Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- polskie orliska

 
Witamy na stronie Polskich orlisk
Polskie Orliska » Forum » Wszystko o wyścig... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2016-11-20 16:04:27 napisana przez ^omosquito
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 5 wiadomości na 1 stronie
~omosquito
Gość

1. Wszystko o wyścigach w GTA Online. Odpowiedz
2016-11-18 16:16:25 | URL: #
    Witajcie!
W końcu wystartowała, nasza długo wyczekiwana strona internetowa! Na dobry początek chcemy aby zawierała coś wyjątkowego, coś co będzie dostępne tylko i wyłącznie u nas. Postanowiłem, że zaczniemy z wysokiego C. Przed Wami oto największy i najbardziej kompletny w sieci poradnik dotyczący wyścigów w GTA Online!
Miłej lektury

Słów kilka o mnie, żeby nie było, że wypowiada się laik W swojej karierze przejechałem w GTA Online 3700 wyścigów, z czego wygrane stanowią 1000. Praktycznie na każdej trasie plasuje się w top 500 świata (co przy kilkudziesięciu milionach graczy chyba nie jest takie złe co nie? Byłem rekordzistą świata na jednej z tras itd. itp. Oczywiście są gracze dużo lepsi ode mnie, znam ich mnóstwo (stąd tak duża ilość przegranych wyścigów) No cóż tyle słowem wstępu, zaczynamy!

Dostosowanie samochodu.

1. Koła

Większość osób uważa, że wybór opon w samochodzie ma marginalne znaczenie w GTA. Jednak każdy ich rodzaj ma swoje właściwości. Najlepszym wyborem dla auta, czy to muscle, czy to super są opony terenowe. Przy przejeżdżaniu przez krawężnik dzięki wysokiemu profilowi wytłumiają zakłócenia, przez co jazda na nich jest przyjemniejsza i płynniejsza. Czasami zdarzają się wyjątki takie jak RE-7B które przez długi czas było najszybsze na oponach standardowych, jednak R* już naprawił swój błąd i BUG nie jest już dostępny. Kontynuując wątek o oponach muszę wspomnieć, że każdy inny rodzaj ogumienia nie robi żadnej różnicy w prowadzeniu i prędkości wozu. Ważnym punktem jest również to, że nie wszystkie samochody po założeniu opon terenowych prowadzą się lepiej. W plikach gry można wyczytać, że opony terenowe mają zastosowanie przy:
Super:
T20/ Osiris/ Zentorno/ Turismo R
Sport:
Feltzer/ Jester/ Massacro
Klasyki:
Stinger GT/ Stirling GT
Muscle:
Nightshade
Terenowe:
Insurgent/ Sandking
Motocykle:
Enduro/ Sanchez

Jednak osobiście zauważyłem, że przy Dominatorze lepiej mi się jeździ na terenówkach, nie wiem. Może to efekt placebo. Musicie sami spróbować


Ciąg dalszy nastąpi....


^omosquito
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 3
Ostatni post: 2016-11-20 16:04:27


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. Wszystko o wyścigach w GTA Online. Odpowiedz
2016-11-18 23:03:50 | URL: #
    2. Spoiler

Spoiler w GTA działa tak jak w prawdziwym życiu, jeśli jest to polepsza się prowadzenie auta. W grze przy użyciu spoilera znacznie poprawia się promień skrętu. Jakiej on będzie wielkości już nie ma znaczenia, ważne żeby było to coś lepszego niż wersja standardowa.

3. Dodatki

Dodatki, co mogło się tutaj pojawić? Kolor? Nie on akurat znaczenia nie ma Światła? tu już jest pewna "zagwozdka" ponieważ najnowsze motocykle po wymianie "stockowych" świateł mają lepszą trakcję, przy samochodach ten aspekt akurat nie ma praktycznie znaczenia. To czy mamy pełny pancerz w wozie, czy go nie mamy wcale, nie wpływa na zachowanie samochodu, tak samo jak jego wnętrze zmodyfikowane u Bennego. Dodatkowym smaczkiem w GTA jest karbon. Co prawda w plikach gry nic o nim nie wspomniano, jednak po testach stwierdzić można, że gra przy zastosowaniu karbonowych dodatków w samochodzie działa minimalnie płynniej, co daje troszkę lepsze prowadzenie i osiągane prędkości. Ostatnie zdanie wskazało nam, że płynność ma spore znaczenie. W ten sposób dotarliśmy do następnego punktu naszego przeglądu:

4. FPS

Temat najbardziej drażliwy wśród osób zajmujących się rajdami w GTA to ilość klatek na sekundę. Prawie wszystkie samochody w grze zachowują się pod tym względem tak samo. Im więcej klatek tym samochód jest szybszy. Dzieje się tak dlatego, że otoczenie jest przez grę szybciej przetwarzane. Jeśli miały by się ze sobą ścigać osoby które mają 30 FPS i osoby mające 120 FPS wynik jest z góry przesądzony. Wygra ta która ma więcej klatek (o ile posiada jakiekolwiek umiejętności prowadzenia samochodu Niektóre wozy dostają większego boosta inne mniejszego (wpływa na to ilość elementów z których są złożone itd.. Szczegóły macie w tym filmiku i opisie do niego: www.youtube.com/watch?v=t6wz9Zq-Afw Wspominałem, że"prawie wszystkie" samochody jadą szybciej wraz ze wzrostem FPS. Jest jeden wyjątkowy pod tym względem Pfister 811. Jego prędkość maksymalna rośnie do osiągnięcia pułapu 60 kl/s im więcej ponad 60 tym ten wóz staje się wolniejszy. Dlaczego? Przypuszczam, że to jakiś "test" R* mający na celu aby każdy z graczy miał takie same szanse na zwycięstwo. Być może kiedyś doczekamy się łatki, w której wraz ze wzrostem FPS samochody nie będą szybsze. Czas pokaże.

CDN.

(2016-11-18 23:06:34) Wiadomość została zmodyfikowana
^omosquito
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 3
Ostatni post: 2016-11-20 16:04:27


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Wszystko o wyścigach w GTA Online. Odpowiedz
2016-11-19 15:46:32 | URL: #
    5. Supersamochody

Każdy samochód jest wyjątkowy, inaczej się prowadzi, ma inne przyspieszenie i prędkość maksymalną. Skupię się tutaj na tych najlepszych. Posiadanie jednego z nich powinno zapewnić Wam szansę na wygraną.

T20/ Osiris/ Zentorno - Ująłem je w jednym punkcie z prostego względu, mają prawie identyczne przyspieszenie oraz v-max. Różnice przy tych samochodach polegają na prowadzeniu się auta. Zentorno trochę "zarzuca" na zakrętach. Osiris jest "sztywny" T20..... jak dla mnie jeden z najlepszych wozów w grze. To który należy wybrać, zależy od osobistych preferencji danego gracza. Najtańszy jest oczywiście Zentorno, najdroższy T20. Są to samochody na kręte trasy miejskie pokroju np. "ośmiocyfrowej premii"
Banshee RR/ Pfister 811 - Typowe auta do jazdy na wprost. Mają one najwyższą prędkość maksymalną w całej grze. Posiadanie jednego z nich pozwoli wygrać np. "Obywatelski wyścig" Banshee nadaje się praktycznie tylko na takie wyścigi, ponieważ jego sterowność jest bardzo słaba. Z Pfisterem 811 jest już trochę lepiej ale nadal nie rewelacyjnie, on może się przydać dodatkowo na trasie "Jazda ciurkiem", gdzie dzięki v-max na długiej prostej odsadzicie każdego innego gracza.
RE 7B/ ETR1/ Proto - samochody najnowszej generacji. Po ostatnim updacie gry ich osiągi zmalały i są teraz podobne do wyżej wymienionej klasycznej trójki T20/ Osiris/ Zentorno. Jednak nadal są od nich nieco szybsze, te wozy można polecić dla osób lubujących się w wyścigach kaskaderskich. RE 7B jest obecnie nieznacznie szybsze niż ETR1. W sumie to ETR1 można by teraz dokoptować jako czwarty do wyżej wymienionych, jednak nadal czymś się od nich różni. Jego prowadzenie powoduje, że lepsze zastosowanie ma właśnie w wyczynach kaskaderskich. Proto jest bardzo szybki, ale i bardzo lekki, przez co jego prowadzenie jest dosyć trudne dla początkujących.
Turismo R - Samochodzik słabszy od wszystkich do tej pory wymienionych jednak nie odstaje od nich w jakiś gigantyczne sposób, ma bardzo dobrą linię jazdy i doświadczony gracz używając turismo potrafi z T20 czy też Osirisem wygrać.

Nie będę opisywał pozostałych wozów z prostego względu: Nie wygracie w żadnym z nich, no chyba, że w wyścigu nikt nie będzie miał jednego z wyżej wymienionych, jednak to raczej niemożliwe

6. Sportowe

Klasa bardzo obszerna, jednak tylko kilka samochodów gwarantuje miejsce na"pudle"

Massacro/ Jester - Dwa najpopularniejsze samochody w grze, Massacro osobiście jest moim faworytem i to tego wozu używam najczęściej, Bardzo dobre prowadzenie, promień skrętu, przyspieszenie i prędkość maksymalna. Jester z kolei to wóz o chyba największym promieniu skrętu w grze. Jeśli macie ciasną trasę z dużą ilością szykan to wybierzcie Jestera, jednak jeśli jest na trasie trochę więcej prostych to massacro ze swoją większą prędkością nada się lepiej.
9F/ Feltzer - Wozy słabsze od wymienionej dwójki jednak nadal mają w sobie "to coś" Jeśli lubisz wyzwania, możesz spróbować nimi pojechać.
Rapid GT - Dlaczego ten samochód tutaj trafił? Ano z takiego samego jak Banshee RR do listy najlepszych supersamochodów. Rapid ma niezrównaną prędkość maksymalną, jednak toporne prowadzenie. Warto mieć go w garażu na przypadek tras polegających na jeździe na wprost.
Seven70 - Może wygrać zarówno z massacro i jesterem, jednak trzeba się do niego przyzwyczaić, przez co nie jest to najpopularniejsza w grze maszynka do nabijania wygranych.

7. Klasyki sportowe

W tej klasie wyróżnic można 3 samochody mianowicie:
Stirling GT - najlepszy wóz w swojej klasie wyważona prędkość i niezrównane prowadzenie auta.
Casco - Bardzo dobra prędkość i w miarę dobre prowadzenie
Z Type - Powtórka z Banshee RR i Rapida GT. Chcesz wygrać wyścig w lini prostej? Nic prostszego weź wóz z najlepszym v-max w swojej klasie czyli Z Type!

8. Muscle

Przez bardzo długi czas najlepszy był tutaj Dominator, ostatnie update dodały jednak trochę smaczku tej klasie pojazdów.

Dominator Pisswaser - wygrywa wszystko i wszędzie,w sumie na tym mógłbym zakończyć jednak....
Sabre Turbo od Bennego - Bardzo dobry konkurent dla Dominatora Pisswasera. Nie przeszkadza Ci, że nawet mały krawężnik potrafi wyrzucić go w "kosmos"? No to proszę bardzo, dobry gracz bez problemu wygra w Sabre nawet z Dominatorem Pisswaserem. No i jest to wóz od Bennego, więc możecie pod względem wyglądu zrobić z nim cuda!
Reszty nie opłaca się opisywać, i tak przegrają

9. Coupe

Zion - Zdecydowanie najlepszy wóz w grze, jazda nim praktycznie gwarantuje wygraną.
Exemplar - Szybszy od Ziona jednak słabiej się prowadzi, przez co przegrywa z nim w bezpośredniej rywalizacji na krętych trasach.
Windsor - Banshee900R/ Rapid GT i Z-type. Czy te nazwy Wam coś mówią? Tak to najszybszy wóz w klasie, jednak nadaje się jak pozostałe tutaj wymienione tylko do jazdy na wprost.

10. Kompakty

Briosso - Najszybszy i najbardziej skrętny, aż za bardzo skrętny Przy minimalnym ruchu kierownicą samochodzik traci równowagę i jest to autko, które można bardzo łatwo wywrócić. Jest to takie dużo szybsze Panto.
Rhapsody/ Blista - Te wózki mają dobre prowadzenie i przez długi czas brylowały w klasie, jednak po wprowadzeniu Briosso straciły to miano, kto jest ciekawy niech nimi pojeździ, całkiem fajne autka

11. Sedany

Tutaj mamy tylko jeden samochód warty uwagi:
Shafter v12 - auto pod każdym względem miażdży. Przez długi czas wśród sedanów dostępna była tylko wersja armor. Ostatnio się to zmieniło, i można również użyć nieznacznie szybszej wersji cywilnej. Wersje LWB Shaftera są dużo wolniejsze więc uważajcie co kupujecie!

12. SUV-y

Powtórka z sedanów tutaj też liczy się tylko jeden wóz:
Contender - w tej klasie przez długi czas rządził Huntley S, jednak gracze, którzy powracają po dłuższej przerwie i użyją Huntleya srogo się zawiodą, ponieważ Contender objedzie ich jak dzieci.

13. Vany

Mało popularne klasy mają to do siebie, że wystarczy mieć tylko jeden taki wóz. Kupcie Burrito Gangu, to Wam wystarczy.

14. Terenowe

Klasa bardzo rozbudowana i zróżnicowana. Jedno zdanie tutaj nie wystarczy. Do jazdy terenowej można użyć zarówno motocykla jak i samochodu. Motocykle biorą wszystko. Długo prym wiódł Sanchez. Ostatnio pojawiła się jego szybsza wersja czyli BF 400. Z samochodów warto zainteresować się Trophy Truckiem oraz Desert Raidem, wozy praktycznie takie same pod względem prowadzenia i osiągów, różnią się jednak znacząco wyglądem. W klasie samochodów terenowych, nie może zabraknąć też tarana zwanego Insurgentem. Co prawda nie służy on do wygrywania wyścigów, ale zmiata wszystko co stanie mu na drodze, no i oczywiście jest pancerny, ot taka fajna zabawka

15. Motocykle

Pojawienie się w grze Shotoro spowodowało, że gracze się nim niesamowicie zachwycili, uważając, że jest to najszybsza maszyna w grze. Srogo mogą się oni zdziwić gdy objedzie ich Hakouchu w wersji Drag Co do tras bardzo krętych nadal można użyć Bati RR. Prędkość maksymalną na jednym kółku nadal ma najlepszą zwykła wersja Hakouchu, jednak trzeba pamiętać, że na jednym kółku staje się ono praktycznie nie do wysterowania.

BONUS Techniczne

Wózek golfowy, kosiarka czy ciągnik? Oto jest pytanie! A odpowiedź na nie brzmi Sadler. Sadler to wóz ratowników z plaży, jakim cudem R* zamieścił go wśród technicznych nie pytajcie Standardowo nie można go wybrać spośród stockowych aut w wyścigu, jednak jeśli macie go w garażu możecie być pewni, że wyścig wozów technicznych jest wasz.

Aby potwierdzić wszystkie informacje zawarte w tym artykule przydały by się jakieś testy. Osobiście testowałem praktycznie każdy wóz w grze. Testy prędkości maksymalnej wykonywałem na trasie: https://pl.socialclub.rockstargames.com/games/gtav/pc/jobs/job/7rPKkRTYOkisdHpR 0985nA.
Zachowanie pojazdów testowałem "w życiu" Wszystkie moje spostrzeżenia pokrywają się mniej więcej z testami Broughego więc pozwolę sobie zamieścić do nich linki:
Prowadzenie:
https://www.youtube.com/watch?v=PxKbmuu7uVU&list=PLx_tHjuVuROCv7VtfMkQs7TvJaMdG ITxB
V-Max:
https://www.youtube.com/watch?v=o3z5iIQzaT4&list=PLx_tHjuVuROBJQHhnhvA2UdqBhbLI V2DG

Niektóre z testów Broughego nie mają pokrycia z moją opinią, ponieważ były wykonywane na PS4 a tam niektóre pojazdy zachowują się inaczej niż na PC jednak zgodność jest około 95%


(2016-11-20 13:58:05) Wiadomość została zmodyfikowana
~Bartoo
Gość

4. RE: Wszystko o wyścigach w GTA Online. Odpowiedz
2016-11-20 15:07:47 | URL: #
    Świetny poradnik

^omosquito
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 3
Ostatni post: 2016-11-20 16:04:27


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Wszystko o wyścigach w GTA Online. Odpowiedz
2016-11-20 16:04:27 | URL: #
    A dziękuję, dziękuję Starałem się jak mogłem

Wyświetlam 5 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 11 wiadomości w 4 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera