Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Odcinki uruchamiane i oczekujące na ratunek » Pinczów - Młodzawy »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2013-03-29 11:57:40 napisana przez ^andrzej2110
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 104 wiadomości na 11 stronach [<<< 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 >>>]
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2009-12-21 10:41:01 | URL: #
    Niestety Maćku Jędrzejów to nie Płock żebym mógł na 2 godziny wyskoczyć. Po za tym 28 mam urodziny u koleżanki. Być może przeniesione będzie na 27

(2009-12-21 10:41:31) Wiadomość została zmodyfikowana
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-02-26 19:19:04 | URL: #
    >09.02.2011 - Wojciech Ostrowski

>Pytanie:
>- Szanowny Panie Burmistrzu,
>jako zdeklarowany miłośnik Ponidzia i szacunku dla dziedzictwa narodowego ( w tym zabytków techniki w szczególności) pragnę zgłosić ofertę partnerstwa publiczno-prywatnego stworzenia produktu turystycznego pn. " waskotorowy tramwaj do Młodzaw". Jako osoba prywatna deklaruję dostawę i bezpłatne udostepnienie 2 riksz torowych z napędem typu rowerowego ( podobne do tych które udostepniłem kolejce Jędrzejowskiej w ub. roku ) z których jedna byłaby pojazdem nieco większym o wyglądzie tramwaju retro . Naczelnik Jedrzejowskiej Ciuchci zadeklarował wczoraj fachową inspekcję torowiska Pińczów-Młodzawy. Po stronie Gminy pozostawałoby odtworzenie toru za stacją Pińczów ( ok 1 km chyba) i jego udrożnienie na dalszym istniejącym odcinku. Dobrze się składa że akurat Gmina Pińczów może łatwo skorzystać w tym względzie z zasobów ludzkich miejscowego Zakładu Karnego. Pomoc Straży Pożarnej ( piły łańcuchowe ) zapewne też byłaby na miejscu.
>Odpowiedz:
>- Szanowny Panie,
> Dziękujemy za złożoną ofertę i prosimy aby złożyć ją na piśmie do Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów lub Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie oraz w Michałowie, ponieważ na trasie kolejki między Skrzypiowem a Młodzawami odcinek torów o dł. 3,5 km jest własnością gminy Michałów. Aby uruchomić taki produkt turystyczny musi być zgoda tych samorządów i porozumienie trójstronne.
>Z poważaniem
>Włodzimierz Badurak
>Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów
http://kontrakty-menadzerskie.pl

Czyżby było światełko w tunelu??

(2014-04-23 12:04:32) Wiadomość została zmodyfikowana
^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-03-27 00:32:20 | URL: #
    Kto wie?

> Rada Miejska nie wypracowała żadnego stanowiska dotyczącego przejętych przez gminę torowisk na terenie gminy. W ubiegłym tygodniu (17 II) odbyła się narada przedstawicieli samorządów gmin: Pińczów, Złota, Michałów i Wiślica z udziałem Zarządu Spółki Ciuchcia Express Ponidzie na temat zagospodarowania przejętych torowisk. Na tym spotkaniu rozpatrywana była m.in. sprawa przekazania torów kolejowych Spółce Ciuchcia Express Ponidzie. Na dzień dzisiejszy nie ma takich możliwości aby samorządy sprzedały tory i w ten sposób zasiliły swoje budżety. Kolejne spotkanie ustalone zostało na 3 marca, na którym będziemy wypracowywać wspólne stanowisko samorządów. O ustaleniach poinformujemy na stronie internetowej. Podana na stronie informacja: "Ciuchcia Expres Ponidzie - atrakcja turystyczna, do Pińczowa dotarła w latach 20 XX wieku, łączyła Pińczów m.in. z Hajdaszkiem (dalej Jędrzejowiem i Szczucinem) i Kocmyrzowem. Obecnie czynna na trasie do Umianowic i dalej do Jędrzejowa lub Hajdaszka, szlak do Wiślicy jest nieprzejezdny, ale w planach uruchomienie początkowo na odcinku Pińczów - Młodzawy." - wg mnie nie jest fałszywa, gdyż nie została jeszcze podjęta żadna decyzja co do likwidacji torów kolejowych na odcinku Pińczów - Wiślica.
> Z poważaniem
> Włodzimierz Badurak
> Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

Informacji jednak nie było... Czyżbym znów musiał zapytać?

Decyzja podjęta nie została - to na jakiej podstawie tory jednak są likwidowane?

Przy Republiki Pińczowskiej tor się z powrotem pojawił? Bo nic takiego nie słyszałem...

No to pytamy:
> Szanowny Panie Burmistrzu,
> W związku z brakiem zapowiadanej przez Pana informacji na stronie internetowej o wynikach spotkania ws. kolei wąskotorowej do Młodzaw, proszę o takową informację tutaj.
> Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że uruchomienie tego odcinka leży na razie w sferze marzeń, a nie planów - w świetle Pana słów: "Rada Miejska nie wypracowała żadnego stanowiska dotyczącego przejętych przez gminę torowisk na terenie gminy." W związku z tym nieodpowiednie wydaje mi się informowanie na stronie UMiG, że uruchomienie tego odcinka jest "w planach", ponieważ żadnych oficjalnych planów w tym względzie de facto nie ma, a prace prowadzone w ciągu ul. Republiki Pińczowskiej wiązały się wręcz z rozbiórką toru, o którego odtworzeniu nic mi nie wiadomo, a jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii Pan uniknął.
> Z wyrazami szacunku,
> Tomasz Wciślik

Znalazłem jednak te same słowa:
> szlak do Wiślicy jest nieprzejezdny, ale w planach przewiduje się uruchomienie na odcinku Pińczów - Młodzawy.
w dokumencie „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Pińczów na lata 2008 – 2013” z 2008 r. Ale taki mały dopisek to niewiele dla Rady Miasta może znaczyć.


(2011-04-05 10:53:53) Wiadomość została zmodyfikowana

Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-04-11 14:50:43 | URL: #
    Ciąg dalszy z "Zapytaj Burmistrza"

27.03.2011 - Tomasz Wciślik

Pytanie:
- Szanowny Panie Burmistrzu,
W związku z brakiem zapowiadanej przez Pana informacji na stronie internetowej o wynikach spotkania ws. kolei wąskotorowej do Młodzaw, proszę o takową informację tutaj.
Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że uruchomienie tego odcinka leży na razie w sferze marzeń, a nie planów - w świetle Pana słów: "Rada Miejska nie wypracowała żadnego stanowiska dotyczącego przejętych przez gminę torowisk na terenie gminy." W związku z tym nieodpowiednie wydaje mi się informowanie na stronie UMiG, że uruchomienie tego odcinka jest "w planach", ponieważ żadnych oficjalnych planów w tym względzie de facto nie ma, a prace prowadzone w ciągu ul. Republiki Pińczowskiej wiązały się wręcz z rozbiórką toru, o którego odtworzeniu nic mi nie wiadomo, a jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii Pan uniknął.
Z wyrazami szacunku,
Tomasz Wciślik
Odpowiedz:
- Panie Tomaszu informuję, że odbyły się 2 spotkania w Urzędzie Miejskim w Pińczowie z przedstawicielami Gminy Michałow, Gminy Wiślica i Gminy Złota na temat przeznaczenia gruntów kolejki wąskotorowej na trasie Pińczów – Wiślica. Na dzień dzisiejszy nie ma konkretnych ustaleń co do sposobu ich zagospodarowania.

Z poważaniem
Włodzimierz Badurak
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

06.04.2011 - Kamil

Pytanie:
- Panie burmistrzu, kiedy rozpocznie pan jakiekolwiek dzialania w sprawie budowy sciezki rowerowej w kierunku mlodzaw? I prosze nie pisac po raz kolejny ze pan przejal tory bo to juz wiemy do znudzenia, chodzi mi o konkrety. Kiedy postawi pan ten temat na radzie lub podejmie jakies rozmowy???
Odpowiedz:
- Jak już wcześniej informowałem w tym roku odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami gmin, które są zainteresowane zagospodarowaniem terenów dawnej kolejki wąskotorowej na odcinku Pińczów - Wiślica. Gmina Pińczów nie może samodzielnie przystąpić do budowy ścieżki rowerowej do Młodzaw, ponieważ na tym odcinku 3,5 km torów jest własnością gminy Michałów i bez ich zgody nie można tam nic zrobić.

Z poważaniem
Włodzimierz Badurak
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-04-14 19:08:25 | URL: #
    Prawdopodobnie nie byłoby problemu z odbudową mostu w Skrzypiowie pod ścieżkę rowerową. Tym bardziej, że Unia pewnie by się dorzuciła... Może będziemy mieć na Ponidziu drugi Bornholm?

P.S. (09-06-2011)
Jako że Gmina Rewal i Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim skorzystały z unijnego dofinansowania właśnie na remont swoich kolejek, wystosowałem kolejne zapytanie do p. Baduraka:

> Szanowny Panie Burmistrzu!
> W świetle Pańskiej wypowiedzi "Obecnie prowadzone są rozmowy z Wójtem Gminy Michałów na temat wspólnego zagospodarowania tych terenów. Wykonawca przebudowy ulicy Republiki Pińczowskiej nie jest zobowiązany do odbudowy torowiska" ponawiam pytanie, dlaczego na stronie internetowej Miasta nadal widnieje informacja "w planach uruchomienie początkowo na odcinku Pińczów - Młodzawy", która jak dotąd nie znalazła potwierdzenia w konkretnych decyzjach właścicieli linii wąskotorowej. Czy podczas rozmów w tej sprawie pomiędzy przedstawicielami Gmin przyjęto jakiś termin podjęcia decyzji?
> Czy nie istnieje możliwość uzyskania dofinansowania unijnego na remont linii i rzeczywiście uruchomienia przejazdów do Młodzaw? Niedawno przetarg na remont torowiska kolei wąskotorowej rozpisało Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim, a Gmina Rewal podpisała umowę na wykonanie rewitalizacji zabytkowej linii wąskotorowej. Obydwa zadania są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Czy podobna inwestycja w turystyczne atrakcje nie miałaby racji bytu w okolicach Pińczowa? Miasto potrzebuje turystów i chce ich zachęcić do odwiedzin, czy może lepiej pozostać w Polsce B żyjącej ciągle z mniej lub bardziej legalnej sprzedaży kolejowego złomu?
> Prosiłbym zatem także o informację, jak zagospodarowano materiały pochodzące z rozbiórki toru przy ulicy Republiki Pińczowskiej.
> Z wyrazami szacunku
> Tomasz Wciślik


(2011-06-09 18:43:40) Wiadomość została zmodyfikowana

Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^Wojtek_SZN
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 14
Ostatni post: 2013-05-21 23:31:39


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-11-30 16:53:54 | URL: #
    W wyniku mojego spotkania z burmistrzem Pińczowa ustalono że Miasto i Gmina Pińczów dokona oczyszczenia toru ( odkrzaczenie, usunięcie drzew ) na swoim odcinku toru tj. ok 3,5 km. Jestem w kontakcie z UTK celem uzyskania legalnego dopuszczenia linii. Uprawniony toromistrz-pomiarowiec który jest w stanie przeprowadzić niezbędne oględziny i pomiary nie ma jednak mostowych uprawnień konstrukcyjnych ( kwestia naprawy mostku w Skrzypiowie ). Czy Twoje Tomku koło naukowe na PW jest w stanie pomóc w tej kwestii ? Warto powalczyć o to by stacja drezyn znajdowała się naprzeciw dworca PKS w Pińczowie a nie dopiero w Skrzypiowie. Potrzebna jest propozycja i opracowanie techniki legalnej naprawy a nawet samo wykonanie przez studentów w ramach praktyki/obozu naukowego.


Wal śmiało to co myślisz i uciekaj zanim cię zrozumieją.
^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-12-16 17:43:47 | URL: #
    Szczegółowo opisałem problem na priv. Technicznie są różne sposoby wykonania prowizorycznych podpór - bo chyba raczej nie mówimy o kompleksowej odbudowie "na stałe", a istniejące przęsła są OK. Od strony prawnej prawdopodobnie będzie potrzeba pozwolenia na budowę, a żeby je uzyskać - projektu budowlanego wykonanego przez uprawnionego projektanta, co już wymaga nieco zachodu i generuje trochę kosztów. Pomocny byłby oryginalny rysunek i obliczenia mostu, jeśli zachowały się takowe w archiwum Kolejki.

Samo wykonanie dla studentów może być ciekawostką, ale kierować robotami też powinien ktoś z uprawnieniami. Jak będę miał czas, to pogadam z kim trzeba; na razie dałem znać koledze z roku - przewodniczącemu koła naukowego "Młodzi Mostowcy PWr", pokazałem mu zdjęcia, może będą zainteresowani współpracą.

(2011-12-16 17:54:09) Wiadomość została zmodyfikowana

Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
8. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-12-16 19:29:19 | URL: #
    Jeśli odbudowywać to raz a porządnie a nie prowizorka.

^Tomek_z_Kielc
Użytkownik lokalny

Tomek_z_Kielc

Napisanych postów: 142
Ostatni post: 2012-08-21 13:21:21
GG: 9425632


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
9. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-12-17 22:52:40 | URL: #
    Rozumiem, że zasponsorujesz? Wtedy zrobimy porządny most kratowy ze stali, z żelbetowymi przyczółkami, o takim świetle, żeby tysiącletnia woda przepłynęła. Wiesz jak jest z UMiG Pińczów...

Poza tym ta "prowizorka" o której piszę przenosi obciążenie 100 ton, więc na drezyny absolutnie wystarczy. Pociągu raczej się tam na razie nie spodziewam.

(2011-12-17 22:54:48) Wiadomość została zmodyfikowana

Rowerzysta szynowy, inż. bud. kol.
http://tw_kolejofil.republika.pl
^andrzej2110
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 337
Ostatni post: 2013-03-29 11:57:40


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
10. RE: Pinczów - Młodzawy Odpowiedz
2011-12-18 12:06:29 | URL: #
    A to nie taka jeszcze prowizorka jak na 100 ton
Ktoś kiedyś pisał ze obok mostku są betonowe elementy które miały być tam zamontowane. Może teraz je wykorzystać??
PS a co z dalszym odcinkiem szlaku??

(2011-12-18 12:08:12) Wiadomość została zmodyfikowana
Wyświetlam 104 wiadomości na 11 stronach [<<< 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 >>>]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera