Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Stowarzyszenie Sympatyków Zabytkowej JKD » Uruchomienie prze... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2009-10-22 21:43:48 napisana przez ^Tomek_z_Kielc
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 7 wiadomości na 1 stronie
^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Uruchomienie przejazdu do Młodzaw Odpowiedz
2009-10-18 15:30:31 | URL: #
    W związku ze sromotną porażką Stowarzyszenia Sympatyków Zabytkowej Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej, jaką poniosło ono w związku z czynionymi od lat staraniami o uruchomienie 8 kilometrowego, nieczynnego od powodzi 1997r teoretycznie kompletnego odcinka oraz przywrócenie kursów ciuchci do Młodzaw i dalej "Ogrodu na Rozstajach" chciałbym zadać pytanie: czy jest ktoś w Stowarzyszeniu, kto ma pomysł na dalsze działanie, czy też na działanie w ogóle?

Stowarzyszenie, będąc już okrzepłym w realiach świętokrzyskich, uznanym tworem ma ciągle największe możliwości działania, do których statutowo jest zobowiązane. Pytanie tylko - czy takie działania są podejmowane?

Kolejne pytanie do aktywnych członków - zbliża się koniec roku, pora podsumowań i ewentualnej naprawy tego co jeszcze jest możliwe do naprawienia - bilansik, jakie sukcesy odniosło tego roku Stowarzyszenie, jakie porażki, jak też wyglądała jego codzienna działalność?

Z góry dziękuję za odpowiedź na postawione przeze mnie pytania.

Na koniec mała szyderka - mam nadzieję, że wykreślenie części sieci JKD z rejestru zabytków przez konserwatora nie oznacza automatycznego odsunięcia od siebie odpowiedzialności i uciszenia sumienia (teoretyzując) w związku z tym, że Stowarzyszenie sympatyzuje tylko z tą zabytkową JKD... etos znacznie by podupadł na tym!

A już totalnie na koniec, ale za to fundamentalnie - czy Stowarzyszenie w ogóle jest jeszcze potrzebne kolejce, czy tylko gromada ludzi niepotrzebnie traci czas?

(2009-10-18 15:35:06) Wiadomość została zmodyfikowana

^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Uruchomienie przejazdu do Młodzaw Odpowiedz
2009-10-18 19:34:36 | URL: #
    ^Maciek napisa?/a:
> A już totalnie na koniec, ale za to
> fundamentalnie - czy Stowarzyszenie w ogóle jest
> jeszcze potrzebne kolejce, czy tylko gromada
> ludzi niepotrzebnie traci czas?

Pozwolę wyrazić opinie na ten temat. Podobno to wolny kraj(???).

Potrzebne jest ale z innymi członkami. Członkami którzy bardziej się interesują przyszłością kolejki. Tu widzę w zarządzie Maćka i Darka. Tomek z Kielc tez mógłby dużo pomóc kolejce zajmując odpowiednie stanowisko w zarządzie. Czemu tak uważam?? A dlatego ze gdyby nie oni to zapewne do Hajdaszka nigdy by nie po szynach nie dojechało nie wspominając już dalej. Obecne wykreślne z rejestru zabytków brzmiało by:
"od stacji Umianowice do stacji Raków Opatowski" http://wypoczynek.turystyka.pl/roztocze.html
KKMJKD uratowało około 10 km szlaku z 3 stacjami. Stowarzyszenie nie dojechało nawet do mostu na Nidzie a co dopiero mówiąc o Młodziwach.(2014-04-22 16:30:06) Wiadomość została zmodyfikowana
^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Uruchomienie przejazdu do Młodzaw Odpowiedz
2009-10-18 23:01:27 | URL: #
    dzięki Andrzeju za dobre słowo, ale muszę oddać sprawiedliwość, że sami byśmy sobie na pewno nie poradzili z uruchomieniem Hajdaszka i dalej, gdyby nie owocne współdziałanie z innymi kolegami czy to z Kielc, Piaseczna, LHS-u i innych zakątków kraju o kolejarzach z Jędrzejowa nie wspomnę, dzięki którym, zapałowi i fachowemu wsparciu udało się osiągnąć coś co wydawało się niemożliwe w naszych realiach. W dobrym zespole pracy błyskawicznie ubywa i piętrzące się trudności nie są takie straszne. Tym bardziej to mnie teraz smuci, że teraz ten zapał gdzieś przepadł i ustąpił miejsca zwątpieniu i niedasizmowi tak pospolitemu w naszym kraju (nie mówiąc o cudnym świętokrzyskim ) słowem rzeczywistość w końcu wszystkich dopadła i przytłoczyła.
Wracając zaś do Stowarzyszenia - wydaje mi się, że na jego fundamencie nic się już nie da sensownego zbudować. 11 rok działania zarówno wzbudza szacunek jak i napawa obawą, czy te wszystkie zaszłości jakie mogły się nagromadzić przez te lata, wzajemne urazy, niedokończone sprawy, nie zwalą się kiedyś wielką paraliżującą lawiną i nie pozwolą na konkretne działania tylko cała energia pójdzie na porządkowanie spraw z przeszłości, a z niektórymi rzeczami i tak nie będzie się dało już nic zrobić - zatem wszystko po prostu będzie stratą czasu - a czas niestety jak widać dla kolejki nie jest zbyt łaskawy.
Według mnie szansą jest całkowicie nowa niezależna struktura i nowe twarze, tylko nie wiem czy aby już trochę nie jest za późno by od gadania przejść do długofalowego działania zaplanowanego na szerszą skalę. Problemem również jest m.in. to, że całkiem od nowa trzeba będzie zapracować na renomę i poważanie oraz niezbyt obfitująca w miłośników i lokalnych patriotów (nie mylić z lanserami) okolica, na których struktura ta powinna być oparta. Chodzi o ludzi, którzy mają jeszcze zapał by jak to określił kolega Marcin na 750mm W dzisiejszych czasach: lobbing, łażenie bez końca po biurach poselskich, burmistrzowskich, wójtowskich, konserwatorskich, składanie wniosków do planów gminnych, parcie na media, akcje internetowe, kolportaż ulotek, niestrudzone akcje społeczne nawet oszołomstwo jak przykucie się do szyny może dopiero coś zdziałać. i potrafią w konsekwencji wykorzystać swoją szansę. Nie pojawi się wtedy stwierdzenie - nie pójdę bo i tak nic nie załatwię, nie poproszę bo i tak nic nie dostanę czy też mam tego dość.

Pozdrawiam
Maciek

^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Uruchomienie przejazdu do Młodzaw Odpowiedz
2009-10-19 09:54:40 | URL: #
    Sami nie ale umieliście to tak zorganizować aby się udało to osiągnąć. Gdybyście się za to nie wzięli to do Hajdaszka samo stowarzyszenie nigdy by nie dojechało.

(2009-10-19 09:55:36) Wiadomość została zmodyfikowana
^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Uruchomienie przejazdu do Młodzaw Odpowiedz
2009-10-22 17:36:04 | URL: #
    ^andrzej2110 napisa?/a:
> Tomek z Kielc tez mógłby dużo pomóc kolejce zajmując odpowiednie stanowisko w zarządzie. Czemu tak uważam?? A dlatego ze gdyby nie oni to zapewne do Hajdaszka nigdy by nie po szynach nie dojechało nie wspominając już dalej.

Może sprostuję, że w tym niestety udziału nie miałem. To zasługa pozostałych Kolegów, ja tylko kibicowałem. A stanowiska w zarządzie (i odpowiedzialność z nich wynikająca) nigdy mnie nie ciągnęły, choć moja kandydatura była wysuwana np. do samorządu klasowego w LO.


Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: Uruchomienie przejazdu do Młodzaw Odpowiedz
2009-10-22 20:32:50 | URL: #
    Może nie ciągnęły ale miał byś możliwości aby się tym zając jeśli była by takowa możliwość??

^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: Uruchomienie przejazdu do Młodzaw Odpowiedz
2009-10-22 21:43:48 | URL: #
    Aktualnie studiuję we Wrocławiu i w Kielcach pojawiam się co 2 weekend i na wakacje, więc mogę co najwyżej pomóc na szlaku

Marcin na 750mm napisał:
> przykucie się do szyny może dopiero coś zdziałać.

Kto wie, jak będę w okolicy... Tymczasem jutro wysyłam pismo do ministra z prośbą o ponowne rozpatrzenie sprawy w związku z okolicznościami, o których prawdopodobnie nie został poinformowany. Wysłałem już do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, m.in. niedopełnienia obowiązków służbowych przez WKZ oraz niszczenia zabytku przez wykonawców robót budowlanych na przejazdach.

Ponadto stan kolejki jędrzejowskiej jest bez porównania lepszy niż starachowickiej na odcinku Lipie - Marcule, a tam "da się" coś robić, nawet jeśli tylko na papierze. No i tamta kolejka w rejestrze nadal figuruje, choć brakuje jej 5 km toru.

Wysłane http://free4web.pl/Read?7825887

Miejmy nadzieję, że Pan Minister miło wspomina czasy, kiedy był młodszym maszynistą w lokomotywowni Wrocław Brochów i pozytywnie rozpatrzy skierowaną do niego prośbę.

(2009-10-23 12:21:24) Wiadomość została zmodyfikowana

Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
Wyświetlam 7 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera