia wiedzy,ale jakiekolwiek ponizanie innych,jest dla mnie wstretne.Szukam tu wymiany doswiadczen,zjednoczenia w walce ze swoimi dolegliwosciami,ukojenia czasem mocno zbolalej duszy i pewnego rodzaju rozwoju duchowego.Wiem,ze zale,agresja,brak milosci do siebie i bliznich,maja duzt wplyw na nasze zdrowie.Nie znalazlam sie w gronie cieciorkowcow bez przyczyny.Zgadzam sie z wieloma na tym forum,ze nasze leczenie musi przebiegac calosciowo,lecz wg mnie podstawa to GLOWA I DUSZA.Prosze o wpisy pozbawione uprzedzen i agresji,bo nie chce byc jeszcze bardzej chora.Pozdrawiam wszystkich i prosze,aby najstarsi stazem ,stosujacy ta metode,nie opuszczali tego forum,chocby z powodu takich zoltodziobow jak ja

Igor45
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 31
Ostatni post: 2010-06-14 13:40:52


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2009-12-23 22:34:19 | URL: #
    Dziękuję za te pierwsze wypowiedzi i opinie dotyczące tego wątku. Chciałbym tu zaakcentować ten piękny apel o kulturę wypowiedzi i szacunek dla osób, które nas czytają, a przede wszystkim świadomość, że są na tym forum osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Dla nas wszystkich są ważne relacje i opinie, tych, którzy zaszli w tej terapii najdalej i mają przekonywające sukcesy. Wiem, że w kraju trzeba jeszcze kilka miesięcy na to poczekać. Ja ze swojej strony chciałbym powiedzieć, że o NIA dowiedziałem się w 2006 roku będąc USA. W rozmowach z kolegami dyskutowaliśmy o wielu niekonwencjonalnych terapiach, które oficjalnie nie są tam stosowane. Jednak wielu chorych, nawet lekarze, w krytycznej sytuacji stosują techniki alternatywne, między innymi NIA. Gdyby zostały udostępnione wyniki badań w zakresie stosowania terapii niekonwencjonalnych to dowiedzielibyśmy się, że terapie Gersona czy Ashkara, oraz szereg innych, stanowią spory odsetek skutecznych zastosowań. Trochę to przypomina uczestnictwo w nabożeństwach kościelnych byłych działaczy PZPR, którzy po cichutku, gdzieś na prowincji chrzcili swoje dzieci czy posyłali je do I komunii. My nie będziemy się ukrywać. Musimy jasno i dobitnie mówić i pisać o naszych sukcesach i radościach, czyli powrotach do zdrowia. Teraz jest nam potrzebny upór, determinacja i wiara w sens tej terapii. Potrzebne są nawet drobne opisy trudnych sytuacji, które pokonaliśmy, gdyż one pomogą tym, którzy podążają za nami. Nie traćmy czasu na kłótnie w sprawach drugo- czy trzecio-rzędnych (np. czy rak lubi węglowodany). Pamiętajmy, nasi Przyjaciele czekają na wsparcie psychiczne i pomoc w zakresie techniki stosowania tej terapii.

Babulla_
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 90
Ostatni post: 2010-10-15 18:07:22


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2010-03-26 11:57:54 | URL: #
    Otóz to, dokładnie to sdamo myślę i czuję. Zaczęłam stosowac NIA w zasadzie profilkatycznie, niemniej mam wielką nadzieję na wyleczenie guzow na macicy. Czy to się uda, nie wiem, ale jestem dobrej myśli i ufam, że metoda zadziała. Oczywiście już się naraziłam na docinki ze strony rodziny - wyrastają z obawy, ze robie sobie krzywdę. Co do Pana wypowiedzi o tym, że lekarze jednak tę metode stosują, to poświadcza to wypowiedź lekarki z Wielkopolski, ze ona sama sobie chemii by nie podala, a NAI owszem. Potem, publicznei się tego wyparła - jak dawni aparatczycy PZPR - niezwykle trafne porównanie. Nalezy zatem stosowac NIA, obserwować ciało i działać jak Pan to opisał. Nie tylko założyć cieciorkę i czekać na cud, ale działać - jedzenie jak najzdrowsze, ruch i pozytywne myślenie. Serdecznie pozdrawiam.

Igor45
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 31
Ostatni post: 2010-06-14 13:40:52


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
8. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2010-03-26 19:15:49 | URL: #
    Od powołania tego tematu minęły trzy miesiące. To niewiele w skali dyscypliny, którą się zajmujemy, ale ogromnie dużo w wymiarze ludzkich spraw, ich cierpienia, niepewności - obaw, a przede wszystkim wiary w końcowy sukces w walce z chorobą. Namawiałem to ujmowania tego problemu wielowymiarowo, bo takie podejście stwarza większą szansę na końcowy sukces. Teraz chciałbym zwrócić uwagę na inny element, a mianowicie dodaną wartość jaką jest wspólne nasze działanie, jako podsuwanie ciekawych pomysłów rozwiązań trudnych sytuacji, a przede wszystkim informowanie o nowych źródłach, które mogą wiele osób zainteresować. Dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować "Nowa 7" za informację o książce Iwana Nieumywakina: "Woda utleniona na straży zdrowia".Znakomity tekst wybitnego uczonego i wynalazcy, który z bogatego dorobku naukowego zaprezentował aplikację do wykorzystania od zaraz. Pasuje ona do naszego forum z wielu względów, gdyż Nieumywakin , podobnie jak Ashkar, daje nam tak wiele w wymiarze non profit. Po drugie, Autor Wody utlenionej ... ujmuje omawiany problem systemowo, to znaczy akcentuje, że pozbycie się danej choroby wymaga ogromnej pracy, cierpliwości i dobrze skoordynowanych wielostronnych zabiegów (stosowania zalecanego H2O2, właściwej aktywności ruchowej, stosownego odżywiania, higieny psychicznej i wielu innych). To co jest wspólne z NIA, to gruntowne oczyszczenie organizmu a następnie jego revitalizacja. Jest to proces długi, ale bardzo skuteczny. Pozdrawiam wszystkich.

Babulla_
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 90
Ostatni post: 2010-10-15 18:07:22


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
9. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2010-03-29 11:06:20 | URL: #
    Czytałam o tym, że w profilaktyce wszelkich chorób nalezy uszczelniać scianki jelit, które w wyniku naszego - najczęściej niezdrowego - trybu życia są nieszcz3elne i przez niedo krwioobiegu dostają się toskyny z procesów trawiennych. Nalezy sporządzić miksturkę w równych proporcjach po 2 łyżeczki z oliwy z oliwek (lniany olej lub winogronowy), soku z miąższu aloesowego i cytryny. Odstawić na noc i pić rano na pusty żołądek. Zapobiega to wydostawaniu się candida do krwi, uszczelnia scianki jelit i na dodatek leczy mikrouszkodzenia (aloes). Cytryna zakwasza środowisko. Niewielki jest to koszt, niewielki tez nakład sił, wic warto spróbwac.

^brajan30
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 238
Ostatni post: 2010-11-18 18:42:57


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
10. RE: NIA w ujęciu wielowymiarowym
2010-03-30 01:46:00 | URL: #
    Witam
Z uszczelnianiem jelit, czyli likwidowaniem nadżerek, poprzez picie mikstury oczyszczającej Słoneckiego, w pełni się zgadzam, ale do tego musi też dojść, tak jak pisze Słonecki, własciwe odżywianie ograniczające węglowodany.
Zarówno miksture, jak i takie odżywianie stosuję.
Pozdrawiam

Wyświetlam 49 wiadomości na 5 stronach [ 1 2 3 4 5 >>>]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 4989 wiadomości w 233 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera