Runda wiosenna opóźniona
2006-03-15 07:18:03 - Autor: Devil
Zaplanowana na 25-26 marca inauguracja piłkarskiej wiosny w niższych ligach regionu nie dojdzie do skutku! Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o przełożeniu pierwszej kolejki. Czwartoligowcy oraz piłkarze pozostałych klas rozgrywkowych najwcześniej na boiskach pojawią się 1 kwietnia...
I nie jest to żaden primaaprilisowy żart, tylko wynik niesprzyjających warunków atmosferycznych, jakie obecnie panują. Na większości boisk w regionie zalega jeszcze gruba warstwa śniegu, a jeśli już boisko zostanie odśnieżone, to na przeszkodzie stoi zlodowaciała murawa. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu głośno mówiło się o opóźnieniu piłkarskiej wiosny, która na dobrą sprawę taką mieni się tylko z nazwy. - Decyzja o przesunięciu pierwszej kolejki podjęta została jednogłośnie - informuje Marian Urbański z WG LZPN. - Przecież nawet pierwszoligowy Górnik Łęczna ma problemy z przygotowaniem stadionu, więc czego mamy wymagać od zespołów z terenu. Zdrowie zawodników jest najważniejsze - podkreśla Urbański. Inaugurująca czwartoligową rundę rewanżową kolejka została przesunięta na środę 19 kwietnia. - Nie wiem, czy udałoby się nam przygotować obiekt. Może gdybyśmy zmobilizowali istny zastęp ludzi. Ale czy to coś by poprawiło? Wątpię... - mówi Marek Majka, szkoleniowiec Orląt Spomlek, który w pełni zgadza się z decyzją działaczy związku. Inaugurujący piłkarską wiosnę mecz, lider czwartoligowego frontu miał rozegrać u siebie z Włodawianką. Gospodarzami pozostałych spotkań miały być również: Podlasie Biała Podlaska, Lublinianka, Stal Kraśnik, Janowianka, Tomasovia oraz Górnik II, który swoje spotkania rozgrywa na boisku ze sztuczną nawierzchnią. - Myślałem, że mimo wszystko uda się nam zagrać, ale skoro decyzja dotyczy wszystkich meczów, to ją szanuję i nie będziemy się wyłamywali - podkreśla Sławomir Pogonowski, trener "górniczych” rezerw. Ale co mają powiedzieć działacze Unii Hrubieszów i Chełmianki, którzy od... 23 października ubiegłego roku mają problemy ze zorganizowaniem spotkania? Obie jedenastki miały zagrać w najbliższą niedzielę, jednak oczywiście na boisko nie wybiegną. Mecz po raz piąty (!) został przesunięty, tym razem na 5 kwietnia. - Mam jednak nadzieję, że w tym sezonie zagramy jeszcze z Unią i to dwa razy - żartuje Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki.
Zmianie uległy również terminy inauguracyjnych kolejek w V lidze oraz w ligach juniorskich. Pierwsza kolejka "okręgówki”, podobnie jak IV ligi, przesunięta została na 19 kwietnia. Również później na boiska wybiegną zespoły rywalizujące w Pucharze Polski. Zamiast w ten weekend, zagrają oni 5 kwietnia. Na rozwój wydarzeń czekają w Zamojskim Związku Piłki Nożnej. Start tamtejszej V ligi zaplanowano na 25-26 bm. Wszystko wskazuje na to, że zostanie on przesunięty. Decyzja zapadnie pod koniec tygodnia.

Źródło: Dziennik Wschodni
Komentarze(13) :: Dodaj komentarz

«Spis newsów


System newsów jest obsługiwany przez serwis
free4web - Darmowe narzędzia dla webmasterów.