Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Odcinki uruchamiane i oczekujące na ratunek » Hajdaszek - Raków »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2012-12-26 22:34:10 napisana przez ^andrzej
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 191 wiadomości na 20 stronach [<<< 1 ... 15 16 17 18 19 20 ]
^andrzej
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 51
Ostatni post: 2015-05-19 08:23:18


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. RE: Hajdaszek - Raków Odpowiedz
2012-12-26 22:34:10 | URL: #
    Szkoda że nie ma bocznicy do Pińczowa, bo wydaje się że być może byłaby sznasa na szynobusy i z pińczowa i z buska do kielc przy okazji rozbudowy ściegiennego. Ma być budowana dwupasmówka wraza z objazdem Morawicy. Juz teraz tam się korkuje więc można sobie wyobrazić co się będzie działo. W tej sytuacji szynobusy byłyby jak znalazł. Nawet jakieś pół roku temu rozmawiałem z kolegą z Obic który móił, że czasem jest ciężko dojechać do centrum Kielc bo i ściegiennego korek i w samym mieście i wygodnie byłoby jak on to określił na czas "budów" aby pociąg jeździł.

Ale tak to jest w sytuacji Pińćzowa nawet jeśli szynobus byłby sensowny to już nie teraz bo torów nie ma. Wniosek taki: łątwo coś zniszczyć trudno zbudować, więc jeśli nie teraz, a niczemu nie przeszkadza to powinno sobie "leżeć". Ja się bardzo dziwię czemu rozebrano tory do pińczowa i gacek, jaki był tego zysk? bo to przecież koszty chyba tylko są, więc po co tyle zachodu, w sytuacji kiedy niby polityka jest taka aby tirów mniej na drogach było. Tą bocznicę do Gacek to byłem nawet w te wakacje odwiedzić na rowerze gdyż jakoś nie zdawałem sobie sprawy z jej istrnienia wcześniej, zciekawiło mnie to. Przecierałem oczy bo torów nie widziałem a nawet na google maps niby są jeszcze tory i wagony w gackach a tu tymaczasem został tylko nasyp i wąwozy. Ale za to tiry teraz "walą" lokalnymi drogami więc jest ok.


andrzej


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2445 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera