Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Odcinki uruchamiane i oczekujące na ratunek » Pinczów - Młodzawy »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2013-03-29 11:57:40 napisana przez ^andrzej2110
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 104 wiadomości na 11 stronach [<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>>]
^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-05-26 22:53:04 | URL: #
    Z cyklu "Nasze marzenia":

Gdyby tak się władza zmieniła... Może doczekalibyśmy się trójporozumienia powiatów kieleckiego, jędrzejowskiego i pińczowskiego na wzór umowy powiatu starachowickiego z gminą Iłża ws. odbudowy tamtejszej kolejki... Gdyby się tak UE dorzuciła z kilkudziesięcioma milionami euro - wtedy to hoho, nie tylko do Chmielnika, ale i do Rakowa by się dojechało, o Wiślicy nie wspominając...


Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-05-26 23:09:34 | URL: #
    Właśnie takich władz jak w Starachowicach i Iłży potrzeba.
PS kiedy teraz są wybory??

^Dariusz
Moderator

Dariusz

Napisanych postów: 469
Ostatni post: 2014-07-14 19:31:37


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-05-27 17:15:34 | URL: #
    Ależ Moi Drodzy, czyżbyście mieli jakieś złudzenia co do wyborów ?
Nawet jeśli zmienią się ludzie mentalność pozostanie.

^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-08-18 22:01:59 | URL: #
    Przerzucając zasoby internetowe trafiłem dziś na pińczowskiej stronie może nie na najświeższy, ale trafiający w powyższy temat wątek... z cyklu pytań do Burmistrza:

08.07.2009 - Andrzej

Pytanie:
- Panie burmistrzu nie odpowiedział Pan an moje zapytanie wiec pisze jeszcze raz i mam nadzieje że tym razem uzyskam odp.
Odnośnie przejazdu w drodze 766 to powinien pan dopilnować aby nie został on zlikwidowany. Najciaśniejszy łuk na całej byłej sieci JKD. W tej chwili jest nie używany ale to nie znaczy że za jakiś czas tam nie pojedzie pociąg. Rowki w przejeździe można zalać a gdy będzie planowane przywrócenie ruchu się odkuje. Chodniki ułożyć tak aby był możliwy przejazd.
"Dbamy o to by torowisko nie uległo całkowitej dewastacji," czy zniszczenie przejazdu do ogródków działkowych należy do dbania o to torowisko?? Wystarczyło obniżyć trochę torowisko w tym miejscu aby nie były za wysoko i wszystko. W tym miejscu i tak trzeba się zatrzymać wiec rowki mogą zastąpić próg zwalniający.
Odnośnie kosztów remontu mostu za Pińczowem. Opierając się na foto obliczyłem ze na jedno brakującą podporę potrzeba około 150 podkładów. Na Allegro są po 20 zł. Z pewnego forum wiem ze podkłady wprost z PKP można kupić nawet za 5 zł sztuka. Przyjmując koszt z Allegro 20x150=3000zł. Ogromny koszt?? Przecież Pan za miesiąc dostaje kilaka krotnie więcej wypłaty. Remont mostku mogą wykonać pracownicy kolejki. Przy okazji można zakupić więcej podkładów (zapewne będzie wtedy taniej przy większej ilości) które posłużą na wymianę w miejsce spróchniałych. Inne przeszkody które powstały na odcinku stacja kolejki -mostek to Pańskie decyzje o nieprawidłowym ułożeniu chodników i rozebraniu kilkudziesięciu metrów torowiska zaraz za stacjo. Za to powinien pan sam zapłacić. Za swoje błędy trzeba samemu płacić.
Udrożnienie odcinka nawet tylko do mostu będzie e oznaczało możliwość organizacji spływów kajakowych z udziałem kolejki jako środka powrotnego. A to będzie oznaczało większe wpływy z wynajętych pociągów. Uruchomienie Połączenia do Młodzaw nawet tylko dla drezyny (na początek) będzie dodatkowo atrakcją dla turystów. Jest możliwość tylko trzeba chcieć. Torowisko należy do PKP i niech tak będzie. Podpisać tylko umowę na użytkowanie.
Odpowiedz:
- Panie Andrzeju,
Rada Miejska uznała, że ważniejszymi celami samorządu jest budowa wodociągów, remont dróg, obiektów publicznych, dlatego nie może wyasygnować środków finansowych na renowację kolejki wąskotorowej. Ponadto zgodnie z art. 7 nie jest to zadanie Gminy. Nie mniej jednak, Gmina jest udziałowcem spółki Express Ponidzie i rok rocznie dofinansowuje kwotą ok. 40 000 zł tę spółkę na pokrycie strat. Express Ponidzie jest jednak jednostką deficytową, dlatego trudno jest tej firmie uruchomić np: odcinki torów. Z całym szacunkiem odnoszę się do zamiłowania Pana do kolejki dojazdowej, ale samorząd wobec innych pilnych potrzeb społecznych takiego przedsięwzięcia nie udźwignie. Uważam, za niegrzeczne wypowiedzi Pana pod moim adresem na temat płatności za roboty, bowiem wyjazd na targowicę wykonywał Zarząd Wojewódzki Dróg, do którego droga przechodzącej kolejki należy. Uruchomienie kolejki dojazdowej jest przede wszystkim problemem finansowym, a nie działanie niezależnym od działania samorządu. Proszę swoje propozycje dotyczące przedłużenia trasy kolejki przedstawić Zarządowi Spółki Express Ponidzie.
Włodzimierz Badurak
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów


Zatem temat Młodzaw raczej wygląda już na załatwiony.

Pozdrawiam
Maciek

(2009-08-18 22:02:36) Wiadomość została zmodyfikowana
^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-10-09 20:37:19 | URL: #
    A tymczasem na mapie przy symbolu kolejki widnieje szumny napis: "Działoszyce, Złota, Wiślica"...

Jako laik w dziedzinie prawa sądzę, że nawet pokrycie kostką toru wpisanego do rejestru zabytków nie jest zgodne z ustawą o ich ochronie, nie mówiąc już o wycinaniu jego fragmentów. Ogólny interes społeczny i wygoda kierowców? To może Sz.P. konserwator zezwoli na wyburzenie części warszawskiej Starówki, żeby poszerzyć i wyprostować Trasę W-Z? Moim zdaniem to analogiczna sytuacja - w obu przypadkach mamy do czynienia z obiektem zabytkowym, a droga 766 (tym bardziej zjazd z niej na targowisko) raczej nie jest tak istotna jak W-Z.

Poza tym da się wybudować nikomu niepotrzebny, bo z obu stron urwany kawałek toru pod wiaduktem DK7 w Barczy, z nowoczesnymi gumowymi przejazdami w drogach dojazdowych (sam byłem świadkiem geodezyjnych pomiarów tego nowiutkiego toru), a "nida-sie" położyć kostki na chodniku, używając nieco głowy

Parafrazując znaną socjalistyczną pieśń: "Absurdalny kraj, półobłąkany kraj, postrzelone i miasta, i wioski..."

Z tego, co widziałem w galerii, odcinek od wyciętego przejazdu do mostu w Skrzypiowie powinien być przejezdny dla drezyny. Gdzieś na tym forum "obiło mi się o oczy", że ktoś wyciął drzewka ze szlaku na leśnym odcinku, zatem przejazd drezyną na całej trasie nie sprawiłby chyba większego problemu, poza małym przeglądem toru. W wolnej chwili (czyt. na wiosnę) muszę się wybrać na wizję lokalną, a po przeróbkach roweru szynowego może udałoby się "zaliczyć" ten tor tymże pojazdem. Pojawienie się tak oryginalnego pojazdu szynowego po długoletniej przerwie w jakimkolwiek ruchu mogłoby być niezłym środkiem propagandowym pokazującym (przynajmniej ciekawskim przechodniom, a małomiasteczkowa plotka ma wielką moc), że na tym torze coś się jednak dzieje i komuś na nim zależy.


Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^Dariusz
Moderator

Dariusz

Napisanych postów: 469
Ostatni post: 2014-07-14 19:31:37


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-10-09 22:37:28 | URL: #
    Teoretycznie możnaby pokusić się o uruchomienie ruchu drezynowego na szlaku Pińczów - Młodzawy. Na początku tego roku toczyła się na ten temat dyskusja na Forum. Niestety, nie pojawił się nikt, kto zdecydowałby się na to. Trzeba pamiętać o tym, że nawet dla przejazdu drezyny skala prac udrożnienia szlaku jest znaczna i przekracza możliwości jednej czy dwóch osób.
Co do konserwatora to nie ma specjalnych oznak jego aktywności. Myślę, że spokojnie możnaby je wygenerować działaniami Stowarzyszenia SZJKD, jednak o takowych, tyczących szlaku do Młodzaw, od miesięcy (ba, od lat) nie jest mi nic wiadomo. Prezes co najwyżej sygnuje podpisem pisma do konserwatora dotyczące dofinansowania prac na czynnym szlaku kolejki realizowanych przez spółkę SwKD.

^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-10-11 23:24:07 | URL: #
    Jak dla mnie cokolwiek kuriozalne jest wydawanie zgody przez konserwatora na zerwanie fragmentu toru głównego i tym samym likwidację integralności atrakcyjnego odcinka sieci prowadzącego do zabytkowych obiektów Ponidzia (Młodzawy, Chroberz, Wiślica) powodując teoretyczne obniżenie liczby potencjalnych odwiedzających (oczywiście w porównaniu z teoretycznym kursowaniem pociągu turystycznego Pińczów - Wiślica)- bazując na umotywowaniu wniosku tym, że tu już nic nie pojedzie, bo nie ma chętnych do prowadzenia ruchu (choć nikomu tego nie oferowano, a ewentualne oferty prawdopodobnie i tak zostałyby odrzucane z wielu powodów) - zysk 10cm niżej asfalcik na drodze dojazdowej do ogródków działkowych, choć rzuca nadal.
Jednocześnie właściciel prosperującej betoniarni w Jędrzejowie podczas remontu nawierzchni w zakładzie nie otrzymał zgody na likwidację torów bocznych, które do niej prowadzą od stacji, choć tam żaden pociąg nie zawitał nie wiadomo nawet od kiedy. Kolejka nie prowadzi przewozów towarowych i prowadzić nie będzie, a te same tory są i tak grubo zaasfaltowane w przejeździe, a na terenie stacji nieprzejezdne - bo stoją na nich garaże, zwrotnice nieczynne, jeśli nawet są (wszystkie pozostałe bocznice również nie istnieją). Zaś przed betoniarnią tor jest jak najbardziej przejezdny i pięknie, mozolnie wykostkowany co cieszy oko miłośnika, ale zapewne przysporzyło sporych kosztów i mnóstwa papierkowej roboty właścicielowi - ale widać tu nagle zabytek rzecz święta. Dlatego raczej nie dziwiłbym się kolejnym niespodziankom jakie zapewne wydarzą się jeszcze w cudnym świętokrzyskim.

W perspektywie od lat w Pińczowie budowa hali widowiskowo - sportowej; zbliżają się wybory więc sprawa ożyła - za torem kolejki teren jest już palowany, ale przecież potrzeba będzie dogodnego dojazdu do sztandarowego hitu władz i ten, który powstał po zdjęciu 60m toru zapewne nie będzie wystarczający. Ciekawe czy SSZJKD uzna, że są to przecież rzeczy potrzebne miastu... potrzebniejsze od zabytkowej kolejki, bo zabytków tu i tak aż za dużo.
Jeśli chodzi o "odkrzaczony" kiedyś odcinek do Młodzaw i po tym nie użyty ani razu - to przez ten rok zielsko znów wybujało do góry i to ze zdwojoną siłą, gdyż z jednego pniaka odbiło po kilka odrostów zatem robota na nowo czeka na chętnego (głupiego??).

Pozdrawiam jak zwykle ostatnio radośnie
Maciek

^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
8. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-10-16 18:26:04 | URL: #
    ^Dariusz napisał:
>Cieszę się bardzo z Waszej aktywności i bezpośrednich aktywności. To bardzo ważne w sytuacji, kiedy tylko tego rodzaju działania nam pozostały.

Niestety ja nie mam powodów cieszyć się ze swojej aktywności, skoro odnosi ona skutki odwrotne do zamierzonych, a wręcz katastrofalne dla Kolejki - bo oto, w odpowiedzi na moje pismo z prośbą o wyjaśnienie podstawy prawnej dla wycinania, asfaltowania i kostkowania przejazdów, oraz jakby w odpowiedzi na to, co

^Maciek napisał:
>(...) raczej nie dziwiłbym się kolejnym niespodziankom jakie zapewne wydarzą się jeszcze w cudnym świętokrzyskim.

... otrzymałem pismo treści następującej:O czym, jak sądzę z braku żadnej wzmianki na stronie i forum Kolejki, SSZJKD nie zostało prawdopodobnie nawet poinformowane.

Tak w naszym kochanym kraju traktuje się ochronę zabytków kolejnictwa - wpis do rejestru jest, bo jest, ale PKP, konserwator, a nawet (o zgrozo!) minister robią wszystko, żeby czas, rdza i kradzieże same rozwiązały problem wąskotorowego kukułczego jaja, wrzucając je pod art. 13 ustawy. W efekcie PKP może "wreszcie" wkraczać z buldożerami, a Raków może doczeka się obwodnicy...

(2009-10-16 19:44:01) Wiadomość została zmodyfikowana

Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
9. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-10-16 18:42:19 | URL: #
    [*][*][*] <-- tyle mam do powiedzenia
http://odpowiedzialnosc-zarzadu.e-adwokat.eu
No może jedynie to ze szkoda Chmielnika. Spore miasto które jeszcze dało by się osiągnąć.

(2014-04-23 12:22:51) Wiadomość została zmodyfikowana
^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
10. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-10-16 21:03:26 | URL: #
    Dzięki Tomku za informacje, które spadły na nas niespodziewanie jak grom z jasnego nieba - gdyby nie Ty pewnie nieświadomi faktów rzucalibyśmy kamieniami do buldożerów, które nie wiedzieć skąd się wzięły na szlaku do Wiślicy czy Chmielnika... a tak wszystko już wiadomo, choć kolejny raz nikt nie pokwapił się by nas poinformować! A zapewne wszystkie zainteresowane strony zostały powiadomione o powyższej decyzji, zostawiając to jak widać tylko dla siebie - tak by nikt nie mógł zaprotestować czy też podać publicznie do wiadomości. Kolejny raz widać, że nie jesteśmy na swoim podwórku, na którym nie wszystko wszyscy muszą wiedzieć, szczególnie jeśli nie są to sprawy tak doniosłe jak choćby wizyta Kupały w Umianowicach...
Podejrzewam, że rozwój wypadków będzie błyskawiczny, bo i nikt nie będzie zwlekał z możliwością pozbycia się strupa... choć Sędziejowice udało się uratować - pytanie tylko, na jak długo?

Pozdrawiam

Wyświetlam 104 wiadomości na 11 stronach [<<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>>]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera