Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Strona domowa HIV INFO +/-

 
FORUM DLA LUDZI Z HIV/AIDS, DLA ICH BLISKICH I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (na czat wchodzimy klikajac logo)
FORUM HIV/AIDS-Plus i Minus » ŻYĆ Z HIV » Zanik mięśni a HA... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2013-12-15 16:36:55 napisana przez lobo1971
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 17 wiadomości na 2 stronach [<<< 1 2 ]
jaareckii
Użytkownik globalny

jaareckii

Napisanych postów: 51
Ostatni post: 2011-12-20 23:51:47


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. RE: Zanik mięśni a HAART Odpowiedz
2011-03-23 21:23:11 | URL: #
    witam i od razu pytanie. biore leki dopiero drugi miesiąc i wyczytałem, że największe ryzyko lipoatrofii dotyczy pacjentów leczonych rytonawirem. Ja dostałem Kaletrę, nie wiem jak to jest, czy te leki są wymienne, czy są pewne zestawy? Piszą też, że znikome ryzyko występuje u pacjentów poddanych terapii sakwinawirem, a nie dotyczy chorych przyjmujących atazanawir. Jeśli mogę uniknąć lipoatrofii, to chętnie bym porozmawiał z lekarką o opcji zmiany tego leku, ale nie wiem, czy się nie wygłupię... Po jakim czasie zaczyna się zanik mięśni?

jaareckii
Użytkownik globalny

jaareckii

Napisanych postów: 51
Ostatni post: 2011-12-20 23:51:47


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Zanik mięśni a HAART Odpowiedz
2011-03-23 21:29:42 | URL: #
    aha, zapomniałem dodać, że oprócz Kaletry biorę Epiir i Viread...

metodaman
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 33
Ostatni post: 2018-06-01 18:20:02


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Zanik mięśni a HAART Odpowiedz
2011-05-03 00:49:06 | URL: #
    Hej siłka i kikboksing to moje lekarstwa oczywiscie poza medykamentami.Bez glutaminy juz nie wyobrazam sobie treningu.Usprawnia wiele np.działa antykatabolicznie nie ma zakwasów no i daje pompe.Ja stosóje przed treningiem:carbo(weglowodany i glukoza),glutamina i kreatyna,która polecam na mase.Na noc chelamagnes na skurcze i depreche.Jak chłop chudnie to dobre białko gainer 30%bał-70%wegla
Tez biore kombi i walcze nonstop-pozdro

lobo1971
Użytkownik globalny

lobo1971

Napisanych postów: 6843
Ostatni post: 2017-10-17 09:42:02


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Zanik mięśni a HAART Odpowiedz
2011-05-03 06:48:59 | URL: #
   
Nie ma lekow ktore nie pwoduja lipa

zalezy to tylko od idywidualnej predyspozycji organizmu, twojej budowy ciala itd itp
Bierz to co na ciebie działa i nie patrz na lipo

ćwiczenia są klasa seks i czasem ziolo

dasz rade


AIDS awareness


jaareckii
Użytkownik globalny

jaareckii

Napisanych postów: 51
Ostatni post: 2011-12-20 23:51:47


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Zanik mięśni a HAART Odpowiedz
2011-05-03 17:35:05 | URL: #
    dzięki, już się tym mniej przejmuję, najważniejsze, żeby leki działały, a na mnie (tak mówi lekarz) działa ten mój zestawik dobrze (teraz już Kaletra i Truvada - jednak to prawda, że ceny spadły, albo znalazły się dodatkowe pieniądze ). Powoli też zaczynam coś tam ćwiczyć - na razie powolutku, bez szaleństwa, trochę mi już wracają siły. Mądrzy ludzie na tym forum pisali, że to potrwa, i ja im wierzę

melisa_
Użytkownik globalny

melisa_

Napisanych postów: 86
Ostatni post: 2013-10-30 09:56:21


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: Zanik mięśni a HAART Odpowiedz
2013-10-30 09:43:32 | URL: #
    Odświeżę trochę
na początku pisałam o zaniku mięśni i lipoatrofii mojego męża. Wtedy brał combivir+invirase, który został zmieniony na Truvadę, niestety to też nie przyniosło rezultatów. Dopiero zmiana invirase na reyataz + truvada sprawiło, że zaczął tyć. W ciągu 2 miesięcy nabrał 4 kg, ale w tych partiach, które tyją przy lipodystrofii, trochę na twarzy i nogach. Mięśnie niestety nie rozbudowały się, ustąpiły natomiast, w dużej części te nocne skurcze.
Generalnie jest lepiej. Niestety skutki uboczne combiviru, czy w ogóle wczesnego, opartego na bardziej toksycznych lekach leczeniu nie ustąpiły.
Teraz już wiem, że pierwszych, nawet dyskretnych objawach lipo u siebie będę cisnęła na zmianę leków, żeby uniknąć tego, co ma mój mąż. Zmiana czeka mnie i tak, bo w tej chwili jestem na wycofanym już Viracepcie - wyżeram resztki z magazynów Roche i jestem na etapie szukania czegoś lajtowego, branego raz dziennie.


przeglądarki z serii IE nie są kompatybilne z moim avatarem
lobo1971
Użytkownik globalny

lobo1971

Napisanych postów: 6843
Ostatni post: 2017-10-17 09:42:02


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: Zanik mięśni a HAART Odpowiedz
2013-12-15 16:36:55 | URL: #
    jaareckii napisaďż˝/a:
> Mądrzy ludzie na tym
> forum pisali, że to potrwa, i ja im wierzę

i jak, lipo już jest ?

ps tak przy okazji odświeżenia wątku



AIDS awareness


Wyświetlam 17 wiadomości na 2 stronach [<<< 1 2 ]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 218719 wiadomości w 19201 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera