Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Rozkład Jazdy » Odwoływanie pocią... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2009-06-17 10:07:37 napisana przez ^arti2811
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 4 wiadomości na 1 stronie
^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Odwoływanie pociągów rozkładowych... Odpowiedz
2009-06-15 12:44:01 | URL: #
    Witam!

Pewna myśl nie daje mi spokoju, jako że wyraziłem już krytyczne opinie pod adresem innych kolejek, które mieliśmy okazję odwiedzić, a które odwołały swe kursy w związku z pogodą, sprawiedliwie nie mogę się powstrzymać od krytyki kolejki macierzystej, która stosuje podobne praktyki.

Mimo niekorzystnego rachunku ekonomicznego i możliwości pojawienia się zarzutów o niegospodarność w związku z teoretycznym wożeniem powietrza jak dla mnie pociąg rozkładowy rzeczą świętą jest!
Wprowadzanie klienta w niepewność realizacji jego planów wycieczkowych nie jest wskazane bowiem skutecznie go zniechęca do skorzystania z danej atrakcji. Jeśli zaplanowałem sobie weekend punkt po punkcie i zastanawiam się nad kolejką, która pojedzie albo nie - wywalam ją z planów bo chcę mieć pewność i satysfakcję, że wszystko się uda. Nie muszę też wsiadać akurat w Jędrzejowie. Przy obecnych prognozach pogody nie można się niczym sugerować i na niczym polegać - czego doświadczyliśmy wiele razy na własnej skórze - miał być deszcz była pogoda i odwrotnie.
Jeśli dodatkowo ktoś podróżuje koleją i zaklepie sobie (czysto teoretycznie) nocleg w Pińczowie, to w przypadku kiedy kolejka odwoła kurs jest w przysłowiowej ... To tak jakby PKS odwołał kurs bo było tylko trzech chętnych.
Patrząc na ostatnie doniesienia ze względu na brak chętnych związany z marną pogodą i wyborami koncertowy pociąg został odwołany. pojawia się uśmiech, bowiem na oddalonej o zaledwie 139km w linii prostej kolejce w Rudach Raciborskich odbyło się wszystkich 10 kursów mimo tej samej pogody. Co ciekawe - kolejka mniej atrakcyjna, trasa niecałe 4km w obie strony, bilet w przeliczeniu na jędrzejowskiej musiałby kosztować 120zł (tam za owe 4km płci się 8zł) dwa wagoniki przerobione z towarowych ciągnie mała, oszczędna Wls-ka... zapakowane do pełna!!! Na naszym kursie było około 30-40 osób (muszę policzyć ze zdjęć kontrolnych ) po powrocie, mimo że było jeszcze pół godziny do następnego kursu czekało już z 15 osób. Cały teren stacji udostępniony do zwiedzania, pełen atrakcji, kasa biletowa, izba pamięci itp itd. Pojawi się w relacji. W tym kontekście przytoczę do jakich wniosków doszedł podczas rozmowy o kolejce świętokrzyskiej pewien internauta:
jutro może rano wskoczę do j-jowa, ale pogoda do d... pewnie pociąg odwołają to najlepiej oddaje moje przemyślenia...

Pozdrawiam
Maciek

PS
Złośliwie ujmując jak będzie ponad 30 stopni to dla mnie też taka pogoda zdecydowanie jest do bani, a i lokomotywa może się przegrzewać...

(2009-06-15 12:44:47) Wiadomość została zmodyfikowana

^andy
Gość

2. RE: Odwoływanie pociągów rozkładowych... Odpowiedz
2009-06-16 19:27:10 | URL: #
    ZTCW to pociąg został odwołany przez osobę nieuprawnioną, bez wiedzy p. Naczelnika ŚwKD.

^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Odwoływanie pociągów rozkładowych... Odpowiedz
2009-06-16 20:03:03 | URL: #
    Odwołanie rozkładu nie jest dobre. No chyba ze na stacje tylko kilka osób które można policzyć na palcach. Jest już WSL-ka. Można by użyć 1-2 wagonów i taki małym składem jechać. Ekonomicznie będzie taniej niż "duży" pociąg. W tym roku pogoda nie rozpieszcza niestety...

^arti2811
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 57
Ostatni post: 2010-09-28 11:43:59


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Odwoływanie pociągów rozkładowych... Odpowiedz
2009-06-17 10:07:37 | URL: #
    Informacyjnie zapytam czy wls już hula po szynach a co za tym idzie prowadzi skład?

Wyświetlam 4 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera