Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » ŚwKD "Ciuchcia Expres Ponidzie" sp. z o.o. » Ścieżka rowerowa ... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2012-10-04 11:32:17 napisana przez ^Maciek
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 1 wiadomość na 1 stronie
^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Ścieżka rowerowa po trasie kolejki Jędrzejów - Jasionna - Jakubów Odpowiedz
2012-10-04 11:32:17 | URL: #
    Witam!

Jak donosi lokalna prasa, wzdłuż torów kolejki ma powstać na odcinku Jędrzejów - Jasionna - Jakubów dwumetrowej szerokości, szutrowa ścieżka rowerowa. Zabytkowe otoczenie, jak i budynek najstarszej zachowanej stacji - Jasionna, ma zostać w związku z tym zrównany z ziemią. W ich miejscu powstanie kompleks dla cyklistów odpoczywających po trudach podjazdu pod Jasionną.

Rzucam w związku z tym do forumowiczów pytanie - czy oznacza to nowy początek, czy też finał tematu kolejki i przekształcenie jej resztek w skansen?
Czy przepisy dopuszczają pogodzenie sąsiadowania tych dwóch różnych dróg komunikacji obok siebie na wąskim pasie wywłaszczeniowym, czy też po stworzeniu projektu okaże się, że jednak trzeba wybrać: kolejka lub rowery?
Czy może uda się wreszcie wszystko zgrać jak to miało miejsce na kolejce gryfickiej i jak jest w planach na kolejce nałęczowskiej?

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121003/POWIAT0102/121009601

Pozdrawiam
Maciek

P.S.1
Szkoda, że mija już trzeci rok i nadal nie udało się czegokolwiek zrobić z tematem uruchomienia ruchu drezyn rowerowych po szlakach kolejki. Drezyny w liczbie sztuk trzech ciągle stoją, czekają i mimo, że nie przemierzają szlaków z rozbawionymi drezyniarzami na pokładzie niszczeją w schowkach. Szkoda tym bardziej, że latem 2010 w eter poszła doskonała, niezamierzona, darmowa reklama za pośrednictwem największych portali internetowych i zainteresowanie było spore.

P.S.2
Warto zaznaczyć, że kilkanaście kilometrów dalej, plany budowy miejsca rekreacyjnego, nawet z miejscami hotelowymi, na działce sąsiadującej z torami kolejki ma również prywatny przedsiębiorca.

Rozumiem, że tym razem chodzi o Hajdaszek? Akurat dobrze, żeby tam coś się wreszcie ruszyło, byle nie kosztem stacji...

(2012-10-04 11:42:55) Wiadomość została zmodyfikowanaUżytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera