Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Odcinki uruchamiane i oczekujące na ratunek » Stacje JKD »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2009-06-04 18:52:11 napisana przez ^Dariusz
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie
~Adam-Ogaza
Gość

1. Stacje JKD Odpowiedz
2006-10-09 21:55:44 | URL: #
    Myślę, że trzeba by ożywić podstronę internetową dotyczącą stacji kolejki, bo od 2 lat nic się na niej nie dzieje. W piątek będę w Jędrzejowie, to podrzucę krążek pełen moich niepublikowanych dotąd zdjęć szlaku Pińczów-Wiślica. Będzie ich można użyć w tym celu (podobnie jak poprzednich zdjęć ze szlaku Stawiany-Raków); trzeba je tylko odpowiednio posortować i inaczej opisać (aby bardziej pasowało do kontekstu). Obietnica webmastera sprzed kilku lat o planach stworzenia możliwości wirtualnego podróżowania wzdłuż wszystkich (istniejących i zlikwidowanych) szlaków kolejki, jak na razie nie została w najmniejszym stopniu zrealizowana.


^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Stacje JKD Odpowiedz
2009-06-04 18:44:30 | URL: #
    Żeby nie mnożyć jednopostowych wątków, zapytam tutaj, bo temat w sumie pasuje.

Czy na stacji w Stawianach zmieniano numerację torów lub ich układ od czasu wydania regulaminu technicznego zamieszczonego na stronie, tj. od 1967 r. W regulaminie są bowiem wprowadzone odręcznie znaczne zmiany w położeniu zasadniczym rozjazdów, ale numeracja torów nie jest poprawiona. Moja wątpliwość wynika z porównania tego regulaminu z tablicą kluczową, której zdjęcie widnieje w galerii stacji. Wg tablicy kluczowej przebiegi pociągowe obejmują tylko tory 3 i 5, natomiast wg regulaminu tor 5 jest torem wagowym. Poza tym nawet te zmienione położenia rozjazdów nie zgadzają mi się ze schematem na tablicy. Wygląda mi na to, że zmieniono układ wjazdu na stację od strony trójkąta - dawny tor 4, czyli dodatkowy, przedłużono do trójkąta zamiast toru 3 i nadano mu jego numer.

"Chwilowo" jestem kilkaset km od Stawian, więc trudno mi o wizję lokalną, a tory na tyle zarosły, że Geoportal tu niewiele pomoże. A może byłaby możliwość zamieszczenia przy opisie stacji planu schematycznego stacji Stawiany Pińcz. Wąsk. Nie powinien on być dołączony do regulaminu


Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^Dariusz
Moderator

Dariusz

Napisanych postów: 469
Ostatni post: 2014-07-14 19:31:37


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Stacje JKD Odpowiedz
2009-06-04 18:52:11 | URL: #
    Niestety, nie posiadamy nowszego regulaminu stacji. A i ten zupełnie przypadkowo trafił w nasze ręce podczas wizyty na stacji, kiedy jeszcze byłą w dobrym stanie.
Pozostaje więc kwerenda w terenie.

Wyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2445 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera