Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Strona Rowerowy Białystok

 
Forum Rowerowy Białystok » ogólne » Czy można przewoz... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2013-04-22 12:37:56 napisana przez stigi
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie
maaalinka1
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 4
Ostatni post: 2013-04-12 12:20:09


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Czy można przewozić rower autobusem? Odpowiedz
2013-04-12 12:02:25 | URL: #
    Hej,
Chciałabym się dowiedzieć czy można przewozić rower autobusem i za jaką opłatą. Szukałam w internecie, dzwoniłam do BKM ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Niby można, ale kierowca musi wyrazić na to zgodę, a często się nie zgadza. Może ktoś z Was znalazł się kiedyś w takiej sytuacji i mi odpowie. Sezona się zaczął, a wiadomo, czasem burza złapać może



Lolek563
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 16
Ostatni post: 2013-04-21 20:08:12


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Czy można przewozić rower autobusem? Odpowiedz
2013-04-21 20:03:33 | URL: #
    Właśnie wszystko zależy od kierowcy,a ci zazwyczaj nie pozwalają. Wydaje mi się że zwykły bilet ulgowy wystarczy. Oby Ci kierowca wsiąść pozwolił.

stigi
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 117
Ostatni post: 2013-04-22 12:37:56


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Czy można przewozić rower autobusem? Odpowiedz
2013-04-22 12:37:56 | URL: #
    http://www.komunikacja.bialystok.pl/?page=przewoz_osob_i_bagazu

§ 37. Zwolnione z opłaty są wózki dziecięce i inwalidzkie podczas przewożenia w nich osób, dla których są one przeznaczone, a także rowery. W czasie przewozu dziecko powinno być wyjęte z wózka, jeżeli nie jest zabezpieczone szelkami przed wypadnięciem.

§ 41. Przewóz roweru może odbywać się pojazdem z odpowiednim oznaczeniem graficznym (piktogramem). Zgody kierującego wymaga przewóz roweru lub innego sprzętu sportowo-rekreacyjnego nieoznaczonym pojazdem.

§ 42. Rower nie może utrudniać przejścia lub narażać na szkodę Pasażerów lub ich mienie. Jeżeli rower zajmuje miejsce przeznaczone na wózek dziecięcy lub inwalidzki, a w pojeździe pojawi się Pasażer z takim wózkiem, miejsce to należy natychmiast udostępnić, nawet jeżeli wymaga to opuszczenia pojazdu.

Wyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 13627 wiadomości w 1335 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera