Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- Strona domowa HIV INFO +/-

 
FORUM DLA LUDZI Z HIV/AIDS, DLA ICH BLISKICH I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (na czat wchodzimy klikajac logo)
FORUM HIV/AIDS-Plus i Minus » INFORMACJE O HIV/AIDS I KOMENTARZE WYDARZEŃ » nowa przelomowa m... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2014-12-04 23:15:35 napisana przez Martini2
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 1 wiadomość na 1 stronie
Martini2
Użytkownik globalny

Napisanych postów: 743
Ostatni post: 2017-11-23 14:56:18


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. nowa przelomowa metoda cytometrii Odpowiedz
2014-12-04 23:15:35 | URL: #
    Nowa technologia, która ukazuje szczególowo komórkową transkrypcję genów została opracowana przez dr Daniela Kaufmanna z University Hospital w Montrealu. "Nowe narzędzie badawcze oferuje nam głębszy wgląd w odpowiedź immunologiczną, która bierze udział w wielu chorobach, m.in przy zakażeniu HIV. Do tej pory na poziomie transkrypcji genu, mozna bylo stosowac tylko trudną, złożoną i kosztowną technologię jaką jest mikroskopia" wyjaśnił profesor. Nowa technologia nazwana "FISH" ( Fluorescent hybridization in situ ) - optymalizuje przepływ procesów cytometrii, co pozwala na lepszą obserwacje transkrypcji RNA, która jest kluczowym etapem w przekazywaniu informacji komórkowej.
Cytometria przepływowa umożliwia jednoczesny pomiar setek tysięcy komórek, ktore przechodzą przez wiązką laserową. Technologia ta sięga wstecz do 1934 roku, kiedy to służyła do liczenia komórek tworzących narządy i krew , po czym rozwinęła się przez kolejne dekady, aby umożliwić analizę różnych właściwości fizycznych komórek. Dziś cytometry przepływu są standardowym wyposażeniem w immunologicznych i nowotworowych laboratoriach badawczych. Jednak główną barierą narzędzia było to, że może ono być używane wyłącznie do badania białek, jako swoistych przeciwciał, które rozpoznają tylko oznakowanie molekuły. Niestety jest wiele białek dla których nie są dostępne żadne specyficzne przeciwciała, a więc nie było możliwości badania ich za pomocą cytometrii przepływowej. Ponadto geneza raka i HIV odbywa sie na etapie, który poprzedza tworzenie bialek przez komórki, poprzez deregulacje transkrypcji informacji DNA na RNA. Klasyczna cytometrii przepływowa nie może sprawdzić, co dzieje się w trakcie tego procesu. Zespół dr Kaufmanna, przełamał tę barierę poprzez zastosowanie ich technologii ktora jest milowym krokiem w obserwacji przekazywania informacji genetycznej wewnątrz komórki. Zastosowanie technologii może mieć ogromny wpływ na rozwoj terapii ponieważ w końcu umożliwi naukowcom lepiej zrozumieć mechanizmy, które powodują choroby i ułatwi określenie skuteczności leków stosowanych do ich leczenia.

http://www.medicalnewstoday.com/releases/286438.php

Moj komentarz:
Świetna wiadomość! Nic tak nie cieszy laborantów jak wygodne narzędzie do masowej kontroli efektow czy przyczyn zachodzących reakcji. Wgląd w transkrypcje RNA? Coś pięknego! Moim skromnym zdaniem duzy krok albo nawet maly skok!
Szkoda.tylko ze.patentują bo to zwiększy ewentualne koszty badań ale no cóż taki jest świat.

(2014-12-04 23:17:36) Wiadomość została zmodyfikowana

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail."

"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 218725 wiadomości w 19201 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera