Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się

 

Forum "Zagajnik"

Forum pszczelarskie » Forum » drogie ule »

Strony, które warto odwiedzić
Codearte - powerful software solutions
IT-screening.com - Automated online programming skills assessment
Wszystkie fora czyta aktualnie 103 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2004-01-19 21:48:37 napisana przez ^paweln
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 19 wiadomości na 2 stronach [ 1 2 >>>]
~an500
Gość

1. drogie ule
2004-01-10 14:21:30 | URL: #
    Dlaczego ule styropianowe sa tak drogie? a ich material do produkcji tani?


~przemura
Gość

2. RE: drogie ule
2004-01-10 19:34:21 | URL: #
    no bo ktos jeszcze musi zarobic....

^Natka
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 27
Ostatni post: 2004-04-01 15:34:46
GG: 4993369


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: drogie ule
2004-01-10 19:36:05 | URL: #
    Na każdą cena danego produktu ma wpływ prawo popytu i podaży. Jeśli cena jest wysoka to znaczy że na dany artykuł jest duży popyt(popularność uli stropianowych) i niska podaż (mało firm produkujących ten produkt).Poza tym dochodzi do tego wysoka marża sklepu spowodowana widocznie niską konkurencją pomiędzy tymi jednostkami.To tyle o ekonomii pozdrowienia!

^Mirage
Użytkownik lokalny

Mirage

Napisanych postów: 3082
Ostatni post: 2014-02-18 21:18:09


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: drogie ule
2004-01-11 09:33:47 | URL: #
    Zajmuję się zawodowo przetwórstwem tworzyw sztucznych i z tej racji zabieram głos t tej sprawie.
1. Cena uli styropianowych jest wysoka gdyż:
2. Do wykonania elementów ula np Łysonia potrzeba formy na:
a.dennicę ( w składzie 1 szt na korpus dennicy + druga forma na tackę dennicy+ trzecia forma na sciankę tacki dennicy+ czwarta na deskę wylotową) -razem 4 formy
b. Korpus
c. Powałka
d. Daszek
Są to podstawowe formy i wykonanie ich ( 7miu sztuk ( jest to wydatek około 300 000 PLN)
Do tego dochodzą drobne formy na : korek wylotowy, kopytko-wylotek, Korek okrągły wentylacji razem koszt form około 15 000PLN
Do tego dochodzą formy na elementy z plastyku :
a.wzmocnienia wręgów tam gdzie są ramki i na podziałach 4-szt form
b.Wzmocnienie w rejonie wylotka 1 forma
c. Oprawa okrągła wentylacji -1 forma
Razem znowu 6 form o wertości około 150 000PLN
Tak że samo oprzyrządowanie do uruchomienia tylko jednego typu ula kosztuje około 500 000 PLN ( dawne 5 miliardów).
Mając formy musimy mieć przynajmniej jedną maszynę aby podjąć priodukcję na tych formach- koszt zakupu to około 400 000 PLN.
W sumie bez 1 mln PLN nie warto nawet myśleć o podjęciu produkcji ( bo gdzie hala produkcyjna).
I to wszystko musi dać conajmniej 200 000 PLN ZYSKU -bo inaczej to lepiej wpakować te 1 mln PLN na konto w banku i mieć te 200 000 PLN z samych odsetek bez żadnego zachodu koło tematu.
I tutaj jest przyczyna wysokich cen na ule styropianowe. Bo gdyby były produkowane w masowych iościach to te koszty ba się rozłożyła na dużą ilość produkcji.
Ale chyba tak nie jest bo firma Łysonia corocznie ogłasza obniżKę ceny na okres zimowy i to napewno nie z sympatii dla pszczelarzy lecz po prostu nie ma w tym okresie zapotrzebowania.
I tak to jest z tą ekonomią ( na poziomie pszczelarza) (


^paweln
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 402
Ostatni post: 2009-11-11 07:38:05
GG: 2447657


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: drogie ule
2004-01-11 15:08:35 | URL: #
    a z czego sa zrobione takie forymy z jakiego materiału ze sa az tak drogire
(Tak z ciekawości)

^Mirage
Użytkownik lokalny

Mirage

Napisanych postów: 3082
Ostatni post: 2014-02-18 21:18:09


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: drogie ule
2004-01-11 16:09:44 | URL: #
    Obudowy form są stalowe, a wkładki formujące odlewy styropianowe zazwyczaj z aluminium. Forma jstr deoga ze względu na jej pracochłonność i predyzję wykonania.
Jedna godzina pracy w narzędziowni to jest koszt około 60PLN- taka forma potrafi kosztować i 3000 godzin pracy w narzędziowni.
Nie dziwię się Twojemu zdumieniu. W pracy przychodzą do mnie "biznesmeni z różnych lokalnych manhatanów" i stawiają oczy na takie ceny.

~lis101
Gość

7. RE: drogie ule
2004-01-11 21:10:59 | URL: #
    3000 godzi ? chyba obróbkę tej formy wykonuje się pilniczkiem do paznokci a nie na obrabiarkach ?

~zy_ga
Gość

8. RE: drogie ule
2004-01-12 10:27:21 | URL: #
    ja mam pytanie związane z własnymi doświadczeniami_mam ule i Łysonia i Babika, a pytanie dotyczy twardości a co za tym idzie trwałości styropianu.Jak to możliwe że inwestując milion zł w /ulotny/ interes nie dokłada się należytej wagi do jakości wyrobu.Mam tu na myśli wyroby jednej i drugiej firmy o czym zresztą wspominają inni pszczelarze na stronach tego FORUM. Po prostu w styropianie jednej firmy można palcem zrobić wgłębienie kiedy w element drugiej trudno wbić gwożdzia.W czym zatem tkwi problem_bo nie sądzę by mając konkurencję za płotem ktoś świadomie pogarszał jakość wyrobu.Stąd zaś bierze się fala krytycznych uwag na temat tych uli.Moja pasieka stoi w lesie gdzie ptactwa pod dostatkiem i to właśnie one robią firmie z misiaczkiem objadającym się miodem odpowiednią reklamę.

~przemura
Gość

9. RE: drogie ule
2004-01-12 10:58:31 | URL: #
    przepraszam,nie jestem troszke w temacie jesli chodzi o prodeuncetow.Ktory twoim zdaniem i dowiadczeniem robi gorsze a , ktory lepsze ule?ktore sa twardsze?ja nie mam doswiadczenia,ale zawsze warto wiedziec. ~zy_ga napisał/a:
> ja mam pytanie związane z własnymi
> doświadczeniami_mam ule i Łysonia i Babika, a
> pytanie dotyczy twardości a co za tym idzie
> trwałości styropianu.Jak to możliwe że inwestując
> milion zł w /ulotny/ interes nie dokłada się
> należytej wagi do jakości wyrobu.Mam tu na myśli
> wyroby jednej i drugiej firmy o czym zresztą
> wspominają inni pszczelarze na stronach tego
> FORUM. Po prostu w styropianie jednej firmy można
> palcem zrobić wgłębienie kiedy w element drugiej
> trudno wbić gwożdzia.W czym zatem tkwi problem_bo
> nie sądzę by mając konkurencję za płotem ktoś
> świadomie pogarszał jakość wyrobu.Stąd zaś bierze
> się fala krytycznych uwag na temat tych uli.Moja
> pasieka stoi w lesie gdzie ptactwa pod dostatkiem
> i to właśnie one robią firmie z misiaczkiem
> objadającym się miodem odpowiednią reklamę.


^paweln
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 402
Ostatni post: 2009-11-11 07:38:05
GG: 2447657


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
10. RE: drogie ule
2004-01-12 10:59:18 | URL: #
    Rozmawiałem z Panem (pszczelarzem) u Babika tłumaczył to tym ze u łysonaia ziarnistość ztyropianu jest duza. Mozna zauwazyc ze jego ule maja ze 3 x wieksze ziarenka styropianu niz u babika przez to sa bardziej miekkie (oczywiscie ten styropian jest duzo tańszy i mniej wytrzymały)widziałem ule po kilku latach te od łysonia i ten styropian jakoś sie utlenia po paru latach mozna zauważyc na powierzchni ula wystajace ziarenka styropianu u babika w ulach tego nie ma. Mam ule od Babika juz 5 lat i niezauważyłem zadnych zmian w strukturze ula. Znajomemu kupiłem ul apipol od łysonaia tez 5 lat temu jak pojechałem na jego pasieke rok temu to az sie zdziwiłem co sie stało z jego ulem.

Wyświetlam 19 wiadomości na 2 stronach [ 1 2 >>>]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 9 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 9 gości
Na forum znajduje się 60264 wiadomości w 5294 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera

Reklama: Codearte - powerful software solutions | DevSKiller.com - Automated online programming skills assessment