Logo  
Menu
- Odpowiedz
- Spis wątków
- Napisz nowy wątek
- Spis kategorii
- Szukaj
- Zaloguj się
- Przypomnij mi moje hasło!
- Zarejestruj się
- tenjaras.pl

 
Wszyscy tu jesteśmy, ponieważ nam wszystkim czegoś brakuje.
Administratorzy i moderatorzy tego forum podejmą starania mające na celu utrzymanie porządku, usuwania wszelkich materiałów
uznawanych za obraźliwe, niezgodne z prawem, oraz nie pozostające w zgodzie z celem tego forum.
Takie wpisy będą usuwane bez ostrzeżenia, a wobec autorów naruszających prawo mogą być podjęte procedury prawne.
Na forum każdy ma prawo do własnego tematu, w którym będzie pisał o swoich doświadczeniach.
Administratorzy i moderatorzy mają obowiązek zadbania o poczucie bezpieczeństwa na forum.
W odpowiedziach piszemy na temat. Nie krytykujemy i nie oceniamy innych, nie udzielamy rad,
piszemy tylko o własnych doświadczeniach, poglądach i przeżyciach w sytuacjach podobnych do
przedstawionych przez innego uczestnika forum.
Miejmy na uwadze, że administratorzy i moderatorzy nie są w stanie weryfikować każdego wpisu,
oraz nie sprawują nad wpisami stałego nadzoru i nie odpowiadają za ich treść.
Nie gwarantują też prawdziwości, czy aktualności zamieszczanych tu informacji.
Wpisy kreują wizerunek poszczególnych użytkowników, niekoniecznie zaś wizerunek całego forum dyskusyjnego.Forum u Jarasa » Rozmowy na temat » Jak pomóc Mamie... »

Strony, które warto odwiedzić
Wszystkie fora czyta aktualnie 1 osób
» Dodaj swoją reklamę «
- r e k l a m a -

Ostatnia wiadomość w wątku: 2018-02-12 09:49:47 napisana przez ^ela_102
Pokaż ostatnią wiadomość

Wyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie
^corkalkoholiczki
Użytkownik lokalny

Napisanych postów: 1
Ostatni post: 2018-02-10 19:51:10


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
1. Jak pomóc Mamie... Odpowiedz
2018-02-10 19:51:10 | URL: #
    Jestem na tym forum po raz pierwszy, znalazłam to, totalnie przez przypadek.
Może ktoś z was jest w stanie udzielić mi jakiś rad.
Przed staniem się alkoholiczką, była silną, piękną kobietą wychowującą 3 dzieci razem z moim tatą. Potem wyjazdy za granicę, po zarobek, tata zostawał z nami - sam. Powroty, wyjazdy i tak w kółko. Kiedy wróciła na stałe, coś sie zmieniło. zaczęła więcej pić, mniej przejmować się nami. Żyjemy tak około 5 lat. Na początku łzy, złość, kłótnie, przepychanki między mną a nią, teraz totalna olewka. Z mojej jak i z jej strony oraz całej mojej rodziny.Można powiedzieć- przywykliśmy do sytuacji. >Najciekawsze" jest to, że, w ciągu dnia chodzi do pracy, pije tylko na noc, duże ilości. W pracy jest trzeźwa. Dni wolne pije tak jak jej sie zachce, najczęściej po zrobionym obiedzie, wysprzątaniu mieszkania (przez nią). Mam uznać to jako pół-alkoholizm ???!! O co w tym wszystkim chodzi, od czego zacząć? jak rozmawiać, kiedy czuję do niej niechęć ?
Z góry dziękuję za odpowiedz...


....pomocy

^Laura
Użytkownik lokalny

Laura

Napisanych postów: 6338
Ostatni post: 2018-08-12 05:41:22


Napisz e-mail do autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
2. RE: Jak pomóc Mamie... Odpowiedz
2018-02-11 07:31:46 | URL: #
    Witaj.
Choroba alkoholowa należy do tych, gdzie zakłamanie, mechanizmy "obrony", przymus picia ...są silniejsze, niż cokolwiek, określane przez zdrowego człowieka, jak rozsądek, miłość, zdrowie, życie.
Czynny alkoholizm jest nieszczęściem samej osoby uzaleznionej jak i jej bliskich. Tego na teraz doświadczasz, łącznie ze złością , gniewem, bezradnością. Boli jak właściwie nic i nik nie jest w stanie przekonać do niepicia.
Ale wiem, że zawsze jest nadzieja dopóki czlowiek żyje.
Bywa, ze musi stracić wiele, a nawet wszystko by się obudzić do nowego, a i to nie daje żadnej gwarancji, że tak się stanie.
Polecam tobie książkę "Rak duszy" Ewy Woydyłło oraz "Poprawka z matury". Dwie pierwsze pozycje, które pozwalaja choć odrobinę zrozumieć czym jest alkoholizm i kim sa dzieci alkoholika i co moga zrobić lub nie robić dla siebie.
Cieszy to , że walczysz, nie godzisz się na taki stan rzeczy, że pomimo przykrych uczuć do mamy, probujesz zmieniać sytuację.
Napiszę o sobie co było moją motywacja do trzeźwienia. To strach przed utratą moich córek. To strach przed ich nienawiścią, bo sama jej doswiadczyłam w stosunku do mojego ojca. Strach przed opuszczeniem i ogromna samotnościa i śmiercia duchową.
Nie przyszło to nagle, ale odbył się cały proces powolnego umierania na raty aż do siagnięcia swojego własnego dna i dopiero wówczas się poddałam, dopiero wówczas poczulam co to bezsilność i brak zaufania do samej siebie. I mogłam z ogromem pogardy, nienawiści do samej siebie, z podkulonym ogonem znależć sie na terapii. Pomogły mi w tym moja mama i moja starsza córka. Właściwie za rączke poprowadziły do ośrodka odwykowego, ale musiałam się poddać, zobaczyć że mi zależy i że sama sobie nie poradzę.
To jest trudne i nie zawsze działa - niestety alkoholizm to nie grypa i tabletek jednakowych dla wszystkich nie ma. Nie chcę cie karmić iluzją, ale to co możesz to sie nie poddawać i myślec o sobie, by się nie współuzależnić, szukać pomocy u fachowców i próbować pomóc mamie na tyle na ile jesteś w stanie. Pamietaj, ze wpływ masz przede wszystkim na siebie, ale co do walki o mamę, to masz ojca i innych członków rodziny, gdzie razem możecie szukać rozwiązań. Przede wszystkim rozmawiać o tym , nie ukrywać jej picia, współpracować, jak tylko możliwe okazać twarda miłość, troskę i nie godzic się na jej picie, być konsekwentnym.
Poczytaj, znajdź pomoc u terapeutów...i powodzenia.


”Módlcie się tak, jakby wszystko zależało od Boga, działajcie zaś tak jakby wszystko zależało wyłącznie od was
^ela_102
Moderator

ela_102

Napisanych postów: 11102
Ostatni post: 2018-02-12 09:49:47
GG: 7471670


Napisz e-mail do autora Odwiedź stronę domową autora Napisz prywatna wiadomosc do tego autora
3. RE: Jak pomóc Mamie... Odpowiedz
2018-02-12 09:49:47 | URL: #
    Witaj córko alkoholiczki
Moja córka na mityngach spikerkich i uroczystych przedstawiając się w ten sposób przed odczytaniem jednego kroku bądź tradycji AA dostaje brawa. Pooczuj że Ci klaskam. Sama jestem alkoholiczką i dzieckiem alkoholików. 5 lat picia takiego jak opisujesz u kobiety to wystarczający czas by mówić o uzależnieniu które jest postępujące czyli nigdy już lepiej nie będzie. Alkoholizm to nie jest brudny nie posprzątany dom. Nie jest nim też walka i kłótnie, czy olewanie wzajemne. Nie są nim pogarszające się relacje w rodzinie, brak porozumienia, zrozumienia, rozmowy i empatii. Takie rzeczy zdarzają się też w domach w których problem alkoholowy nie istnieje. Alkoholizm to spożywanie alkoholu i brak kontroli nad jego ilością i własnym zachowaniem. Nie ma pół alkoholizmu, jest tylko faza w której nie jest się jeszcze na kompletnym dnie, ale ono nadejdzie z pewnością. Ja do pracy też chodziłam na kacu, aż sama praca mnie opuściła. Pszeszkadzala mi w piciu, ale to konkretnie zrozumiałam po blisko roku abstynencji. Gdy pisałaś o swojej mamie przypomniała mi się aura mojego rodzinnego domu. Tata zagranicą, dolary, a mama z flaszkami w wersalce. Totalne oddalenie, ból cierpienie i towarzystwo zdecydowanie pijące. Co sobota impreza. Niby picie towarzyskie ale bez niego nie ma picia chronicznego. Po drodze jest ostrzegawcze i krytyczne. Wszystko to przeszłam. Nie pomogłam mamie bo nie potrafiłam. Uważałam, że jest nienormalna. Alkoholizm był dla mnie strasznym dnem moralnym fizycznym i społecznym. Patologia denaturat fioletowy nos i niskie wykształcenie. Moi rodzice nie mieścili się w tej wizji. Nie było wokół mnie ludzi którzy pomogli by mi ten stereotyp zmienić. Szkoda, bo moi rodzice zasługiwali na trzeźwość której sama doświadczam od ponad 14 lat. Poczytaj nasze historie, a zrozumiesz jak dobrze byłoby z mama postępować aby zwiększyć jej szansę na powrót do zdrowia.


Rozmowa ze mną - Alkoholizm Kobiet
Moja strona - ProstowniaWyświetlam 3 wiadomości na 1 stronie


Użytkownik: Gość
Status: Niezalogowany

Statystyki
Na forum jest 1 użytkowników. W tym: 0 zalogowanych, 1 gości
Na forum znajduje się 102547 wiadomości w 2632 wątkach.

:: Odpowiedz :: Spis wątków :: Napisz nowy wątek :: Spis kategorii :: Szukaj :: Zaloguj się :: Przypomnij mi moje hasło! - Zarejestruj się

 
Forum dyskusyjne obsługiwane przez
free4web.pl - Darmowe narzędzia dla webmastera