Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- tenjaras.pl

 
Wszyscy tu jesteśmy, ponieważ nam wszystkim czegoś brakuje.
Administratorzy i moderatorzy tego forum podejmą starania mające na celu utrzymanie porządku, usuwania wszelkich materiałów
uznawanych za obraźliwe, niezgodne z prawem, oraz nie pozostające w zgodzie z celem tego forum.
Takie wpisy będą usuwane bez ostrzeżenia, a wobec autorów naruszających prawo mogą być podjęte procedury prawne.
Na forum każdy ma prawo do własnego tematu, w którym będzie pisał o swoich doświadczeniach.
Administratorzy i moderatorzy mają obowiązek zadbania o poczucie bezpieczeństwa na forum.
W odpowiedziach piszemy na temat. Nie krytykujemy i nie oceniamy innych, nie udzielamy rad,
piszemy tylko o własnych doświadczeniach, poglądach i przeżyciach w sytuacjach podobnych do
przedstawionych przez innego uczestnika forum.
Miejmy na uwadze, że administratorzy i moderatorzy nie są w stanie weryfikować każdego wpisu,
oraz nie sprawują nad wpisami stałego nadzoru i nie odpowiadają za ich treść.
Nie gwarantują też prawdziwości, czy aktualności zamieszczanych tu informacji.
Wpisy kreują wizerunek poszczególnych użytkowników, niekoniecznie zaś wizerunek całego forum dyskusyjnego.Forum u Jarasa » Wychowani wśród... » Tesciowa okazała ... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 2 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2015-01-31 14:59:09 napisana przez ^jacaphilipiak
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 91 wiadomości na 10 stronach [ 1 2 3 4 5 6 ... 10 >>>]
^anna1985
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 85
Ostatni post: 2014-04-04 09:48:32


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-25 13:02:17 | URL: #
    Witam.Nie wiem do kogo się zwrócić.Od roku mieszkam u teściów po slubie i ujawnił się problem alkoholowy mojej teściowej.Gdybym to widziała wcześniej w życiu nie zdecydowałabym sie na mieszkanie u teściów.Mój mąż sam ma do siebie pretensje, że nie zauważał problemu i że naraził nas na przykrości.Teściowa pije codziennie.Teściowa nie reaguje na nikogo...Mnie od nieobecność męża nachodzi parę razy w ciągu pół dnia i gada głupoty,próbuje mna kierować.Już raz jej swoje powiedziałam,ale też się nie przejeła.Boję się zostawać sama w domu bo mnie nachodzi.Już w ogóle z nią nie rozmawiam, unikam kontaktu, nie chodzę do nich żeby dała mi spokój. Niedawno wycięli jej nerkę i nadal pije.mam mieć dziecko a ja żyję w strachu jak to będzie jak w domu zostanę.Nie chcę jej dawać córki na ręce,bo nie wiem kiedy jest czysta, nie chcę jej zostawiać na minutę nawet pod jej okiem, nie chcę żeby nawet sie do wnuczki zbliżała jak ma coś w sobie.Jak ja mam to jej powiedzieć?jak mam postępować? W dodatku jest niezrównoważona...mówi się do niej coś a ona nie kontaktuje, kiwa głową.Wszystkim robi na przekór, z nikim się nie liczy.Ja nie wiem jak ja to wytrzymię. Boję się...o siebie i o córkę.Chcemy budować, ale zanim zaoszczędzimy część na dom, to parę lat musimy się męczyć. Jak postępować z teściową alkoholiczką? Proszę pomóżcie mi...

(2012-10-03 15:12:09) Wiadomość została zmodyfikowana

^malagosia7133
Użytkownik lokalny

malagosia7133

Napisanych postów: 12365
Ostatni post: 2016-12-31 09:30:03
GG: 9844692


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-25 18:13:52 | URL: #
    anno...witaj...

rozumiem ze sytuacja jest trudna za czas urodzisz dziecko wiec spokojnosc ejst tobie na fest potrebna rozumiem ze nachodzenie tesciowej nie jest tobie mile widziane szczegolnie gdy jst pod wpływem alkoholu to zachowuje sie nie do przyjecia nawet ze osmielasz sie sadzic ze jest niezrownowazona rozumiem to ale gdy ona pije codziennie i w jej mozg jest pijany zapijany zapity wiec jej reakcje sa na fest nie prawdziwe

jest na tyle w miare komfortowo ze ejdnak macie inne wejscja ze wcale nie musisz dzielic sciany pokoju z tesciami jednego korytarza mieszkajac w pokoju obok...mus sie zastanowic jak sie chronic po prostu jej nie wpuszczac jesli nie zyczysz sobie z nia kontaktu ja wiem ze do niej malo dociera mowisz cos a ona swoje tak sie dzieje gdy ona pije tak na nia dziala alkohol...mowisz ze jej maz jest wspoluzalezniony a byl na terapi w poradni zasiegal wiedzy pomocy??? maja 10 latak on to widzi i z pewnoscia jest przerazony ksztaltuje sie jego osobowosc w takim chaosie nie wrozy to dobrze...ani maz ani sym nie maja na nia wplywu trudno cos radzic bo nie znam wszystkiego ale warto poczytac o alkoholizmie o mechanizmach tej choroby na chorego i otoczenie i co nalezy robic....PORADNIA....

^anna1985
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 85
Ostatni post: 2014-04-04 09:48:32


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-28 13:00:20 | URL: #
    Ja staram się ja olewać ale to trudne. Już do niej nie schodze, unikam kontaktu, a i tak mi się obrywa. Obmawia mnie , robi jakieś podchody, udaje, że jest obrażona ( a nie ma nigdy za co). Całe szczęście, że mój mąż broni mojego zdania. To przykre, ale mojemu mężowi już ona jest obojętna...sam mówi, że zapije się kiedyś na śmierć i jemu juz to jest obojętne. Postanowiliśmy, że już więcej nigdy alkoholu z naszej ręki nie dostanie, że nie będziemy z nią siedzieć jeżeli np. przyjdzie z piwem na podwórko. Mąż mi mówi, że mam się zamykać na klucz a jak mi coś powie to mam jej otwarcie powiedziec swoje. On tak robi i ma spokój,ale za to teściowa mnie obwinia za jego zachowanie.
Teść??wie że jego żona jest alkoholiczka i nic z tym nie robi.

Ja nie wiem jak mam ją olać, jak mam się nie przejmować. Jak mam nabrać siły, żeby móc jej kiedyś prosto z mostu odmówić opieki nad moim dzieckiem, czy brania go na ręce.
Ja już sama chodze do psychologa, bo wpadłam kiedyś w sidła bulimii....miałam nadzieję że zacznę sobie radzić także w innych sytuacjach z moimi emocjami,ale nie potrafię. Boję się, że dzięki alkoholiżmie mojej teściowej sama kiedyś znajdę sie na tabletkach uspakajających.

(2012-10-03 15:14:10) Wiadomość została zmodyfikowana
^anna1985
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 85
Ostatni post: 2014-04-04 09:48:32


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-28 13:22:10 | URL: #
    chciałabym żeby ktoś mi powiedział co mam robić:
- gdy tesciowa mnie nachodzi?
- gdy znów jest pijana?
- gdy wymyśla na mój lub nasz temat wymyślone historie?
- gdy mnie obgaduje?
- gdy znów daje na siłę jedzenie żeby zaspokoić sumienie?
- gdy przyjdzie do dziecka, a ja nie wiem czy jest "czysta"?

(2011-03-28 13:25:42) Wiadomość została zmodyfikowana
^jaras
Administrator

jaras

Napisanych postów: 1568
Ostatni post: 2014-12-24 12:44:58


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
5. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-28 17:28:22 | URL: #
    Raczej myśl o tej sytuacji, że będziesz miała okazję doprowadzić swoją sferę emocjonalna do finału. Skoro problem odbierasz emocjonalnie, co nie jest jakieś nieprawidłowe, i sobie nie radzisz lub podejrzewasz, że sobie nie poradzisz, to pomyśl, że pracując nad nim, będziesz stabilniejsza emocjonalnie. Mam nadzieję, że piszę wyraźnie Można przyjąć hasło: "co nas nie zabije, to nas wzmocni".

Problem jest z pewnością poważny i świetnie rozumiem potrzebę bezpieczeństwa, a nawet zwykłego komfortu życia, którą zakłóca alkoholizm teściowej. Postawa teścia i Twojego męża również, jest typowa. Im już opadły ręce, nie potrafią sobie z tym poradzić, to jak przystało na prawdziwych mężczyzn, przystosowali się, jakoś sobie to wyjaśnili na rozum i starają się by jak najmniej im to dokuczało. Norma.

Ty, natomiast, możesz nie tylko wzmocnić siebie, chociaż często i Tobie zabraknie cierpliwości, ale możesz stać się kołem ratunkowym dla teściowej. Jej celem będzie picie, Twoim będzie trzeźwość. Wygra wytrwalszy, ale i lepiej przygotowany. Alkoholizm jest chorobą, więc, czymś wyczerpującym. Wiedza o alkoholizmie i o twardej miłości, nie wyczerpuje, choć czasem przeraża.

Najlepszym miejscem, jakie znam, do przygotowania się do tej swoistej rozgrywki do ośrodki odwykowe, gdzie w bezpośredniej rozmowie można przyjąć właściwe zachowania i reakcje. Taka nauka nie będzie łatwa, przyjemna i szybko przyswajalna. Alkoholicy są wyjątkowo niewdzięczni i uparci. Poza tym potrafią bardzo szybko zmieniać opcje. To co wczoraj było bebe, dziś jest ok i na odwrót. Trudno się w tym odnaleźć jeżeli nie ma się konkretnej i zgłębionej wiedzy. Drugim miejscem, które z pewnością może pomóc to grupy rodzinne Al-Anon. Tu spotykają się osoby z podobnym problemem w rodzinie, chcące skutecznie sobie z nim poradzić, jak i pomagać sobie samym. Rzecz jasna jest i literatura, sporo wiedzy i materiału w sieci, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z fachowcami, zarówno zawodowcami, przy czym trzeba brać poprawkę, by byli to specjaliści od uzależnień, oraz ludźmi, którzy dzielą się swoim osobistym doświadczeniem.

Nie ma sytuacji bez możliwości wyjścia. Nie pozwól, sobie na odebranie nadziei, ale i nie zabraniaj sobie na chwile zniechęcenia. Alkoholizm to naprawdę poważny problem i wielkie wyzwanie.


moja strona dla alkoholików
____________________________
----------------------------

^malagosia7133
Użytkownik lokalny

malagosia7133

Napisanych postów: 12365
Ostatni post: 2016-12-31 09:30:03
GG: 9844692


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
6. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-28 17:28:57 | URL: #
    anna...spokojnie kochana spokojnie bo nikt tu wszystkich rozumow nie pozjadal i z rekawa recepty tobie nie wyjmie z kazdej histori tu przeczytanej mozesz wyiesc cos dla siebie...poczytaj bo nie wiem czy to zrobilas zajrzyj do dzialu Partnerzy Rodzina tam jest wiedza na temat alkohoizmu tak jak i w watkach wyzej w dziale dla kobiet alkoholiczek...poczytaj...

nie da sie nikogo OLAC...ale mozna nauczyc sie zyc swoim zyciem i nie wciagac w gierki chorej tesciowej.....otwieranie i powiedzenie swego w chwili gdy jest wypita bo wtedy ciebie nachodzi niewiele da nic nie wniesie tylko rozjaczy sytuacje...w pijanej glowie wiele pomyslow nie umiejetnosc uwonienia sie od walsnych demonow sprawia ze obgaduje ciebie itp itd...grunt to aby rodzina wiedzial swoje i szczerze umiala ocenic co sie dzieje...

tak ja za jarasem wyciszyc emocje nie popadac w rozhisteryzowanie bo to tesciowa wypita ale mimo wszystko nie musisz jej otwierac nie musisz pozwalac przychodzic do dziecka...a alkohol wyczujesz po jej rozmowie zachowaniu wiele juz przeszals dasz rade ocenic sytuacje....

poczytaj

(2011-03-28 17:32:28) Wiadomość została zmodyfikowana
^jaras
Administrator

jaras

Napisanych postów: 1568
Ostatni post: 2014-12-24 12:44:58


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
7. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-28 17:51:07 | URL: #
    Podstawowy warunek, to postaw wymóg, że każdy kontakt jest tylko na trzeźwo. Jak jest pod wpływem alkoholu lub innych środków zmieniających świadomość, co można wyczuć nie tylko nosem, ale i po rozmowie, to niestety, każ jej dojść do siebie i dopiero wrócić. O każdym incydencie informuj zarówno teścia jak i męża. Staraj się nie oceniać, tylko informować.

Jeżeli zechcesz z nią porozmawiać o jej problemie, będziesz musiała być przygotowana, potrzebna Ci będzie wiedza o alkoholizmie, umiejętność rozmowy o trudnych, osobistych sprawach i współczucie, ale i zrozumienie. Najlepszym momentem jest kac moralny. Alkoholicy po dłuższym pijaństwie zawsze popadają w coś więcej niż kac. Poczucie winy rozrasta się w ich emocjonalności do ogromnych rozmiarów. Potrafią wtedy dać się przekonać nawet do leczenia. Np. powiedz, że nie potrzebujesz jedzenia, tylko babci w dobrej formie i niezawodnej, bo dziecko tego wymaga. Jak się będzie ofukać, to nie daj sie wciągnąć w dalszy dialog, którego finałem może być już tylko kłótnia i pomówienia. Stale powtarzaj, że masz dobre intencje, potrafisz i chcesz jej pomóc, ale nie będziesz robić tego na siłę. Jeżeli się zdecyduje, jesteś gotowa.

Nie da się na forum dać idealnej odpowiedzi na Twoje pytania. Stąd moja podpowiedź, by rozmawiać o tym z bezpośrednim kontakcie z fachowcem. Łatwiej wtedy omówić niuanse sytuacyjne.

Jedyne co dla Ciebie jest nieuniknione w tej sytuacji to poznanie mechanizmów choroby alkoholowej. Będzie Ci łatwiej zrozumieć specyficzna logikę pijacką, która wygląda jakby jej w ogóle nie było. Jednak alkoholicy wierzą w co mówią i wiedza dlaczego to mówią. Nie potrafią, tylko, powiązać tego z alkoholem.


moja strona dla alkoholików
____________________________
----------------------------

^anna1985
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 85
Ostatni post: 2014-04-04 09:48:32


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
8. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-29 10:28:54 | URL: #
    Dziękuję za porady, za słowa otuchy.(2012-10-03 15:15:45) Wiadomość została zmodyfikowana
^malagosia7133
Użytkownik lokalny

malagosia7133

Napisanych postów: 12365
Ostatni post: 2016-12-31 09:30:03
GG: 9844692


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
9. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-03-31 18:36:00 | URL: #
    Witam...tak czytam...

cyt;...Ja nigdy nie miałam w rodzinie osoby z uzależnieniem. Mnie trzęsło jak mojego tatę widziałam z piwem, tylko dlatego, że po 40 miał swoje napady może 4 razy jak wypił. Wykrzykiwał itp. Do dziś mój tata mówi wśród znajomych czy w pracy jak poruszany jest temat, że ode mnie to przez wiele lat, nawet szklanki piwa nie dostał. I jest z tego, ze mnie dziś dumny, ze tak postąpiłam.


to jednak w twoim zyciu pojail sie alkohol bliskiego,bardzo emocjonalnie reagowalas na tate jego piwkowanie...gdzies tam w srodku podswiadomie lekasz sie tego bo pamietasz gdy tato wykrzykiwal...ja to opisujesz...i tu pod dachem z tesciami pojaia sie problem alkoholowy tesciowej ktora nachodzi ciebie i dzieje sie to co dla osoby pijacej jedt codziennoscia smutne to bo ona dziala pod wplywem nie jest soba i zachowuje sie po prostu bardzo przykro...

i tak warto podjac rozmowe z tesciowa gdy bedzie trzezwa postawic warunki i je konsekwentnie przestrzegac...to nie jest latwe ale to uchroni ciebie....abys nie musiała cierpiec i denerwowac sie....ufam ze sie uda moze nie od razu ale ...

a moze warto z tesciem rozwzyc sprawe zgloszenia tesciowej na leczenie

^anna1985
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 85
Ostatni post: 2014-04-04 09:48:32


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
10. RE: Tesciowa okazała się alkoholiczką Odpowiedz
2011-04-01 08:01:43 | URL: #
    Tak byłam przeciwna piwkowaniu taty, ale gdy już byłam dorosła, w zasadzie byłam po 20 roku zycia, to zrozumiałam,że tato nie jest pijakiem,że czasem może sobie piwko wypić.Ale gdy np. przesadził...nie mgłam z nim rozmawiać,miałam blokadę tak długo aż w końcu on sam się odezwał.Ale przychodziło mi to bardzo trudno i powoli.(2012-10-03 15:16:38) Wiadomość została zmodyfikowana
Wyświetlam 91 wiadomości na 10 stronach [ 1 2 3 4 5 6 ... 10 >>>]


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 102497 wiadomości w 2605 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera