Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Strona domowa HIV INFO +/-

 
FORUM DLA LUDZI Z HIV/AIDS, DLA ICH BLISKICH I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (na czat wchodzimy klikajac logo)
FORUM HIV/AIDS-Plus i Minus » DYSKUSJA, NURTUJĄCE PYTANIA » Dodatni przesiewowy »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2018-05-31 14:23:22 napisana przez ^Parrranoja
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 1 wiadomość na 1 stronie
^Parrranoja
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 1
Ostatni post: 2018-05-31 14:23:22


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Dodatni przesiewowy Odpowiedz
2018-05-31 14:23:22 | URL: #
    Cześć, wiem, że powinnam spokojnie poczekać na WB, bo 'teraz możemy sobie gdybać', ale sytuacja jest dla mnie irracjonalna, absurdalna i czuję się paskudnie. Potrzebuje głosu rozsądku. Wykonałam test przesiewowy w przypadkowej przychodni (nie polecam), po czym kazano mi przyjść ponownie, bo 'nie wiedzą, laboratorium kazało, może wynik niejasny albo coś zgubili'. Po kilku dniach otrzymałam 'reaktywny' R=26.5. Podejrzewam więc, że był to już test powtórzony na dwóch różnych próbkach z dwóch różnych dni.

Jeśli chodzi o ryzykowne sytuacje- miałam dwóch partnerów seksualnych. Pierwszy przebadany z wynikiem ujemnym, drugi to mój przyszły mąż, z którym współżyjemy od 3 lat nie używając mechanicznej antykoncepcji (hormonalną, jeśli ma to znaczenie).

Natychmiast nakazałam mu się przebadać, podejrzewając albo niewiernego byłego, albo fakt, ze mego przyszłego męża byłe partnerki mogły być nosicielkami. Otrzymał wynik ujemny.

Jeśli założyć, że test przesiewowy czwartej generacji jest na tyle czuły, że wynik fałszywie ujemny jest bardzo mało prawdopodobny, co podejrzewać? Co byście pomyśleli w mojej sytuacji? Nigdy nic sobie nie wstrzykiwałam, bardzo mało prawdopodobne jest, bym była w ciąży, nigdy nie zdarzyło się, bym 'odleciała' i by istniało ryzyko, że odbyłam stosunek nieświadomie.

Martwi mnie, że wynik nie jest marginalnie na plus. Z drugiej strony nie wiem, co to może oznaczać. Mam podejrzewać dentystę? Ginekologa? Czy roztropnie byłoby myśleć, ze mogłam zarazić się u lekarza i przez osiem miesięcy regularnego współżycia nie zarazić partnera?

Zakładając, że wynik może (bo może?) być fałszywie dodatni, analizuję różne scenariusze:
-alkoholu w dniach poprzedzających badanie wypiłam 300 ml (wino). Gdybym przed badaniem wiedziała, że ma to wpływ, oczywiście bym go nie piła. Badanie robiłam następnego dnia rano, na czczo. Zdarza mi się też brać krople walerianowe (70% roztwór alkoholu) na sen, nie pamiętam, na ile miałam problemy z zasypianiem tamtych dni.
-od dwóch lat mam przewlekły niezdiagnozowany katar. Testy alergiczne nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Pomagają mi leki antyalergiczne, a ostatnio stosuję w tym celu steryd. Katar nie męczy, choć dość często choruję.
-szczepiłam się na grypę. No ale było to 7 miesięcy temu.
-w przypadku chorób autoimmunologicznych, WB również ma szanse wskazać wynik dodatni. Nie muszę mówić, jak przerażające by to dla mnie było. Czy, ku większemu spokojowi podczas oczekiwania na wynik, powinnam zainteresować się takowymi chorobami, zbadać, skonsultować..? Czy może upierać się na PCR, bo pewniejszy? Jest w ogóle taka opcja, by wybrać PCR?

Przepraszam za wywód, wiem, że powinnam zadać te pytania lekarzowi albo chociaż psychologowi z PKD. Tak uczynię. Ale poza całym absurdem tej sytuacji, nie wiem na ile jestem w stanie choć raz jeszcze znieść rozmowy przy okienku 'o teście na hiv dodatnim' widząc reakcje ludzi w kolejce, chcących sobie zmierzyć potas. Chciałabym coś wiedzieć, bo jestem za prostej drodze, żeby dostać szału.

Edit: Ja sama badałam się wcześniej dwukrotnie, 6 i 7 lat temu. Wyszły ujemne. Nie stosowałam wówczas antykoncepcji hormonalnej i nie miałam alergii.

(2018-05-31 14:30:31) Wiadomość została zmodyfikowanaUżytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 218714 wiadomości w 19201 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera