Prezentacja wypowiedzi na tematy znajdujące się na forum

Alternatywne źródła energii Automatyzacja przemysłu Architektura i budownictwo Elektronika i komputery Lotnictwo
Metrologia Motoryzacja Perpetum mobile Technika wojskowa Telekomunikacja
Teorie naukowe Układy zabezpieczeń Wizualizacja Pliki do pobrania Projekty miesiąca
Aktualności!
perpetum mobole
wichura327 <wichura327@wp.pl> 2012-12-19 15:26:52
Temat jak kolwiek związany z tym aby uzyskac darmową energię jast dla mnie zagadkowy ,interesującyi nie powiem że nierealny jednocześnie .Sam myśle jak zaprządz darmowe siły do mojego generatora 4kw radzieckiego ,wojskowego ktorego kiedyś kupiłem chyba z czystej sympatii do wspomnień. Miałem taki agregat bedąc wojskowym elektrykiem w latach 80-tych.
Narazie tylko w chwili potrzeby zasiliłem go gazem z butli od domowej kuchni. Myślę żeby jeszcze zasilić go hho.Czas i pieniądz to dwie bariery które stoją nz przeszkodzie realizacji pomysłow ale zrealizowalem ogrzewanie podłogowe w kamperze i dodatkowy alternator w generatorze 1,2 KW
http://www.youtube.com/user/wichura327/videos

 
 
złe rozwiązanie
Bartosz 2012-08-07 00:19:52
witam, zrobiłem podobne urządzenie, problem polega na tym że nie uwzględniłeś siły jaką potrzeba to uniesienia w górę ciężarków po lewej stronie, dlatego to rozwiązanie nie ma prawa działać. pozdrawiam
 
 
N/A
aldon 2012-03-08 22:25:27
Twóje rozważania są na poziomie 8 letniego dziecka. Przedewszystkim rzuca się w oczy twoje skłonność do konfabulowania. Jesli zrealizowałeś projekt to go pokaż chyba że nie potrafisz odróżnić dwóch pojęć projektu i pomysłu bo rysunkach trudno zrozumieć zasady działania tej twojej huśtawki. Podpierasz się fizyką na poziomie szkoły podstawowej a widać że twoja edukacja zakończyła się po 5 klasach. Na koniec w skórcie podsumuję: bredzisz jak skończony nieuk. Nie wiem czy naprawdę jesteś tak głupi uważając że inny są idiotami. Lepiej byłoby dla ciebie gdybyś sobie robił żarty. Szukasz Perpetuum Mobile wpierw skoń szkołę bo narazie sa to urojenia trzecioklasisty.
 
 
maaaszyna samonapędzająca sie
wichura327 <wichura327@wp.pl> 2012-01-21 20:56:38
Przeglądając strony w temacie nasunął mi się pomysł zwiększenia efektywności , tzn. mocy urządzenia na podobnej zasadzie Wynik i rysunek zamieściłem na bloguhttp://mocinternetu-wichura327.blogspot.com/.
Pozdrawiam konstruktorów
 
 
N/A
darek 2011-12-30 10:38:50
to koło jest na you tube.
 
 
Zaprzeczenie
Wiluś <marek.wilk18@wp.pl> 2011-11-29 13:45:07
Twój z pozoru genialnie prosty projekt, maszyny samonapędzającej się nie jest niczym nowym. Widziałem kiedyś widziałem program telewizyjny w którym konstruktor wykonał model takiego urządzenia. Wyglądało ono jak diabelski młyn, kolo miało przegrody w których były umieszczone metalowe kulki dokładnie tak jak w pańskim projekcie. Oczywiście model nie działał jak perpetum mobile a to dlatego że kule które znajdują się przy osi koła żeby spowodować ruch muszą pokonać drogę na jego zewnątrz w tym przypadku pionowo w górę pokonując grawitacje do czego potrzeba więcej energii niż pańska maszyna może teoretycznie wytworzyć.
 
 
"samonapęd"
libero <liberoit81@wp.pl> 2011-11-06 20:37:51
A czy brałęś pod uwagę opór mechaniczny prądnicy, która zapewne musi być sprzężona poprzez przekładnię (1)w celu zwiększenia obrotów? W momencie gdy kula jedna z kul będzie w dolnej części koła następuje punkt krytyczny, który właśnie będzie spowodowany wyżej wymienionymi oporami mechanicznymi.Nie zapominajmy, że prądnica musi mieć przynajminej kilka set obr/min i wysoką sprawność i stabilność...
 
 
perypetummobile
wolnaenergia <jhanczaruk@gmail.com> 2011-08-16 23:15:33
Masz racje to urządzenie jest możliwe do zrobienia. Ale twój projekt jest na etapie przedszkolaka.
 
 
maszyna samonapędzająca się
Tomasz <ewitom@interia.pl> 2011-03-20 14:07:42
Bardzo ciekawy projekt, ale ja dodałbym do tego projektu drugi wymiar, tzn. urządzenie działałoby na tej samej zasadzie ale miałoby postać kuli. Pomyślałem też o zastosowaniu dodatkowych urządzeń, które dałyby możliwość zmianę prędkości poprzez urządzenia antygrawitacyjne i elektromagnesy.
 
 
Dodaj komentarz

«Spis newsów


System newsów jest obsługiwany przez serwis
free4web - Darmowe narzędzia dla webmasterów.

POWRÓT