Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- tenjaras.pl

 
Wszyscy tu jesteśmy, ponieważ nam wszystkim czegoś brakuje.
Administratorzy i moderatorzy tego forum podejmą starania mające na celu utrzymanie porządku, usuwania wszelkich materiałów
uznawanych za obraźliwe, niezgodne z prawem, oraz nie pozostające w zgodzie z celem tego forum.
Takie wpisy będą usuwane bez ostrzeżenia, a wobec autorów naruszających prawo mogą być podjęte procedury prawne.
Na forum każdy ma prawo do własnego tematu, w którym będzie pisał o swoich doświadczeniach.
Administratorzy i moderatorzy mają obowiązek zadbania o poczucie bezpieczeństwa na forum.
W odpowiedziach piszemy na temat. Nie krytykujemy i nie oceniamy innych, nie udzielamy rad,
piszemy tylko o własnych doświadczeniach, poglądach i przeżyciach w sytuacjach podobnych do
przedstawionych przez innego uczestnika forum.
Miejmy na uwadze, że administratorzy i moderatorzy nie są w stanie weryfikować każdego wpisu,
oraz nie sprawują nad wpisami stałego nadzoru i nie odpowiadają za ich treść.
Nie gwarantują też prawdziwości, czy aktualności zamieszczanych tu informacji.
Wpisy kreują wizerunek poszczególnych użytkowników, niekoniecznie zaś wizerunek całego forum dyskusyjnego.Forum u Jarasa » Wzorce » motywacja do trze... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2009-01-26 21:17:11 napisana przez ^Alijka
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 4 wiadomości na 1 stronie
^jaras
Administrator

jaras

Napisanych postów: 1568
Ostatni post: 2014-12-24 12:44:58


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. motywacja do trzeźwego życia Odpowiedz
2009-01-04 15:31:07 | URL: #
    Pozytywne więzi z ludźmi we własnym otoczeniu, zwłaszcza bliskimi, jest fundamentem zdystansowanej postawy wobec siebie. Brak odpowiedzialności powoduje obojętność na własny los, poczucie bezradności, brak chęci działania i w końcu rozpacz.

Odnalezienie pozytywnego wzorca, takiego jaki odpowiada nam i naszym celom, motywuje do wysiłku i pomaga przełamywać wewnętrzne bariery. Stały kontakt z ludźmi, których podziwiamy, jest wręcz zbawienny. Uczymy się przy nich nie tylko o co chodzi, ale i jak to robić.

Istotą takich kontaktów jest osobiste doświadczanie innego podejścia do sprawy i wypracowywanie własnego. Nie funkcjonuje tu narzucanie i nakazywanie, wszystko jest wynikiem własnego wyboru. Obserwacja zachowań innych ludzi, przyjacielskie stosunki i zaufanie, stanowią tutaj najefektywniejszy sposób kreaowania lepszych zachowań i wyższych wymagań od siebie samego.

Rzecz jasna nic nie dzieje się od razu. Zmiany o jakich tutaj piszę, nie dokonają się z piątku na sobotę, czy spowodu przeczytania tego tekstu. To głęboki, trudny i czasochłonny proces, ale, wbrew pozorom, nie przeszkadzający w dziejącej się codzienności. Jedyne ryzyko jakie istnieje to to, że ta codzienność, niezauważalnie i sytematycznie, będzie się ubogacać. Odkrycie zmian będzie jednak najczęściej nagłe i często dzięki zewnętrznemu wpływowi. Ktoś nam to powie lub zauważymy, że poradziliśmy sobie bezboleśnie w sytuacji, która kiedyś zbijała nas z tropu.

Najskuteczniejsza metoda na odnalezienie właściwego dystansu do siebie tkwi w poszukiwaniu pozytywnej motywacji. Szukanie przeszkód i kierowanie się wewnętrznymi zachamowaniami odbiera wolę zmian. Przymus i poczucie zagrożenia karą, kieruje naszą uwagę na unikanie zagrożenia, więc po co się wychylać i podejmować jakiekolwiek działania.

Zyskiem postępowania według nowych, wypracowanych tą drogą zasad jest trwała i trzeźwo determinowana, satysfakcja z siebie, swojego życia, otoczenia i wspólnych dokonań. Wynikiem jest prawdomówność, która pozbawia nas lęku przed ludźmi, pracowitość, która pozbawia nas obaw przed nami samymi i uczciwość, która pozbawia nas strachu przed przyszłością.


                      motywacja do trzeźwości


dodałem link
jaras


(2009-01-05 13:16:48) Wiadomość została zmodyfikowana

moja strona dla alkoholików
____________________________
----------------------------


^Napoleon
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 46
Ostatni post: 2011-05-22 22:02:36


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: motywacja do trzeźwego życia Odpowiedz
2009-01-06 10:10:52 | URL: #
    I co ja sie tam będę wymadrzał. Samo "mięso" !! Tak trzymac.

^jarek-maxis
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 10
Ostatni post: 2009-05-20 22:09:25


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: motywacja do trzeźwego życia Odpowiedz
2009-01-06 19:03:12 | URL: #
    Wnioski
Żyj dniem dzisiejszym wyciągaj wnioski z jednego przeżytego dnia,planuj ten dzień i rozliczaj,co zrobiłeś z jakimi ludźmi się spotkałeś czego doświadczyłeś na tym buduj swoją wartość.Gdy będziesz się rozliczać bądź uczciwy w stosunku do siebie nie do innych mów sobie prawdę a prawda dla innych lub o innych zostaw ją.Budując swoją wartość możesz oprzeć się na jednym dniu i tak kolejne dni przyniosą ci wartość samego siebie.Złe nawyki likwiduj nie oceniaj innych ,nie zazdrość i odejdź od nienawiści.Otaczaj się ludźmi optymistycznie nastawionymi do świata i do ludzi.Od krzykaczy i pesymistów uciekaj.Co do swojej Siły Wyższej zawierz jej całkowicie wsłuchaj się w siebie a Ona Cie poprowadzi tak abyś już nie błądził.
Wolność cóż to takiego myślę ze to nieocenianie drugiego człowieka odejście od porównywania się jesteś dzieckiem wszechświata i masz prawo tu być czy to się komuś podoba czy nie. Dbaj o siebie o swój wygląd i o swoje zdrowie , patrząc na siebie miej dobre wrażenia powiedz sobie,że się sobie podobasz.Motywacja to nic innego jak budowanie swojej wartości na samym sobie czyli wygląd ,ubiór dobre myśli uśmiech,dążenie do swoich celów małymi krokami podnoszenie kamyczków aby zbudować górę.Ciesz się z małych spraw a dojdziesz do wielkich istotnych tobie tylko wiadomych planów,nie rezygnuj ze swoich marzeń choć dla kogoś innego mogą one być głupie to twoje marzenia .Gdy przestaniesz oceniać innych przyjdzie wewnętrzny spokój na ciebie ,gdy przestaniesz zazdrościć będziesz miał pogodę ducha.Gdy się uśmiechniesz spodobasz się sam sobie.To proste tylko wymaga codziennej pracy i cierpliwości .Każdy jest na tyle samowystarczalny aby osiągnąć sukces zależy tylko co nazywa sukcesem?


usunąłem zbędny tutaj cytat całego pierwszego wpisu
jaras


(2009-01-06 20:28:35) Wiadomość została zmodyfikowana
^Alijka
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 219
Ostatni post: 2010-07-29 21:39:13
GG: 13235106


Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
4. RE: motywacja do trzeźwego życia Odpowiedz
2009-01-26 21:17:11 | URL: #
    Bywają lepsze i gorsze dni. Zdarza sie, że w wyniku złych doświadczeń i negatywnych emocji wszystko idzie w zapomnienie i najchętniej zrezygnowałoby sie z całej tej przebudowy i wróciło do "starych nawyków" by na chwilkę odczuć ulgę. I właśnie to jest motto które staram sie pamiętać i mi pomaga, chciałabym te słowa zakotwiczyć
na dobre i zawsze mieć w sobie by mnie chroniły :
"Trzeźwość, do której dążę, daje mi wolność i dobrze rozumiem, że wolność nie jest czynieniem czegokolwiek, lecz opowiadaniem się po stronie dobra i prawdy."


Alijka
Wyświetlam 4 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 102501 wiadomości w 2606 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera