Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Odcinki uruchamiane i oczekujące na ratunek » Pinczów - Młodzawy »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 2 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2013-03-29 11:57:40 napisana przez ^andrzej2110
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 104 wiadomości na 11 stronach [<<< 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>>]
^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-05 16:53:25 | URL: #
    Rozumiem Tomku Twoje rozgoryczenie, które również jest naszym udziałem. Generalnie pominięto nas przy całej sprawie, przy której prowadzono zakulisowe negocjacje - o tych wiedzieli jak widać tylko wybrańcy. My po prostu spełniliśmy i spełniamy rolę murzyna robiącego za przysłowiowe paciorki i perkal, który ma robić swoje i o wiele nie pytać, a nawet kiedy zapyta i tak nic się nie dowie lub dostanie kopa (taki kolejkowy plebs). O wszystkim możemy się dowiedzieć dzięki Wam i z prasy. Najważniejsze, że jak to mówi artykuł kolejarze są zadowoleni...

> Napracowaliście się Panowie, żeby pociąg wjechał do Sędziejowic i co?

Jak echo dzwonią mi jeszcze w uszach słowa Darka po każdym dniu pracy na szlaku - "zrobiliśmy kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty". Mam jednak nadzieję, że patrząc również na wielki wkład pracy kolejarzy w odtworzenie Hajdaszka (mostek, rozjazdy na stacji, koszenie), Stawian (odbudowa mostku, rozjazdy, koszenie) i Sędziejowic (uzupełnienie ubytków na szlaku) przejezdność szlaku uda się utrzymać, choć zależy to raczej od dobrej woli władz Chmielnika i tam trzeba uderzać. Trzeba, bo jak do tej pory takowe uderzanie jak widać nic nie dało. Władze zapewne boją się by ktoś nie zażądał od nich w związku z tym udziału w spółce, wolą zatem nabrać wodę w usta i ignorować sprawy kolejki. Kozioł musi stać przed przejazdem, a nie w łąkach.

>Wychodzi na to, że Wasze starania były niewiele sensowniejsze niż moje "odrealnione" pisemka do władz.

Ale zawsze trochę się im namieszało i choć tyle w tym uratowanego honoru, że poddanie szlaku nie odbyło się bez wystrzału. Z drugiej zaś strony w obliczu uprawomocnionej decyzji co można oczekiwać, że ktoś rzuci się jak Rejtan pod Fadromę czy frezarkę? Uratowanie Sędziejowic to będzie dużo, bo coś mi mówi, że los Pińczowa jest przesądzony od dawna - w końcu działa tam mocne lobby kolejkowe.

>Rozbiorą nam Sędziejowice, zostanie kikut za Stawianami. Raków będzie miał obwodnicę. Pińczów - ścieżkę rowerową, wygodny wjazd na działki i halę widowiskową.

Zgadza się, pewnie wszystko jest kwestią czasu i pewnie jakiś plan już gdzieś jest. Bardziej czarne wizje już roztaczaliśmy na początku roku... wynikało z nich, że trasa kolejki kończyć się będzie w... Motkowicach. Co gorsza taki był pierwotny zamysł władz PKP na kursowanie Ciuchci Expres Ponidzie w początkach jej istnienia. Obok stacji Motkowice został nawet wydzielony i ogrodzony zagajniczek z przeznaczeniem na ognisko. By nie kończyć zbyt przygnębiająco szansą na kursy do Umianowic powiedzmy za 10 lat jest budowa zalewu na Nidzie, który jest w planach - jeśli udałoby się do planu owego dołączyć remont generalny mostów.

>o czego zmierzam? Przydałoby się dokładnie patrzeć na ręce urzędnikom, którzy udają, że im zależy na utrzymaniu kolejki i wszczynać alarm, kiedy pozwalają sobie na zbyt wiele.

To niestety powinno być oczkiem w głowie kolegów będących bliżej "żłoba". My tu w naszym zaułku wiemy tylko to co wiedzieć mamy

> połączą się z Wielkim Piecem i całe województwo będzie szczęśliwe.

Ironizując - tu też wielu od lat chętnie połączyłoby kolejkę z wielkim piecem tylko w innym celu. Swoją drogą mimo tych propagandowych, jedynych słusznych idei przyświecającym likwidacji zabytku zamieszczonych w Echu Dnia, nawet jakby zdarzył się cud - kolejka niewiele by zyskała z demontażu szyn, jeśli nawet by do tego doszło. Jakie są koszty rozbiórki szlaku w trudno dostępnym miejscu? Jaki TIR wyjedzie z bagna nad Nidą załadowany szynami? A na dobrą sprawę jak likwidacja - to i plantowanie nasypów. Na przykładzie likwidacji Kocmyrzówki ciągnącej się długi czas wynika, że nie jest to takie proste nawet kiedy obok prowadzi droga. Nie licząc poprawek i zastrzeżeń do prowadzonych robót - to nie jest ot tak zwinąć szyny, a resztę zostawić. Daje głowę uciąć, że przy obecnych cenach koszty rozbiórki co najmniej dwa razy przekroczą wpływy. A do tego stosowne pozwolenia, świadectwa, koncesje... choć może tu się obejdzie to przecież ponidzie. Pewnie dlatego PKP tak łatwo przyszło na kogoś to zrzucić, jednocześnie ukazując się jako darczyńcy - dwie pieczenie na jednym ogniu, ale jak się trafia to czemu nie. Jeszcze to wszystkim bokiem wyjdzie i zostanie to co wokół - wszystko porozwalane i nikomu do niczego nie przydatne, a kasy utopione bądź ile Wtedy nie bez satysfakcji będzie można zacytować wieszcza:
Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur... (bis)


Pozdrawiam
Maciek

PS
Jakbyś miał czas - zapraszam w sobotę lub w niedzielę do Jędrzejowa na nieformalną naradę przy okazji transportu siedzeń do wagonów podarowanych przez krakowskie MPK kolejce - zostajemy do niedzieli, będzie czas spokojnie pogadać i obrać jakąś strategię dalszych działań. Kontakt na priv, mail, bądź telefon (zalecana cierpliwość

(2009-11-05 16:53:55) Wiadomość została zmodyfikowana
^andrzej
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 51
Ostatni post: 2015-05-19 08:23:18


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-15 13:37:08 | URL: #
    http://kolejrogowska.pl/?page_id=3

juz o tym wspominałem, ale mimo wszysto jeszcze raz, jest to wzór do naśladowania, m.in. wzor dla urzednikow, ktorzy po przejeciu od pkp torowisk postanowili zrobic z nimi porzadek, ale nie rozebrac i zezlomowac, tak jak chca tego pinczowscy cwaniacy. Świetny przykłąd, że się da,, a przejecie od pkp torowisk powinno byc impulsem do ruszenia glowa. Na stronie mozna tez zobaczyc bardzo ładnie odnawiany tabor, tylko pozazdroscic

Inne przykłady działania, mającego na celu wydluzenie tras kolejek:Kolej Leśna Puszczy Białowieskiej - Hajnówka(nowe budynki)Kolej Leśna Puszczy Knyszyńskiej, wydawaloby sie kolejki o zdecydowanie mniejszym potencjale niz skd, w sumie tylko lasy, a unas nida, pinczow, chroberz, mlodzawy, wislica, ale prosze jak sie chce to sie da i nikt tasm nie marudzi ze to jest nie oplacalne. Warto tez wspomniec o planach w ramach bieszczadzkiej kolejki, gdzie planuje sie wydluzanie trasy w obu kierunkach, plany odbudowy wroclawskiej kolejki, ktore nieco sie odsunely, ale uwaga!!chca nabyc tabor i zbuduja tam narazie siezke rowerowa w nadzieji ze potem bedzie latwiej polozyc tory, wiec calkowicie odwrotny kierunek niz ten z okolic Pińczowa.
Tak samo odbodowa starachowickiej koleji i kozienickiej, tak jak pisalem kolejki jednak o mniejszych walorach turystych.

A u nas moze okazac sie ze rozbiora a za 15 lat byc moze urzedasy beda sie zastanawiac jak obudowac kolejke jak chocby pod wroclawiem, trzeba docenic to co sie ma, a co chcieliby miec inni. Jak widac kolejek w Polsce nie brak, wystarczy poszperac w internecie, kolejki sa wszedzie(nie wszedzie parowozy) i bedzie zle jak okarze sie ze zwyczajnie poprzez likwidacje szlakow narazie nieuzywanych nasza kolejka w przyszlosci najzwyczajniej nie bedzie konkurencyjna, gdyz nie bedzie miala nic wiecej do zaoferowania poza to co jest w tej chwili, a z tego co czytamy moze miec jeszcze mniej


(2009-11-15 16:39:26) Wiadomość została zmodyfikowana

andrzej
^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-24 00:07:54 | URL: #
    > Pozostałe tereny (od stacji PKP w Pińczowie w kierunku Wiślicy) będą mogły być przekazane na rzecz gmin w ich granicach administracyjnych z zastrzeżeniem, że przekazane nieruchomości (torowiska) przeznaczone będą tylko i wyłącznie pod działalność transportową (np. ścieżki rowerowe, drogi, kolej) - zgodnie z art. 39 pkt 3 ustawy z dnia 8.09.2000 roku o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych.

Pińczów i inne gminy mają zatem do wyboru: zrobić nową drogę (wzdłuż istniejącej - bez sensu), poszerzyć istniejącą (za duże koszty), wybudować ścieżkę rowerową (czyli prawdopodobnie wyrównany nasyp po kolejce i znaki na drzewach, co powinno właściwie nazywać się szlakiem, a nie ścieżką rowerową) albo zostawić torowisko. Znając urzędników, będziemy mieli wariant 2 - tory zostaną rozebrane, nasypy wysypane pospółką i będzie to nosiło nazwę ścieżki rowerowej, żeby nikt się nie przyczepił, że przeznaczenie niezwiązane z transportem...

^andrzej napisał:
> A u nas moze okazac sie ze rozbiora a za 15 lat byc moze urzedasy beda sie zastanawiac jak obudowac kolejke

Potem będą narzekać, że muszą wytrzepać z rękawa 2 mln zł na każdy kilometr toru do odbudowy. A jak można by naprawić istniejący, to chcą rozbierać. Dlatego trzeba jakoś przekonać Pińczów (a może i resztę gmin, przez które przebiega kolejka), że lepiej zostawić szyny (nawet jeśli już nie oficjalnie zabytkowe) niż wszystko od razu zniszczyć. Przemawia do mnie argument o kosztach rozbiórki - czy to rzeczywiście się opłaca?

Rozumiem, że przekazanie gruntów pod torowiskiem na własność gmin, a nie tylko w wieczystą dzierżawę jak do tej pory, jest korzystne, ale na miejscu tych "nowych właścicieli" nie rozpędzałbym się z niszczeniem.

Mimo wszystko myślę nad drezyną. Jeśli nie w Młodzawach, przyda się gdzie indziej.


Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-24 10:11:01 | URL: #
    Pińczów wychodzi na prosto
http://www.lwowiak.republika.pl

(2014-04-23 12:42:43) Wiadomość została zmodyfikowana
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-27 14:14:32 | URL: #
    19.11.2009 - andrzej

Pytanie:
- Panie burmistrzu. Faktycznie pan nie może podąć takich decyzji jednoosobowo. Ale za czym będzie Pan głosować podczas obrad?? Jakie jest pana stanowisko.
Odpowiedz:
- Panie Andrzeju,
Na chwilę obecną, w ciągu kolejnych 2-3 lat, nie jest realnym ani wydłużenie trasy Ciuchci, ani też budowa ścieżki rowerowej. Dla promocji Pińczowa oba zadania byłyby korzystne i pożądane. Ostateczne stanowisko Gminy w tej sprawie zostanie wypracowane na komisjach Rady Miejskiej. Osobiście uważam, że przedłużenie trasy Ciuchci do Młodzaw było by dla nas bardzo korzystne.
Z poważaniem
Włodzimierz Badurak
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

http://www.pinczow.com.pl/burmistrz.php

^andy
Gość

6. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-27 23:00:38 | URL: #
    Luty nastąpił. PR-y biorą w leasing Traxxy (EU43), więc i Młodzawy są realne...

^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-30 10:14:22 | URL: #
    > Osobiście uważam, że przedłużenie trasy
> Ciuchci do Młodzaw było by dla nas bardzo
> korzystne.

> Z poważaniem
> Włodzimierz Badurak
> Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

Gratulacje Andrzeju! O to chodzi, takich ludzi nam trzeba - przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia z Twojej strony nawet Burmistrz Pińczowa się poddał i na publicznym forum przyznał się do dość niepoprawnego politycznie ze strony władz, a dla nas dość zaskakującego, prywatnego zapatrywania w sprawie kolejki.

Z wrodzoną podejrzliwością muszę stwierdzić, że być może zrobił to dla świętego spokoju, albo szykuje się jakaś diametralna zmiana finansowania kolejki. A chodzą plotki, że Pińczów ma się pozbyć udziałów podobnie jak i pozostali udziałowcy - zaś całość finansowania kolejki ma przejąć urząd marszałkowski. W związku z tym, kiedy samorządy odetchną pozbywając się obciążenia, być może dadzą zielone światło dla Młodzaw - bo nie będą musiały dołożyć już do tego żadnej swojej złotówki Co więcej, zyskają na tym zapewne nową atrakcję i potencjalnych, nowych turystów. Nie chce mi się w to do końca wierzyć, ale być może... Wystarczy jak doprowadzą tor do stanu pierwotnego (fragmenty ewidentnie przez nich zepsute) i nie będą robić przeszkód - to już jakby nie było, byłoby bardzo dużo. Na zasadzie my od Was nic nie chcemy, więc i Wy od nas nic nie wymagajcie można by to było ciągnąć. Być może railfiction, ale cóż pożyjemy - zobaczymy


Pozdrawiam
Maciek

PS
Naszła mnie jeszcze jedna refleksja - jak My się za to nie zabierzemy to nic z tego nie będzie - szczegóły niebawem

(2009-11-30 10:17:54) Wiadomość została zmodyfikowana
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
8. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-30 14:16:31 | URL: #
    Nie było łatwo ale jakoś się udało wydusić z burmistrza te słowa. Choć zbywał mnie nie raz... Czasem wcale nie odpisując na zapytanie. Tez miałem podobne wrażenie gdy to czytałem na stronie Pińczowa. "Napisał to co chciałem usłyszeć". Pożyjemy zobaczymy co będzie.
Macku czyby zapalało się małe światełko w tunelu??

(2009-11-30 14:18:23) Wiadomość została zmodyfikowana
^andy
Gość

9. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-11-30 14:19:53 | URL: #
    żeby to nie były światła pociągu pędzącego na nas...

^Maciek
Moderator

Maciek

Napisanych postów: 236
Ostatni post: 2015-09-24 14:03:31
GG: 15656323


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
10. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-12-21 00:37:49 | URL: #
    > Macku czyby zapalało się małe światełko w tunelu??

Jak sobie zapalimy to będzie
Andrzeju drogi - nadeszła pora na zmiany i utorowanie sobie możliwości dla ich wprowadzania w życie. By to wszystko jakoś pociągnąć, zgodnie z wcześniejszymi sugestiami - również Twoimi - uruchamiamy nową organizację, która będzie próbowała unieść odpowiedzialność jaka na niej spocznie. Również i czas sprzyja temu by wszystko na spokojnie przemyśleć i zaplanować, aby z nowym sezonem ruszyć ostro z robotą. Ceniąc Twoje pomysły i rady niezmiernie byłoby nam miło jeśli znalazłbyś trochę czasu i zasiadł z nami do owocnej dyskusji jaką planujemy na 27 grudnia zaraz po świętach.

Pozdrawiam
Maciek

Wyświetlam 104 wiadomości na 11 stronach [<<< 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>>]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera