JarasEla.pl
najnowsze propozycje
KIOSK PARTNERSKI

PASAŻ HANDLOWY

INFORMATOR

ZBIORNIK JARASA

BIZNES FORUM

JAK TRAKTOWAĆ PIENIĄDZE

POZYTYWNA MOTYWACJA

ZWALCZAJ KOMARY

MOWA CIAŁA


posadź wirtualne drzewo
POSADŹ DRZEWO


Darmowe ogloszenia drobne - WWW.SELLIT.PL - NIERUCHOMOSCI, MOTORYZACJA, PRACA, TELEFONY

Udostępnij

DLA BIZNESU

Dla biznesu

Wypromuj swoją stronę

Kiosk Partnerski JarasEla

Wypromuj swoją stronę


Kto dzisiaj kocha Winnetou?
11:08:28 czwartek 30-07-2009

Głośna powieść o niezliczonych przygodach wodza Apaczów Winnetou. Jest zarazem historią wzruszającej przyjaźni między Indianinem i Old Shatterhandem. Początkowo wszystko wskazuje na to, że dzieli ich zbyt wiele różnic. Old Shatterhand zajmuje się pomiarami pod budowę linii kolejowej, a Winnetou planuje napad na mierniczych. Jednak ich losy się złączą. Czerwonoskóry wojownik i biały traper zostaną parą najsławniejszych bohaterów Dzikiego Zachodu. Pamięć o ich szlachetnych czynach przetrwa, mimo że jednemu z nich przeznaczone będzie odejść.

Do 06.08.2009 rozdajemy Winnetou Tom 1 Gratis!

Miłośnicy najsłynniejszego indianina zawsze chcieli poznać znaczenie imienia ich bohatera. Jak się okazało, Karol May, nie posłużył się przy nadaniu tego imienia językiem Apaczów, a jedynie swoją własną wyobraźnią. Nigdy nie wyjaśnił tego zagadnienia w żadnej ze swoich opowieści. Prawdopodobnie miało być tajemnicą. Jednak naciski czytelników i fanów wodza sprawiły, że pisarz wyjaśnił znaczenie imienia Winnetou - tłumaczy się ono jako "Płonącą Wodę". Apacz zdobył to imię jako trzynastoletni chłopiec w wyniku brawurowego czynu, którym uratował życie swoje i swojego ojca Inczu-czuny.

Autor: jaras
Drukuj
Wyślij e-mailem
Komentarze(0) :: Dodaj komentarzna JarasEla.pl


AKTUALNA PROMOCJA DNIA
KIOSKU PARTNERSKIEGO JARASELA.PLOFERTA PRASOWA

Kiosk Partnerski JarasEla.pl Zwierciadło - e-wydanie Kiosk Partnerski JarasEla.pl M jak mama - e-wydanie
Kiosk Partnerski JarasEla.pl 	SENS - Poradnik Psychologiczny - e-wydanie Kiosk Partnerski JarasEla.pl Forum - e-wydanie...::: Szczęście to produkt uboczny właściwego postępowania :::...