Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Jędrzęjowska Kolej Dojazdowa » JKD a PMK »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2007-01-21 08:37:11 napisana przez ^Dariusz
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 2 wiadomości na 1 stronie
^Damian
Użytkownik lokalny

Damian

Napisanych postów: 62
Ostatni post: 2010-03-30 17:47:12
GG: 540227


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. JKD a PMK Odpowiedz
2007-01-21 00:37:01 | URL: #
    Przeglądałem ostatnio archiwum grupy pl.misc.kolej z 1999r. i znalazłem wiele ciekawych informacji dot.JKD.Np. w styczniu toczy się ciekawa dyskusja o kolejce.Jeden z internautów pisze,że rok wcześniej na stacji w Rakowie stały jeszcze jakieś wagony-dziwne, bo przecież kilka lat wcześniej wszystkie wagony ze wszystkich stacji zostały zebrane i umieszczone w Jędrzejowie. Inny pisze o turystycznych przejazdach w niedziele ale tylko z Lxd2 bo parowóz był przeznaczony na specjalne okazje.Pada też informacja że rozkład kolejki umieszczony był w SRJP.Ciekawy jest też fakt,że podobno tuż przed rozbiórką na odcinku Raków-Bogoria było mniej ubytków niż na odcinku Umianowice-Raków.


^Dariusz
Moderator

Dariusz

Napisanych postów: 469
Ostatni post: 2014-07-14 19:31:37


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: JKD a PMK Odpowiedz
2007-01-21 08:37:11 | URL: #
    Tak, ja też kiedyś tam szukałem wg kluczowych słów. Co do wagonów w Rakowie, to faktycznie chyba jakaś fatamorgana. Pamietajmy, że archiwum grupy istnieje od 1999 roku, a więc już schyłkowego okresu funkcjonowania kolejki w strukturach PKP. Pojawiają się więc watki, gdzie ktoś coś sobie przypomina, często myląc daty i fakty. Parowóz już wtedy nie jeździł w ruchu planowym, jasne było, że zarząd nie zgodzi sie na finansowanie dalszych napraw (przegląd kotłą został wykonany dzięki wsparciu Konserwatora, Pani Anny Piaseckiej - wielkiego orędownika ocalenia kolejki).

(2007-01-22 17:21:55) Wiadomość została zmodyfikowana
Wyświetlam 2 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera