Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Turystyka w regionie i okoliczne atrakcje » Co jeszcze można ... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2007-06-28 19:19:56 napisana przez ^Kornel
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie
^Adam-Ogaza
Użytkownik lokalny

Adam-Ogaza

Napisanych postów: 164
Ostatni post: 2009-02-10 20:02:10


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Co jeszcze można zwiedzić, jadąc Ciuchcią? Odpowiedz
2007-06-28 11:21:54 | URL: #
    Jesienią ubiegłego roku zorganizowałem dla grupy nauczycieli z Katowic przejażdżkę Ciuchcią do Pińczowa i spowrotem z kiełbaskami w Umianowicach. Impreza tak się spodobała, że osoby te domagają się teraz ode mnie zorganizowania jesienią podobnej wycieczki, ale dwudniowej i z dodatkowymi atrakcjami. W związku z tym mam szereg pytań zarówno do pracowników kolejki, jak i do mieszkańców okolic oraz osób, które korzystały z miejscowej bazy turystycznej.

1. Czy w Pińczowie są jakieś hotele? Przeglądając stronę internetową Pińczowa natknąłem się tylko na wzmiankę o hotelu w MOSIRze. Jeśli jest ich kilka, to który wybrać?

2. Gdzie najlepiej zjeść obiad?

3. Co warto zwiedzić zarówno w Jędrzejowie i Pińczowie, jak i na trasie kolejki?

4. Czy możliwe jest zorganizowanie dwudniowego przejazdu kolejką wg schematu:
piątek po południu zwiedzanie stacji w Jędrzejowie (czy ktoś mogłby nas oprowadzić i np. opowiedzieć, jak się naprawia wagony i obsługuje parowozy?), impreza w Umianowicach do późna, przejazd do Pińczowa i nocleg.
sobota zwiedzanie Pińczowa, obiad, przejazd kolejką do Hajdaszka / Stawian / Sędziejowic ze zwiedzaniem stacji i okolic (zakładam optymistycznie, że jesienią będzie to już możliwe; jak bumerang wraca postulat, że trzeba przecierać nowe szlaki, aby zaproponować coś nowego turystom, którzy chcą przyjechać ponownie - to może być żyła złota dla Kolejki), powrót do Jędrzejowa.

5. Czy można sobie zażyczyć doczepienia do składu dodatkowych wagonów dla ozdoby, np. cysterny albo platformy z ławkami do siedzenia?

6. Co ciekawego można zwiedzić, jadąc autobusem na trasie Katowice - Jędrzejów?

Pytania 4 i 5 mają charakter zapytania ofertowego, ale celowo zadaję je publicznie, bo odpowiedź być może zainteresuje inne osoby w podobnej sytuacji.


^andy
Gość

2. RE: Co jeszcze można zwiedzić, jadąc Ciuchcią? Odpowiedz
2007-06-28 18:32:59 | URL: #
    ^Adam-Ogaza napisał/a:>
> 5. Czy można sobie zażyczyć doczepienia do składu
> dodatkowych wagonów dla ozdoby, np. cysterny albo
> platformy z ławkami do siedzenia?
>

Z tym nie powinno być problemu - proponuje wcześniej zadzwonić do Jędrzejowa i Ustalić szczegóły


> 6. Co ciekawego można zwiedzić, jadąc autobusem
> na trasie Katowice - Jędrzejów?
>
Zależy, którędy będziecie jechać

^Kornel
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 31
Ostatni post: 2010-03-31 23:55:10


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Co jeszcze można zwiedzić, jadąc Ciuchcią? Odpowiedz
2007-06-28 19:19:56 | URL: #
    Jeżeli mogę coś zaproponować to z Katowic udać się przez Będzin DK86 do Koziegłów kościół S. Marii Magdaleny, dalej DW789 do Żarek, Kirkut jeden z niewielu w tym rejonie. Podążając DW792 można zobaczyć zamek w Mirowie i Bobolicach ( ale nie tych do których dochodził fragment Pomorskich KD). Wpaść do Kroczyc do kościoła gdzie znajduje się ołtarz w kształcie pieczary.
Można też skręcić z DK1 w Siewierzu na DK78 przez Zawiercie do Do Okiennika Dużego( formacja skalna przypominająca twierdzę). Nieco odbijając w lewo można zajechać do zamku w Morsku. Dalej jadąc DK78 docieramy do Szczekocin gdzie rozegrała się dn.6 VI 1794 r. bitwa Powstania Kościuszkowskiego.
W Nagłowicach nadzarza się okazja do zwiedzania dworu Poety Mikołaja Reja.
Jadąc od Zachodu możemy w samym Jędrzejowie skręcić przy drogowskazie do nadleśnictwa i odwiedzić opactwo pocysterskie pw.Wincentego Kadłubka.Ze średniowiecznego opactwa pozostało niewiele, lecz mamy tam piękny barokowy kościół ze znanymi w całej polsce organami. Zachwilę docieramy do stacji Jędrzejów Wąsk.


Kornel Kowalski
Sekretarz - Skarbnik S.M.K.J.
Wyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera