Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa

 
Witamy na forum dyskusyjnym Jędrzejowskiej / Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i Klubu jej miłośników! Zapraszam do poruszania wszelkich wątków dotyczących naszej kolejki, przedstawiania własnych pomysłów, przemyśleń, zastrzeżeń i wyrażania opinii o działalności. Tylko razem możemy dalej ją rozwijać, pozostawiając potomnym - nie zapominając przy tym o zobowiązującej historii, szacunku dla tradycji, pamięci dla pokoleń tworzących ją ludzi! W związku z problemami z robotami sieciowymi rozsyłającymi spam zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia możliwości umieszczania nowych wątków tylko przez osoby zarejestrowane. Zapraszamy do nie ograniczonej niczym dyskusji.
Forum dyskusyjne Krakowskiego Klubu Miłośników Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej » Stowarzyszenie Miłośników Kolei Jędrzejowskiej » Powitanie »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2010-10-18 19:47:30 napisana przez ^Dariusz
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 2 wiadomości na 1 stronie
^harier
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 4
Ostatni post: 2010-10-18 15:32:38
GG: 10983637


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Powitanie Odpowiedz
2010-10-18 15:01:07 | URL: #
    Witam miłośników i sympatyków JKD . Mam na imie Tomek. Pracowałem w Lokomotywowni Ikl. KD w Kazimierzy Wielkiej jako mechanik, później po kursie byłem młodszym maszynistą spalinowych pojazdów trakcyjnych, tak to sie kiedys nazywało. Jeździłem szlakami kolejowymi wedlug " marszruty" od Kazimiezry do Jedrzejowa, przez Pińczów ( bardzo piekny i malowniczy szlak, do Kocmyrzowa gdzie wstawialo sie wagony normalnotorowe na nasze waskie podjazdy, do Miechowa i Charsznicy, rowniez malowniczy krajobraz, ale dopiero pagórkowaty od Miechowa. Pamietam, zawsze byly okreslone punkty na szlaku, zwolnic , ciagnac jak najwiecej. Duzow wykolejen bylo na szlaku do Kocmyrzowa, poniewaz torowisko byle tak naprawde w kiepskim stanie, a najwiecej juz przed samym Kocmyrzowem , wjezdzajac do lasu. w Biórkowie. Naprawde fajnie wspominam te lata, i gdyby nie zla organizacja poprzez wladze w Jedrzejowie , to ta kolejka jeszcze by jakis dluzszy czas funkcjonowala. Przewozilo sie wszystko, w okresie jesiennym ogromne tonaze burakow do cukrowni w Kazimierzy, ale brak zdecydowanych rochow przez wladze JKD spodowaly to iz zaczelu wozic samochody, psujac na potege drogi komunikacyjen miedzy miejscowosciami. Jestem z Kolejarskiej rodziny od dziada pradziada jak to sie mowi. Rodzice rowniez pracowali w JKD. Reszta rodzini pracuje badz na dzien dzisiejszy pracowala we Wschodniej DOKP w Lublinie. Pozdrawiam wszystkich i sluze pomoca jesli chodzi o pytania w sprawach lokomotyw lub szlakow kolejowych obslugiwanych przez JKD. Niestety nie posiadam zdjec z tamtego okresu, ale wiem ze jeszcze cos jezdzi na szlaku Jedrzejow - Pinczow.Czy do dzisisaj tego na te chwile nie wiem, gdyz obecnie mieszkam w Poznaniu i czesto sobie jade popularna wąskotorowka , latem miedzy Zaniemyslem a Sroda Wielkopolska. I o dziwo , utrzymali trakcje, nie zaorali, zarabiaja pieniadze. Pozdrawiam.


Tomek

^Dariusz
Moderator

Dariusz

Napisanych postów: 469
Ostatni post: 2014-07-14 19:31:37


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Powitanie Odpowiedz
2010-10-18 19:47:30 | URL: #
    Witam serdecznie w gronie sympatyków jędrzejowskiej wąskotorówki

Bardzo jest nam miło słyszeć deklarację pomocy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące historii naszej kolejki. Niewiele mamy takich ofert - tak więc ta jest dla nas szczególnie cenna. Zapraszamy więc Kolegę do współuczestniczenia w prowadzeniu Forum i wyjaśnianiu wielu pytań dotyczących JKD.

Wyświetlam 2 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 2446 wiadomości w 241 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera