Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Strona domowa HIV INFO +/-

 
FORUM DLA LUDZI Z HIV/AIDS, DLA ICH BLISKICH I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (na czat wchodzimy klikajac logo)
FORUM HIV/AIDS-Plus i Minus » ŻYĆ Z HIV » Hiv nie prowadzi ... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2017-07-16 08:27:50 napisana przez LeGolasik
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 151 wiadomości na 16 stronach [<<< 1 2 3 4 5 6 7 ... 16 >>>]
wyleczona
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 38
Ostatni post: 2017-05-12 13:43:18


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-21 09:16:17 | URL: #
    Z reszta po co mam robic morfologie? Czy zdrowy czlowiek, ktory czuje sie dobrze chodzi po lekarzach i robi badania ??? Nie. Dlatego i ja nie chodze....
Jezeli kiedys zachoruje, bo kazdemu moze sie zdazyc ( dwie mlode osoby z mojej rodziny i bez plusa juz nie zyja) to bede wymagala od lekarzy, zeby mnid leczyli jak kazda inna osobe. Zaznaczam jezeli bede mosiala do nich sie zwrocic.
Wiele rzeczy mozna wyleczec samemu...
Nawet grzybice mozna wyleczyc np.propolisem i nawet lepiej niz ich antybiotykami...

margeurita
Użytkownik globalny

margeurita

Napisanych postów: 251
Ostatni post: 2016-04-16 23:31:42


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-22 12:03:20 | URL: #
    Powstało wiele filmów podważających istnienie wirusa HIV, w których końcowy wniosek był zawsze jeden i ten sam: "AIDS nie istnieje". Wyreżyserowano mnóstwo wypowiedzi osób zakażonych(?), że terapia ARV, to placebo. Wykrzykiwano setki razy kontra firmom farmaceutycznym. W przekazach pod postacią filmików tanich produkcji, nie popartych racjonalnymi argumentami, czy tak naprawdę chodzi o ochronę zdrowia i życia człowieka?
Czy raczej zabłyśnięcie na przysłowiowe pięć minut... Bo przecież i na takim filmiku można zbić kasę. Wzbudzić niepewność ludzką, zasiać ziarno paniki. I tym samym przez oglądalność, zdobyć popularność własnej osoby.

Wyleczona, nikt nie ukrywa, że leki, które wchodzą w skład terapii HAART, powodują skutki uboczne. W każdym opakowaniu leków znajduje się przecież ulotka, dosyć obszerna, stanowiąca ile na ile pacjentów miewało skutki uboczne, i jakie to są skutki. Informacje te oparte są na przeprowadzonych rozmowach z osobami zakażonymi, z uwzględnieniem jak najbardziej wyników przeprowadzonych analiz laboratoryjnych. Należy zaznaczyć, że takie dane, są ciągle aktualizowane.
Tym samym nie może być mowy o utajnianiu skutków ubocznych. Poza tym, lekarz zakaźnik przeprowadza wywiady ze swoimi pacjentami, a wszelki dyskomfort związany ze stosowaniem leków, jest notowany. Między innymi stąd też, jeżeli zachodzi konieczność, następuje zmiana składu HAART. Tutaj, na Forum, też są rozmowy i porady na temat złego samopoczucia, nawet w tych pierwszych dniach, czy tygodniach przyjmowania ARV.

Teraz Afryka. Nie od dziś wiadomo w jakich warunkach, i jaka egzystencja panuje wśród tamtejszej ludności. Nie zgodzę się z Tobą, że HIV/AIDS u potencjalnie zakażonych, lekarz rozpoznaje "na oko". Fakt, że warunki punktów medycznych są takie, jakie są. Ale testy potwierdzające obecność, lub nie, wirusa HIV wykonywane są jak wszędzie. Akurat w tym temacie jestem na bieżąco. Żaden, nawet najwybitniejszy lekarz na świecie - rentgena, mikroskopu, laboratorium w oczach nie ma. Nie można więc mówić o ocenianiu "na oko".

"Médecins sans frontières" - Lekarze bez granic. Lekarze wraz ze swoimi ekipami medycznymi, wyjeżdżający tam w konkretnym celu: leczenia, zapobiegania, pomagania ludziom, którzy tak bardzo tej pomocy potrzebują. Pracują w przeróżnych warunkach. Ale tym celem na pewno nie jest "ocenianie na oko". Takie stwierdzenie jest naprawdę obrzydliwe, a na pewno uwłaczające i leczącym i leczonym. Bieda ludzka, nie oznacza, że są bydłem, które ocenia się "na oko".

Politykę finansową, która obejmuje produkcję leków, testowanie ich, zespoły laborantów pracujących przy takim procesie, itd. - jednym słowem farmację, a potem dystrybucję, ach, jest jeszcze coś takiego jak patent, pozostawmy może specjalistom finansowym.
Ale, jeżeli już mowa o zarabianiu kasy na osobach zakażonych, należy wziąć pod uwagę nie tylko leki ARV. Bo wszystko zaczyna się od wykonania testu na obecność, lub nie, wirusa HIV. Potem, jeżeli obecność wiruska zostaje potwierdzona, jest wizyta u lekarza, leki swoją drogą, a potem co jakiś czas wykonywanie analiz, badań. Reasumując to wszystko, no to nie tylko na lekach trzepią kasę, prawda?

Hmmm, gdybym była zakażona, po takiej wypowiedzi, jak Twoja, poczułabym się trochę, jak maszynka do zarabiania kasy dla kogoś. komu jest wiecznie mało i mało. Tak łatwo, bez zastanowienia, można stłamsić czyjąś godność.

Jakoś do tej pory nie spotkałam się z opinią jakiegokolwiek lekarza, nawet na gruncie rozmowy prywatnej, że osoby zakażone są fantastycznym źródłem utrzymywania koncernów farmaceutycznych. Takie myślenie jest po prostu żenujące.

Lepszy zarobek jest pewnie na osobach chorujących na nowotwory. Okropne to co napiszę, ale ile osób przyjmujących kolejne etapy chemoterapii, nie przeżywa przed zakończeniem leczenia? Tym bardziej, że dla każdego chorującego, terapia chemią jest inna, tak bardzo zróżnicowana. A i samo leczenie obszerniejsze, wizyty kontrolne częstsze, analizy materiałów do badań, no i w końcu hospitalizacje do rzadkich nie należą.

Wyleczona, no jak to wszystko ma się do trzepania kasy na osobach zakażonych?

Dziewięć lat powiadasz, bez leków ARV i żyjesz. Ale to nie jest wielkie halo. Przypadki, znane mnie, to osoby z piętnasto, i siedemnasto, i jeden przypadek - granice dziewiętnaście lat z HIV, bez leków, ale tu, do tej ostatniej osoby zapukało AIDS, zagościło się na dobre, i zabrało w inny wymiar.

Wyleczona, osoby zakażone wirusem HIV i pozostające na terapii HAART, też dbają o swoją kondycję, odżywiają się należycie, w porozumieniu z lekarzem, zażywają suplementy diety, pracują, egzystują najzwyczajniej w świecie, rozwijają się intelektualnie, kochają i są kochane, zakładają rodziny, płodzą i rodzą dzieci i cieszą się dniem każdym do późnej starości.

To prawda, że funkcjonowanie, fizjologia każdego organizmu jest indywidualnością.

Nie dajmy się zwariować na podstawie jakiegoś filmiku. Jest ich naprawdę wiele. I zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, przedyskutujmy ją wcześniej ze specjalistą, fachowcem, nie z tak zwanym z "bożej łaski", oczywiście.
Od tego jest dialog, do którego mamy prawo. I prawo do otrzymania rzetelnych odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Pamiętajmy o naszej dojrzałości, a przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że zdrowie, życie - to najważniejsze, co mamy.A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.

[Antoine de Saint-Exupéry]
lalulilu
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 24
Ostatni post: 2016-04-16 19:14:10


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-22 14:39:04 | URL: #
    margeurita napisaďż˝/a:

> Hmmm, gdybym była zakażona, po takiej wypowiedzi,
> jak Twoja, poczułabym się trochę, jak maszynka do
> zarabiania kasy dla kogoś. komu jest wiecznie
> mało i mało. Tak łatwo, bez zastanowienia, można
> stłamsić czyjąś godność.

>
> Lepszy zarobek jest pewnie na osobach
> chorujących na nowotwory. Okropne to co napiszę,
> ale ile osób przyjmujących kolejne etapy
> chemoterapii, nie przeżywa przed zakończeniem
> leczenia? Tym bardziej, że dla każdego
> chorującego, terapia chemią jest inna, tak bardzo
> zróżnicowana. A i samo leczenie obszerniejsze,
> wizyty kontrolne częstsze, analizy materiałów do
> badań, no i w końcu hospitalizacje do rzadkich
> nie należą.
>
> Wyleczona, no jak to wszystko ma się do trzepania
> kasy na osobach zakażonych?

Przepraszam, że się wtrącam, ale nóż mi się w kieszeni otwiera jak to czytam... skoro mowa o "tłamszeniu czyjejś godności" to zauważ, że szczucie jednych chorych na drugich nie jest zbyt eleganckie.
Wiem, że emocje i tak dalej, ale czasem dobrze pomyśleć, zanim się coś napisze.
Pozdrawiam i życzę więcej taktu (oraz nie zetknięcia się nigdy z nowotworem).If you are going through hell, keep going (W. Churchill)
wyleczona
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 38
Ostatni post: 2017-05-12 13:43:18


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-22 21:28:39 | URL: #
    margeurita napisaďż˝/a:

Jezeli chodzi o ten film to kazdy sam moze wyciagnac wnioski, czy argumenty w nim podane sa realne...ludzie na tym formu potrafulia myslec...

> Wyleczona, nikt nie ukrywa, że leki, które
> wchodzą w skład terapii HAART, powodują skutki
> uboczne. W każdym opakowaniu leków znajduje się
> przecież ulotka, dosyć obszerna, stanowiąca ile
> na ile pacjentów miewało skutki uboczne, i jakie
> to są skutki. Informacje te oparte są na
> przeprowadzonych rozmowach z osobami zakażonymi,
> z uwzględnieniem jak najbardziej wyników
> przeprowadzonych analiz laboratoryjnych. Należy
> zaznaczyć, że takie dane, są ciągle aktualizowane.
> Tym samym nie może być mowy o utajnianiu skutków
A czy napisali na ulotkach, ze leki same w sobie moga doprowadzic do tego co pozniej nazywa sie Aids?
Dlaczego na ulotkach innych lekow np.flukonazole jest napisane"ostroznie stosowac u ludzi z Aids ze wzgledu na watrobe itd." a zamiast tego( jak powinno byc) nie napisali " stosowac ostroznie u ludzi przyjmujacych Haart????? Przeciez ze wzgledu na stosowanie wlasnie tych lekow trzeba uwazac ze stosowaniem, a nie ze wzgledu na Aids!!!!
Testy potwierdzaja tylko obecnosc przeciwcial, a nie zamego wirusa.
Żaden, nawet najwybitniejszy
> lekarz na świecie - rentgena, mikroskopu,
> laboratorium w oczach nie ma. Nie można więc
> mówić o ocenianiu "na oko".
>
> "Médecins sans frontières" - Lekarze bez
> granic. Lekarze wraz ze swoimi ekipami
> medycznymi, wyjeżdżający tam w konkretnym celu:
> leczenia, zapobiegania, pomagania ludziom, którzy
> tak bardzo tej pomocy potrzebują. Pracują w
> przeróżnych warunkach. Ale tym celem na pewno nie
> jest "ocenianie na oko". Takie stwierdzenie jest
> naprawdę obrzydliwe, a na pewno uwłaczające i
> leczącym i leczonym. Bieda ludzka, nie oznacza,
> że są bydłem, które ocenia się "na oko".
Masz ogromne problemy z interpretacja postow !!!! Malo, ze obrazasz mnie to na dodatek tych biednych ludzi i lekarzy, ktorzy robia co moga, zeby im pomoc.
Nie wiem skad Ty sie urwalas czy ja nazwalam ich bydlem??? Poprostu panuje tam bieda, a lekarze nie zawsze maja nawet ta smieszne testy, ktore wykrywaja tylko PRZECIWCIALA a nie hiv !!!!


>
> Hmmm, gdybym była zakażona, po takiej wypowiedzi,
> jak Twoja, poczułabym się trochę, jak maszynka do
> zarabiania kasy dla kogoś. komu jest wiecznie
> mało i mało. Tak łatwo, bez zastanowienia, można
> stłamsić czyjąś godność.

Skoro nie jestes zakazona, a w temacie na biezaco to moze stoisz po stronie tych, ktorym " wiecznie malo i malo " ???

> Lepszy zarobek jest pewnie na osobach
> chorujących na nowotwory. Okropne to co napiszę,
> ale ile osób przyjmujących kolejne etapy
> chemoterapii, nie przeżywa przed zakończeniem
> leczenia? Tym bardziej, że dla każdego
> chorującego, terapia chemią jest inna, tak bardzo
> zróżnicowana. A i samo leczenie obszerniejsze,
> wizyty kontrolne częstsze, analizy materiałów do
> badań, no i w końcu hospitalizacje do rzadkich
> nie należą.

Jesli chodzi o nowotwory to tez trzepia kase. Nie zawsze jest potrzebna chemia. Istnieja rowniez inne metody, ale zbyt tanie...
A najlepsza metoda jest zapobiegac z reszta jak z kazda choroba.
> Wyleczona, no jak to wszystko ma się do trzepania
> kasy na osobach zakażonych?
>
> Dziewięć lat powiadasz, bez leków ARV i żyjesz.
> Ale to nie jest wielkie halo. Przypadki, znane
> mnie, to osoby z piętnasto, i siedemnasto, i
> jeden przypadek - granice dziewiętnaście lat z
> HIV, bez leków, ale tu, do tej ostatniej osoby
> zapukało AIDS, zagościło się na dobre, i zabrało
> w inny wymiar.
Tak straszysz ludzi i utwierdzasz w przekonaniu, ze predzej czy pozniej umra na Aids...zalosne....
Ty chyba naprawde stoisz po tej drugiej stronie!!! Co pacjenci Wam spierdalaja???? Dlatego siejesz propagande???
> Wyleczona, osoby zakażone wirusem HIV i
> pozostające na terapii HAART, też dbają o swoją
> kondycję, odżywiają się należycie, w porozumieniu
> z lekarzem, zażywają suplementy diety, pracują,
> egzystują najzwyczajniej w świecie, rozwijają się
> intelektualnie, kochają i są kochane, zakładają
> rodziny, płodzą i rodzą dzieci i cieszą się dniem
> każdym do późnej starości.
Ja nie twierdze nawet przez chwile, ze nie kochaja, nie zyja itd.ale kazdego dnia budza sie z mysla o Aids miedzy innymi przez takich jak Ty!!!!

> Pamiętajmy o naszej dojrzałości, a przede
> wszystkim, pamiętajmy o tym, że zdrowie, życie -
> to najważniejsze, co mamy.

Tu sie z Toba zgodze dlatego zastanowmy sie co wprowadzamy do swoich organizmow...


(2015-07-22 21:35:37) Wiadomość została zmodyfikowana
margeurita
Użytkownik globalny

margeurita

Napisanych postów: 251
Ostatni post: 2016-04-16 23:31:42


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-22 21:40:56 | URL: #
    lalulilu napisała:

> Przepraszam, że się wtrącam, ale nóż mi się w
> kieszeni otwiera jak to czytam...

Jeżeli efektem czytania jest "nóż otwierający się w kieszeni" - slogan co najmniej płytki - to może lepiej nie czytać.


> skoro mowa o
> "tłamszeniu czyjejś godności" to zauważ, że
> szczucie jednych chorych na drugich

W swoim wpisie: "Hmmm, gdybym była zakażona, po takiej wypowiedzi, jak Twoja, poczułabym się trochę, jak maszynka do zarabiania kasy dla kogoś. komu jest wiecznie mało i mało. Tak łatwo, bez zastanowienia, można stłamsić czyjąś godność.", nie napisałam, nie zaznaczyłam, nie napomknęłam, że takie wypowiedzi, są autorstwa tylko i wyłącznie tylko, osób zakażonych. Napisałam: " ...po takiej wypowiedzi, jak Twoja, poczułabym się...". Poza tym, to są moje odczucia,nie napisałam w imieniu ogółu, a to jest różnica, prawda?
Tym samym mowy nie ma o "szczuciu jednych chorych na drugich...", zresztą o jakimkolwiek szczuciu.

> nie jest zbyt
> eleganckie.

Czy mowa, bądź rozmowa, lub mówienie (chociaż ja pisałam, nie mówiłam), mogą być eleganckie albo nie? Elegancka mowa - dziwne sformułowanie, ale niech tam.
Poza tym, z nieznajomymi nie dyskutuję na tematy, jak między innymi o elegancji - to zbyt osobiste- taka moja zasada.

> Wiem, że emocje

Tworząc mój wpis, emocje pozostawiłam na boku.
Moja ocena jest chłodna i zawiera pewną swoistą estetykę, i uważam, że adekwatną do przeczytanego wpisu.

> i tak dalej,

Nie bardzo rozumiem: "...i tak dalej,..."

> ale czasem dobrze
> pomyśleć, zanim się coś napisze.

Tworząc mój wpis - myślałam - nikt za mnie tego nie robił i nie zrobił.

> Pozdrawiam i życzę więcej taktu

W moim wpisie, nie prosiłam kogokolwiek o ocenę moich zasad przyzwoitości, bądź umiaru - w tej konkretnej sytuacji - w pisowni.

> (oraz nie
> zetknięcia się nigdy z nowotworem).

Tak się składa, że m.in z nowotworami stykam się codziennie.

Pozdrawiam.A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.

[Antoine de Saint-Exupéry]
wyleczona
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 38
Ostatni post: 2017-05-12 13:43:18


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-22 22:05:08 | URL: #
    Margeurita
Moim postem rowniez bylas bardzo urazona, a moglas go przeciez nie czytac...
Jak twierdzisz sama napisalas swoj post i nikt za Ciebie nad nim nie myslal. Czytajc go mozna sie szybko zorientowac, ze jest w 100% Twoj
To co piszemy duzo nam moze powiedziec o danej osobie i nie trzeba jej znac osobiscie...
Po Twoich postach domyslam sie, ze Twoja wiedza jest ciezko wyuczona z ksiazek i nijak sie ma do rzeczywistosci...
Jezeli ktos zle interpretuje to co czyta i do tego wklada komus slowa do ust, a sam sie obraza jesli uslyszy prawde to....sama juz sobie odpowiedzatabasca
Użytkownik globalny

atabasca

Napisanych postów: 3723
Ostatni post: 2017-07-19 15:37:29


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-22 22:05:57 | URL: #
    Ja skłaniam się ku temu, to mówi Margeurita...ona wie co mówi gdzyż zajmuję się chorymi ludzmi, tam u siebie


"Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać, w którą stronę strzelać"

Wr.wojtek
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 5570
Ostatni post: 2017-11-12 17:01:22


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
8. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-23 00:51:56 | URL: #
    Lepiej nie wchodzić między ... baby


Jeśli to sprawi komuś przyjemność to mogę potwierdzić, że nie zawsze mam rację
atabasca
Użytkownik globalny

atabasca

Napisanych postów: 3723
Ostatni post: 2017-07-19 15:37:29


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
9. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-23 08:28:30 | URL: #
    Wr.wojtek napisaďż˝/a:
> Lepiej nie wchodzić między ... baby


Przecież już....wlazłeś..
A baby to masz w ....nosie


"Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać, w którą stronę strzelać"

dirtyman
Użytkownik globalny

dirtyman

Napisanych postów: 9746
Ostatni post: 2017-10-16 15:23:00


Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
10. RE: Hiv nie prowadzi do Aids!!!!! Odpowiedz
2015-07-26 21:04:19 | URL: #
    Jak czytam ten wątek to wyciągam takie wnioski
1. Wyleczona nie ma pojęcia o hiv/AIDS i nie jest tak w ogóle osobą zakażoną. Jak masz ochotę to napisz do mnie na PW umówimy się i pojedziemy na cmentarz,
i tam przy grobie kumpla który zmarł na AIDS bo nie chciał wejść na leki wytłumaczysz mu że hiv nie powoduje AIDS tylko te leki których On nie łykał ten AIDS Mu wywołały.
2. Lalulilu też nie ma pojęcia o hiv/AIDS, za to ma ambicje by dać głos w dyskusji. Bezsensowny głos z punktu widzenia osób które znają tematykę.
3. Idiotyczne ataki personalne na Margeuritę świadczą tylko o mentalności autorek tych ataków. Mentalności dwunastoletnich smarkul.
Żenada.

Wszystkich którzy wrzucają takie apele o nie stosowanie HAART należy zapytać, czy wezmą na swe sumienia śmierć tych którzy posłuchają ich morderczych rad.NA PW PORADNIA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA
Bywam na Nowym Forum
http://www.hivinfo.pl/forum/
Przechodzę do historii tego Forum
DLATEGO TEŻ LISTY Z BEZSENSOWNYMI PYTANIAMI POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI.
PS jestem chamem
Wyświetlam 151 wiadomości na 16 stronach [<<< 1 2 3 4 5 6 7 ... 16 >>>]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 218714 wiadomości w 19201 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera