Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Wróć do strony głównej serwisu Energia Reiki

 
Witamy na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji!
Reiki » Forum ogólne » nauczyciel »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 2 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2007-08-08 23:03:00 napisana przez ~s1s
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 9 wiadomości na 1 stronie
~Aladiach
Gość

1. nauczyciel Odpowiedz
2006-10-04 19:05:27 | URL: #
    kto z was udzieli informacji o panu Jacku Leszczyńskim.czy to dobry nauczyciel Reiki?


~senator1
Gość

2. RE: nauczyciel Odpowiedz
2006-10-05 20:29:35 | URL: #
    ~Aladiach napisał/a:
> kto z was udzieli informacji o panu Jacku
> Leszczyńskim.czy to dobry nauczyciel Reiki?

Czasami lepiej zaczekac troche dluzej i znalezc prawdziwego nauczyciela Reiki...

Skoro szukasz o nim informacji - to znaczy ze masz watpliwosci- podswiadomie wyczuwasz ze cos jest z nim nie tak...


~*piotrek
Gość

3. RE: nauczyciel Odpowiedz
2006-10-05 21:42:37 | URL: #
    a mnie się wydaje, że ten 'ktoś' ciągle próbuje kopać pod nim dołki i przez to powstają ciągle nowe tematy! Jacku, stałeś się sławny! (czego tu się bać, należy wpierw samemu poznać człowieka i dopiero wyciągać wnioski - pozytywne wnioski! pozdrawiam!

~Biala_blondynka
Gość

4. RE: nauczyciel Odpowiedz
2006-10-06 17:16:51 | URL: #
    Odchodzę, odeszła mi całkiem ochota tłumaczenia i wyjaśniania co czym jest. W zasadzie nie robiłem tego, by pomóc innym, ale by pomóc sobie i samemu zrozumieć.
Żadne obrazki nie zastąpią płynącej prawdy. Nie pomożesz ślepcom opisać prawdy, bo nie są w stanie jej zobaczyć. Możesz mówić im o ich ślepocie, ale i tak nie uwierzą. Możesz im pokazywać, że są Bogami także, a oni nawet tego nie zauważą. Nadal będą zadawać Tobie masę idiotycznych pytań i wskazywać na to, co nie jest ważne. Znajdą zawsze jakiś powód by stać w miejscu, by nic nie robić. Są unieruchomieni starymi energiami w postaci własnych przekonań. Przekonań religijnych, przekonań politycznych, społecznych... Czytają książki i stają się kaznodziejami zatrzymanej wiedzy książek. Nie ważne, że wiedza ta, już dawno straciła swój blask, dalej nauczają i w imię niezrozumiałych słów zabijają.

Książki i ideologie są w stanie pomóc ludziom pójść naprzód. Przejść pewną drogę. Ale gdy znajdziesz się na jej końcu, nadają Tobie certyfikat/dyplom, nadają Tobie tytuły i zaczynają Cię prosić byś z nimi pozostał, bys stał się np. Wielkim Mistrzem i Nauczycielem, kaznodzieją jedynej prawdy!" - i tak ludzie zaczynają się starzeć i gnić zatrzymanych w swych pułapkach starości. I tak młode energie szybko potrafią się zestarzeć, potem umierają w zamrożonym bezruchu cmentarnej energii. Stają się przyczyną tragedii i bólu. To cmentarze zatrzymanych energii, o wielu twarzach i wielu obliczach. Jednym takim obliczem jest energia Tradycji, znana w wielu kulturach i społecznościach.

W zasadzie każda sztuka, każda nazwa może stać się piewszym stopniem na cmentarze, cmentarze starych, lodowatych energii, którym nie pozwala się uwolnić, by mogły odejść i zrobić miejsce nowym młodym energiom. Popatrzcie na władców różnych państw, reprezentują oni nie tylko państwa, ale także ich poziom i ich energetyczne problemy. Jaki mamy w Polsce rząd? Co on teraz robi? To bardzo stary rząd, bardzo stare energie. Nie tylko Polska. Nie tylko Polska.
Popatrzcie na chrześcijanizm, pewien człowiek 2000 lat temu przyniósł ludziom kwiat młodości i wolności. A ludzie zamiast pójść na przód, zatrzymali to wszystko i zrobili z tego ideologię na której zbudowali swój kościół. Sami nie skorzystali i nie pozwolili by skorzystali inni. Zamiast wywyższyć życie, wywyższyli zbrodnię i na niej oparli całą ideologię, nie zrozumieli nauk Jezusa wtedy i dziś także nie rozumiejąc - dalej wierzą w coś, co już dawno stało się zatrzymaną i uwięzioną energią, takim własnie cmentarzem.

Inny cmentarz - styl życia, nauki buddy - Buddyzm. Zatrzymane dla reszty świata potrzebowały pomocy Chin by się uwolnić, by się uchronić od zatrzymania i zgnicia. Nie chciały skończyc na cmentarzu. Miały coś, co np. w Chrześcijaństwie zostało zabrane - miały w sobie energie prawdy, a ta chciała przezyć i chciała się uwolnić, by znów poczuć młodość i smak zycia i wolności. Udało się, teraz nauki buddy rozprzestrzeniają się na całym świecie, ewoluują! Choć jest i tu wiele cmentarnych zatrzymanych energii, mają trochę lepiej. Jest więcej otwarcia i prawdy. Wiedza tu została przechowana przez wiele tysiąc leci w oryginalnej formie. Chrześcijaństwo nie miało takiej szansy. Ludzie zrobili wiele, by wiedza ta została zniekształcona i zapomniana. Nie uszanowali swojej spuścizny. Wiele razy przetwarzano pisma, zmieniano je i cenzurowano, niektóre jej części usuwano, a na ich miejsce dodawano inne. W istocie wiedza nie zachowała się w oryginalnych wersjach. Nie mogła. Zostało to zrobione, by dalej mamić społeczeństwa, swoimi zatrzymanymi i zniekształconymi energiami cmantarza. Religie, kościoły to takie własnie cmentarze zatrzymanych historii. Można poruszyć te energie wpuszczając tam trochę światła i nowej energii. Ale ludzie chca dalej to utrzymać. Boja się zrobić krok naprzód, działają zabezpieczenia, które pozwolili wpleść w swoje własne życia. Jedni boją się mitycznego piekła, a inni wyklecia czy czegoś jeszcze...

Mamy cmentarze religii, cmentarze polityki, cmentarze społeczne...
Podobny los spotkało na swej drodze także Reiki. Kolejna próba poruszenia energii, pomożenia ludziom, ale znów znalazło się paru zbyt powaznych, zbyt dorosłych ludzi, którzy postanowili z niej zrobić kolejny cmentarz. Rozwineli 5 zasad Reiki, dopisali ideologię, historię i zabudowali, by nie mogła się zmieniać, by nie mogła płynąć, ewoluować. A gdy zaczęła się mimo to - zmieniać - powstawały wojny ideologiczne i nieporozumienia, znów zabrakło miejsca dla człowieka. I tak ludzie zaczęli budować sobie pomniki i dbać o tradycje bardziej niż o teraźniejsze potrzeby serca i ludzi.

Tak jak 2000 lat temu, ponownie dostali klucze do własnych serc, nie skorzystali i nie pozwolili skorzystać innym. Nie wszystko wygląda tak źle.
Energia ma się tu całkiem dobrze, nawet gdy pewni ludzie dalej walczą...
Kto potrafił, ten skorzystał. A ci którym zalezy na polityce, biznesie, zasadach i całej tej zatrzymanej i starej energii, cóż - mają to, co ich godne. Swoje własne cmentarze i kościoły, w których nauczają, co czym jest, jakie jest Reiki, a kiedy nim nie jest, kto kim jest, kto jakie ma prawa i nic poza tym. Przekazują to i swoje własne ograniczenia i to, jak zatrzymywać, jak budować tamy, jak więżić energie i jak rządzić ludźmi, by zawsze tańczyli jak zagrają. Zbudowali swoje kościoły i stali się kaznodziejami szukającymi swoich współwyznawców, których są dla nich niczym nowe i świeże mięso.

Odchodzę, bo tu nie pasuję. Gdybym pasował, szybko zdobył bym reputację i dobrą sławę. Odchodzę bo ukochałem prawdę i życie. Odchodzę, bo człowiek znaczy dla mnie więcej niż parę zasad za które przelewa się krew i ludzka krzywdę. Odchodzę z tego bagna i cmentarnej energii. Nie proście mnie już o nic, bo odmówię. Jeśli brakuje wam sił i odwagi by móc iść swoja własną drogą, to nie proście mnie o to, bym szedł za was. Ukochałem spokój i teraz nie zależy mi już na niczym innym. Skoro nie macie szacunku do samych siebie, to uszanuję to. Odchodzę by iść własną drogą, drogą kwiatu młodości i wolności, drogą Żywej Reiki i Płynącej Prawdy, Drogą Miłości i przedewszystkim Drogą, na której nigdy niczego mi nie brakowało.

Podpisano: Bodhisattva,
Inne ksywki: Głupiec, Błazen, Miriam z Magdali, Niebieski Wiatr, Szczęśliwy, Kalgary, i parę innych z różnych for...

Dziękuję wszystkim za słowa i za naukę. To powyższe to moje własne przemyślenia i wnioski z życia i obserwacji. Mam wielki szacunek do życia i wyborów, to co się dzieje na świecie jest dla mnie zrozumiałe, nie potępiam tu niczego, nie jest to ani złe, ani dobre. Każdy dostaje tylko to czego potrzebuje, jedni tu wypoczywają, inni pracują, jedni płacą duże kwoty za lekcje i kursy, inni zaś je dostają. Każdy wg własnych potrzeb. Nigdy nie mówiłem jak macie żyć. Poprosiliście mnie bym odszedł, więc odchodzę. Ten post jest moim ostatnim postem napisanym pod tym lub innymi nickami. Dziekuję za inspiracje i dobre słowa, to były wspaniałe choć czasem trudne lekcje. Dziękuję, Namaste, Nahalo, Trzymcie się Ciepło.

cajek123
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 11
Ostatni post: 2008-03-29 22:22:14
GG: 516619


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: nauczyciel Odpowiedz
2006-10-06 18:05:39 | URL: #
    ~Biala_blondynka napisał/a:
> Odchodzę, odeszła mi całkiem ochota tłumaczenia i
> wyjaśniania co czym jest.

???
Dużo słów, tylko o co Ci chodzi?

wedrowiecswiatla
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 13
Ostatni post: 2007-05-02 21:03:26


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: nauczyciel Odpowiedz
2006-10-06 18:35:26 | URL: #
    Witaj Jacku, Biala_blondynko .....itd.

Widac ze zagubiles gdzies swoja osobowosc i tu chyba lezy twoj problem....

Nastepna rzecz ze uwazasz sie za ideala, kogos kto stoi ponad wszystkimi i wszystkim....
Wszyscy sa "be" - tylko ty jeden jestes wspanialy i wiesz wszystko najlepiej.

A wiec spojzyj w lustro - i to, co tobie u
innych przeszkadza - zmien u siebie....

Czeka ciebie duzo pracy, trzeba tez po drodze wiele naprawic, tego co sie zepsulo.
Prawda jest czescia swiatla.
~Aladiach
Gość

7. RE: nauczyciel Odpowiedz
2006-10-06 21:16:40 | URL: #
    cześć wszystkim czyli człowiek,lubiący mieć dużo "imion" -ale czy to znaczy że jest nauczycielem Reiki dobrym ,czy tylko innym? w takim razie proszę ,powiedzcie czy nauczyciele na tym forum są lepsi-kogo wybrać.? Może wasze rady -wskazówki okażą sie pomocne (bo moja intuicja nic mi nie mówi) a jeśli mówi to prosi was o wskazówki.

~Olgierd_
Gość

8. RE: nauczyciel Odpowiedz
2006-10-18 14:08:47 | URL: #
    > cześć wszystkim

Witaj,

> człowiek,lubiący mieć dużo "imion" -ale czy to znaczy że jest nauczycielem
> Reiki dobrym ,czy tylko innym?

To nic nie znaczy. Uzywam kilku różnych nicków na różnych forach, różni znajomi znają mnie także pod różnymi. Czy to coś znaczy?

> w takim razie proszę ,powiedzcie czy nauczyciele na tym forum są lepsi-kogo wybrać.?

Szczerze mówiąc po porcji jadu, którą tu widzę.... odradzam. Jest tu co najmniej jeden nauczyciel, którego bardzo wysoko cenię, ale nie podam nicka, żeby nikogo nie wywyższać, jednak szansa na to, że trafisz na innego, na kogoś, kto Cię zarazi zawiścią, a może nawet nienawiścią do innych jest na tyle duża, że właśnie zwyczajnie odradzam.

Proponuję fora, które choć w pewnym stopniu dbają o wartość merytoryczną ogłoszeń i informacji - http://reiki.info.pl i http://reiki.fc.pl - znajdziesz tam ogłoszenia Mistrzyń i Mistrzów [Nauczycieli]. I taka rada na koniec, którą już pewnie widziałeś, ale stosuj - zdaj się na swoją intuicję, wybierz dobrze

> Może wasze rady -wskazówki okażą sie pomocne (bo moja intuicja nic mi nie mówi)
> a jeśli mówi to prosi was o wskazówki.

Tylko tyle - wybieraj ostrożnie. Poznaj kogoś. Inicjacja to ważne i piękne przeżycie; pierwsza inicjacja jest jak "pierwszy raz", postaraj się więc by była jak najwyższej jakości i - zaufaj intuicji, a odwdzięczy się.

Gassho,
Olgierd <reiki-forum@reiki-do.pl>
L&L.

~s1s
Gość

9. RE: nauczyciel Odpowiedz
2007-08-08 23:03:00 | URL: #
    .

Wyświetlam 9 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 948 wiadomości w 198 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera